שלחו לנו את החומר לפרסום

אנשי עולמות היין, שמן זית ומזון, יצרנים ומשווקים

מוזמנים לשתף במדורי האתר את הקהל בפעילות וחידושי ענפיהם וגם ברשמי טעימה ופגישות באירועים שונים.

הירשמו לניוזלטר שלנו

אירוע השקה – כיכר ביאליק

בתי התרבות של תל אביב

18.4 | 19:00 | כיכר ביאליק, תל אביב-יפו

כיכר ביאליק – בתי התרבות של העיר, היא מחלקה חדשה באגף התרבות של עיריית תל אביב-יפו. סביב הכיכר ההיסטורית שבמרכז העיר פועלים חמשת מרכזי תרבות המייצרים פעילות אמנותית וארכיונית ברמה מוזיאלית:
בית ביאליק, מוזיאון העיר תל אביב-יפו, בית פליציה בלומנטל, בית ליבלינג ומוזיאון בית ראובן.

הפעילות בכיכר נוצרת באמצעות עבודה אמנותית עצמאית בכל אחד מהבתים, ומשיתוף הפעולה בין הבתים המוביל ליצירה מקורית וחדשנית לצד תמיכה ביצירה קיימת בעיר תל אביב-יפו.

רון חולדאי, ראש עיריית תל אביב- יפו: "אנחנו גאים לחנוך את כיכר ביאליק המתחדשת כמרחב תרבות עירוני חדש, שיהווה במה ליצירה מקורית, תוך חיזוק הערכים התרבותיים וההיסטוריים של העיר. חידוש כיכר ביאליק הוא חלק ממימוש החזון העירוני לשדרוג כלל מוסדות התרבות בעיר. הרחוב הזה, רחוב ביאליק הוא "מוזיאון התרבות" של העיר שכולל את חמשת בתי התרבות: בית ביאליק, בית ליבלינג, מרכז פליציה בלומנטל, מוזיאון בית ראובן וכמובן- מוזיאון העיר. יחד, מספרת החמישייה הזו את סיפור המורשת, התרבות, האמנות והארכיטקטורה של תושביה ואנשיה של תל אביב- יפו".

בערב ההשקה יתקיים מופע תיאטרון מהבית היוצר של תיאטרון המסתורין – המופע הוא מופע אימרסיבי ואינטרקטיבי המתקיים סביב הקהל ובשיתופו. האירוע ידמה עיר פנטסטית ודמיונית, בה מתקיים "יריד העיר" בסגנון Tim Berton המשלב אמני קרקס, מוזיקאים ושחקנים היוצרים אינטראקציה עם קהל.
נקודת המפגש הראשונית באירוע היא בכיכר אליה יגיע הקהל ומשם הוא יתפזר אל חמשת בתי התרבות השונים הממוקמים בכיכר ביאליק המתחדשת:

חמשת הבתים יפתחו לחמישה סבבים במהלך הערב במסגרתם תועלה סצנה של מיצג אימרסיבי וקסום והקהל יעבור מסע בדמות מופע עלילתי בהשראת הסגנון האמנותי עליו מושתת אותו הבית המייצג את הלך הרוח ההיסטורי והתרבותי של הבית.

במהלך הערב תוצג סצנה אופראית מפוארת ורבת משתתפים בכיכר עצמה שתחזור על עצמה 3 פעמים ברוטציה במהלך הערב.

כיכר ביאליק – צילום ברק ברינקר

בתי התרבות של כיכר ביאליק:

מוזיאון העיר תל אביב-יפו, ביאליק 27
בכל קומה במוזיאון תמצאו חתיכות של היסטוריה שהיא כולה א.נשים. תפגשו את הלב הפועם של העיר העברית הראשונה והקטנה בהתחלה, שקמה לצד יאפא הגדולה. תכירו קולות מהעיר דרך אוסף הסיפורים ברחבי המוזיאון ובאתר. הם נמצאים במסכי מגע, באוסף כרזות דיגיטלי, בעמדת חפצים מודפסים בתלת ממד, באינטרקום ובתיבות מכתבים.
שעות פתיחה:
א' סגור
ב'-ה' 18:00-9:00
ו' וערבי חג 14:00-9:00
שבת 14:00-10:00

אינסטגרם: citymuseum.telavivyafo
פייסבוק: מוזיאון העיר תל אביב – יפו
הזמנת כרטיס כניסה >> https://bit.ly/TLYCT-Ticket-Sales
הרשמה לסיור מודרך >> https://bit.ly/TLVYtour

בית ביאליק, ביאליק 22
ביתו של המשורר הלאומי, חיים נחמן ביאליק הינו מוזיאון, ארכיון ומרכז תרבות. הבית שופץ על ידי עיריית תל אביב-יפו בשנת 2023 לציון מאה שנים להקמת הבית. בית ביאליק כולל את המוזיאון, בו מתקיימים סיורים מאורגנים וסדנאות בהשראת המשורר, וכן את ארכיון העיזבון.
הבית מארגן ערבי ספרות ושירה בדרך קבע בהם ניתן להתעדכן באתר המוזיאון וברשתות החברתיות.
שעות פתיחה:
שני, רביעי- 17:00-09:00
שלישי, חמישי- 19:00-09:00(ממרץ)
שישי, שבת- 14:00-10:00
פייסבוק בית ביאליק
אינסטגרם: @beit_bialik_museum

בית ליבלינג, אידלסון 29
בית ליבלינג – מרכז העיר הלבנה הוקם ביוזמת עיריית תל־אביב–יפו וממשלת גרמניה בלב ליבה של תל אביב, בצומת רחובות היסטורי ותרבותי, לקידום וחשיפת תחומי האדריכלות, השימור והפיתוח העירוני, בדגש על האדריכלות המודרנית. המרכז הוא מוקד לקהילה האורבנית בתל־אביב–יפו, ומטפח דיאלוג ושיתופיות בתחומי המחקר, ההכשרה המקצועית והידע בתחום השימור והאדריכלות ברמה מקומית ובין־לאומית.
בבית ליבלינג מוצגות תערוכות רב תחומיות ומתארחים מרצים מישראל ומהעולם.
שעות פתיחה:
א עד ה בשעות 8:00–19:00
שישי 8:00—14:00
שבת 9:00–14:00
פייסבוק Liebling haus- the white city center בית ליבלינג – מרכז העיר הלבנה
אינסטגרם liebling_haus

מוזיאון בית ראובן, ביאליק 14
מוזיאון בית ראובן הוא בית-אמן, ביתו של הצייר ראובן רובין בו התגורר עם משפחתו ויצר משנת 1946 ועד מותו ב-1974. בבית ארבע קומות: בקומת המרתף נמצאת סדנת הפעילות לילדים ולנוער הנפתחת לחצר האחורית המקורה. בקומה הראשונה (קומת הרחוב), ממוקמת הגלריה המרכזית, משרדי הנהלת המוזיאון, עמדת הקבלה ופינת החנות.
בקומה השנייה נמצאת גלריה נוספת, חדר העיון והספרייה, וחדר ישיבה לנוחות המבקרים. בקומה השלישית נמצא הסטודיו המשוחזר של ראובן שבו מוקרן גם סרט תיעודי עליו.
שעות פתיחה:
ב', ד', ה', ו' 15:00-10:00
ג' 22:00-10:00
שבת וחג 14:00-11:00
שבת סגור
פייסבוק מוזיאון בית ראובן
אינסטגרם betreuven

כתיבת תגובה

שתף:

Facebook
Twitter
Pinterest
LinkedIn

קרא עוד כתבות