שלחו לנו את החומר לפרסום

אנשי עולמות היין, שמן זית ומזון, יצרנים ומשווקים

מוזמנים לשתף במדורי האתר את הקהל בפעילות וחידושי ענפיהם וגם ברשמי טעימה ופגישות באירועים שונים.

הירשמו לניוזלטר שלנו

יקב טפרברג משיק את Inspire Art – במהדורה מוגבלת

בשיתוף פעולה עם האומן הבינלאומי DEDE


יקב טפרברג
מחבר בין יצירה ייננית עכשווית לאומנות ישראלית ומשיק את Inspire Art – עם שני יינות זניים חדשים במהדורה מוגבלת התואמים את רוח שיתוף הפעולה המוביל את המהלך. יין הסוביניון בלאן ויין הדבוקי ישווקו במהדורה מוגבלת ויעוטרו בתוויות ייחודיות – בהשראת יצירותיו של האומן הישראלי הבינלאומי DEDE.
יצירותיו של DEDE, פלסטרים אייקוניים מרחובות תל אביב וערים נוספות בעולם, יככבו על בקבוקי המהדורה המוגבלת החדשה של יקב טפרברג.
יקב טפרברג בחר להביא את הגלריה אל בקבוקי היין. כמי שמאמינים בתרבות היין שהוא יצירה לכל דבר, מוביל היקב את החיבור בין העולם המסורתי אל העולם החדש, בין השורשי לעכשווי – אומנות עכשווית במיטבה על יין משובח.
יקב טפרברג, 5 דורות של יצירת יין ארצישראלי הנטועים עמוק בתרבות ובהיסטוריה של מדינת ישראל, חרת על דגלו לייצר יין באהבה גדולה, יין שורשי ועכשווי.
ברוח זו משיק היקב את שיתוף הפעולה עם DEDE המבטא תרבות חדשה וחדשנות, לצד מסורת והיסטוריה ישראלית. כפי שהייננים של יקב טפרברג באים מסגנונות שונים, כל יינן והפריזמה שלו על יין, כך כולם שונים בטעם האישי לגבי תרבות, אומנות ויין – שמחבר הכל ליצירה מושלמת.

סיפורו של יקב טפרברג הוא סיפורה של מסורת בעסק המשפחתי: באמצע המאה ה-19 ייסד את יקב טפרברג סבא-רבא של מוטי טפרברג, מי שעומד כיום בראש היקב הוותיק. יקב טפרברג נחשב לאחד היקבים המצליחים בישראל שנים רבות וסיפור הקמתו שזור בסיפורה של המדינה ושל עיר הבירה, ירושלים. את היקב יסד למעשה רבי אברהם טפרברג שעלה לירושלים בשנות החמישים של המאה ה־19 ועסק במסחר של יין ואלכוהול. בשנת 1870 השיק את היקב תחת השם "אפרת", שחלק כבוד לדרך אפרת, ממנה הגיעו הענבים.

בשנים האחרונות נמצא היקב במהפכת איכות אשר בראשה עומד מוטי טפרברג. מהפכת האיכות, כוללת בין השאר, הקמת יקב מהחדישים והמודרניים בארץ, השקעות בנטיעת כרמים באזורי איכות, בטכנולוגיות ייצור יין איכותי בהשבחת ההון האנושי ושדרוג מערכות ההפצה והמידע.
כיום מייצר יקב טפברברג, היקב השלישי בגודלו בישראל, 6-7 מיליון בקבוקים בשנה. היינות נמכרים ברשתות הקמעונאיות ובחנויות יין מובחרות בארץ ו-20% מהיינות מיוצאת לחו"ל. כמו כן היקב משתתף בתערוכות ובתחרויות יין בארץ ובעולם.

DEDE הוא אמן עירוני תל אביבי רב-תחומי, המשתמש במדיומים שונים כדי לתקשר בזירה הציבורית. הוא החל ליצור את יצירותיו לאחר שסיים את שירותו הצבאי, והמשיך לפתח ולשכלל אותן תוך כדי השלמת לימודי התואר הראשון באקדמיה לאמנות ועיצוב בצלאל. כיום ניתן לצפות בעבודותיו בגלריות, חללי תצוגה, אירועי אמנות שונים וברחובות בירות אמנות ברחבי העולם, כמו לונדון, ניו יורק, ברלין ות"א.
ההשראה של DEDE נובעת מהנוף האורבני, ומהשאלות החברתיות והאישיות שהוא מעורר. בעודו אוסף סיפורים ומבנים החבויים בתוך רחובות העיר המשתנים ללא הרף, דדה בוחן ומטיל ספק באורח החיים מעשה ידי אדם שאנשים יוצרים לעצמם, ומהרהר על הקיום האנושי האבסורדי והפרדוקסאלי.
הטכניקות שהוא מיישם כמו אסמבלאז', קולאז', ציור, צילום ומיצב, נבחרות על סמך יכולתן להבליט את מקורות ההשראה המקוריים והסיפורים שהם נושאים. נטייתו של דדה לעבוד בסדרות מתמשכות המאפשרות לו להרחיב ולהעמיק את מסריו.
לוחות עץ, עיתונים וקרטון מצוי, לצד שאריות מעשה ידי אדם, מהווים את מאגר החומרים של דדה. חומרים אלו יוצרים קשרים מוחשיים בין רעיונותיו לבין המסגרת בה הוא בוחר לעבוד.
העבודות של דדה הן תמיד ספציפיות לאתר, בהיבט התיאורטי ובהיבט המעשי: הן מאפשרות קשר מוצק בין הקונספט שמייצר אותן, המיקום הספציפי שבו הן מופיעות והחומרים והשיטות המשמשות ליצירתן.

מידע על היינות החדשים בסדרת Inspire Art – דבוקי וסוביניון בלאן 2023

כתיבת תגובה

שתף:

Facebook
Twitter
Pinterest
LinkedIn

קרא עוד כתבות