שלחו לנו את החומר לפרסום

אנשי עולמות היין, שמן זית ומזון, יצרנים ומשווקים

מוזמנים לשתף במדורי האתר את הקהל בפעילות וחידושי ענפיהם וגם ברשמי טעימה ופגישות באירועים שונים.

הירשמו לניוזלטר שלנו

תערוכה חדשה בבנייני האומה בירושלים

"אוצרים לרגע" - ילדי ישראל מציירים בזמן מלחמה

למעלה מ-1000 ילדי בתי ספר יסודיים מכלל המגזרים ומכל רחבי הארץ השתתפו במהלך החודשיים הראשונים למלחמת 'חרבות ברזל' במיזם "אוצרים לרגע" – ילדי ישראל מציירים בזמן מלחמה שיזמה הקרן לעידוד יוזמות חינוכיות בהובלת יפעת דשבסקי והילה קסל.

השתתפו במיזם ילדים וילדות מכל קבוצות האוכלוסייה הישראלית – יהודים וערבים, חילונים ודתיים, ילדים/ות של מפונים מהצפון והדרום ועוד וביטאו את רגשותיהם לגבי המלחמה בציור. בהנחיית מורים ומורות בבתי ספר יסודיים מרחבי הארץ.

מתוך מאות הציורים שהוגשו לפרויקט נבחרו לטובת התערוכה למעלה מ-50 ציורים המייצגים אזורים שונים ברחבי הארץ: שדרות, פתח תקוה, רהט, קלנסואה, ירושלים, טייבה, קיבוצים וישובים מהעוטף בדרום ובצפון, קריית שמונה ועוד, שיוצגו לראשונה בתערוכה חדשה שתפתח במרכז הקונגרסים הבינ"ל – בנייני האומה בירושלים.

בציורים נעשה שימוש בצבעי כחול לבן, תכלת וורוד, ובסמלי המדינה כמו דגל ישראל לצד ציורים של שמש צבעונית ולב חצוי בשחור ואדום. בנוסף, על גבי הציורים ביטאו הילדים והילדות במילים רגשות כמו 'ננצח' 'אני מפחדת' 'אל תדאגי אני אשמור עליך' 'דואגת' 'מתגעגעת' 'מפחדת' 'ביחד ננצח' 'ההרגשה שלי' ועוד.

שירה ברנד_ כיתה ו מירושלים

יפעת דשבסקי והילה קסל יוזמות ומובילות הפרויקט מטעם הקרן לעידוד יוזמות חינוכיות: "המיזם העניק לילדים הרבים שהשתתפו בו הזדמנות לבטא את רגשותיהם בתקופה לא פשוטה ורגישה. זהו פרויקט ייחודי המעניק לקהל הרחב הזדמנות נדירה להציץ לעולמם הרגשי של ילדי ישראל בזמן אמת במהלך מלחמה. הציורים הללו נחשבים מסמכי תיעוד לכל דבר ולראיה פנו אלינו מהספרייה הלאומית בירושלים כדי לסרוק ולשמור את הציורים בארכיון הספרייה. חשוב לציין כי ההנחיה היחידה שקיבלו הילדים הייתה – בואו תבטאו מה אתם מרגישים. לא כל ילד יודע איך לתרגם רגשות לציור, לכן באו לעזרתם המורות לאמנות שבתהליך מקדים הצליחו להביא אותם לבטא את הרגש על גבי הנייר".

אלכס אלטר מ"מ מנכ"ל מרכז הקונגרסים הבינלאומי בנייני האומה: "שיתוף הפעולה של בנייני האומה עם "המיזם 'אוצרים לרגע' – ילדי ישראל מציירים בזמן מלחמה, המעניק לילדים וילדות מכל רחבי המדינה כלי להבעת רגשות שלא תמיד יכולים להתבטא במילים. זהו אחד משיתופי הפעולה המרגשים ביותר שקיימנו.
מאז תחילת המלחמה אנו בבנייני האומה נותנים במה למגוון רחב של פעילויות, כנסים ואירועים ומנסים לאפשר לציבור הרחב לקחת קצת אוויר מהמצב הקיים ולסייע לכל מגוון הקבוצות בחברה להתבטא ומצד שני פועל לקיום אירועי תמיכה והצדעה לכוחות הבטחון וההצלה ולכלל יחידות צה"ל שבימים אלה מסיימים את אירועי ההוקרה ללוחמים בדרום.
בנייני האומה עוסקים במלחמה על כל גווניה ואני שמח ונרגש על שיתוף הפעולה עם הקרן לעידוד יוזמות חינוכיות שיציג אצלנו לראשונה את התערוכה המאוד מרגשת הזו. אני מזמין את הקהל הרחב להגיע למרכז הקונגרסים הבינ"ל ולצפות בתערוכה."

הכניסה לתערוכה ללא תשלום. נעילה: 30.6.24

כתיבת תגובה

שתף:

Facebook
Twitter
Pinterest
LinkedIn

קרא עוד כתבות