שלחו לנו את החומר לפרסום

אנשי עולמות היין, שמן זית ומזון, יצרנים ומשווקים

מוזמנים לשתף במדורי האתר את הקהל בפעילות וחידושי ענפיהם וגם ברשמי טעימה ופגישות באירועים שונים.

הירשמו לניוזלטר שלנו

יקב בנימינה – מאז ועד עולם 2024

ישראל פרקר

כששמעתי שבבית איש הענבים מתקיים בית פתוח "יקב בנימינה – מאז ועד עולם 2024" (???) מיד הוספתי את האירוע ליומני והגעתי למקום בבוקרו של יום שישי.
היקב קצת רחוק מהתקשורת בה אני חיי ועניינו אותי מאוד יינותיו ומשפחותיהם. בחיי שהופתעתי מהכמויות והסוגים הרבים אז טעמתי קצת, צילמתי וחקרתי.
כ45 בקבוקיי יינות יקב בנימינה עמדו בשורות ישרות על השולחנות ונמזגו לכוסות המשתתפים באירוע. אנשים שבאו לשוחח, ליהנות ולפגוש עוד חברים, אוהבי ומעריצי יינות ישראל.

יקב בנימינה הוקם בשנת 1952 על ידי יוסף זלצר שהגיע מהונגריה. הוא החליט להקים את היקב באזור הנחשב כפורה ומשובח לייצור יין באותם ימים. ליקב קרא זלצר "אליעז", על שם בנו שנפל במלחמת השחרור.
מסתבר שמתחמו של היקב נמצא באזור המלא בהיסטוריה חלוצית מתקופת העלייה השלישית. בשנת 1925 הקים הברון רוטשילד במקום מפעל לבשמים, שיוצרו מפרחי היסמין שצמחו בשדות באזור המושבה. המפעל זכה להצלחה רבה בתחילת דרכו, אבל בגלל המיתון העולמי, בשנות השלושים, נסגרו שעריו בשנת 1937. המרתף שמתחת לבניין שימש את חברי "ההגנה" כסליק וכמקום מחבוא עד קום המדינה ב1948. בשנת 1952 שיקם זלצר את המבנה והקים את יקב אליעז לייצור יינות מתוקים וליקרים.
עד שנות התשעים נרכש היקב על ידי גופים ומשקיעים פרטיים שונים. הושקעו במקום משאבים רבים בטכנולוגיות ייצור חדשניות, בהשבחת הכרמים וחומרי הגלם, בהקמת חדר חביות בסטנדרט בינלאומי ובתשתיות נוספות. באמצע שנות התשעים גם שונה שמו של היקב מ-"יקבי אליעז" ל"יקבי בנימינה".
היקב המשיך להחליף בעלים וייננים. כיום יש לרשת 'חצי חינם' קצת פחות מחצי יקב בנימינה. 51% ממנו נרכשו ע"י יזם חרדי, רונן גנון מצפת, מי שבבעלותו קניונים רבים ועסקאות נדל"ן בכל הארץ.

היינן ראשי של היקב הוא יונתן שוטס, בעל תואר ראשון בייננות וכורמות מהפקולטה לחקלאות באוניברסיטת פירנצה, טוסקנה, איטליה.
ומסתבר שהמטרה העיקרית של היקב היא לייצר יינות טעימים במחירים נמוכים, שווים לכל כיס, אבל לא רק !!!

באתר האינטרנט של יקבי בנימינה מצאתי את המידע הבא:
יינות היקב מגיעים מכרמים רבים הפרושים ברחבי הארץ, כל כרם גדל בטרואר שונה עם תכונות שונות המזינות את הענבים:
כרם אמציה – בחבל לכיש, בין גבעות קירטון, באזור שבו נמצאו מערות מסתור מתקופת מרד בר-כוכבא.
כרם צרעה – באזור נחל שורק, במערב שפלת יהודה. הקרקע חרסיתית מאופיינת בכמות נמוכה של חומר אורגני וכושר אגירת מים גבוה.
כרם הגלבוע – בשיפולי הגלבוע. הקרקע, מסוג טרה רוסה, ענייה בחומר אורגני ומנוקזת.
כרם דגניה רמת סירין – בנקודת תצפית אל גלבוע, רמת הגולן, הכנרת והר תבור. הקרקע בזלתית, עשירה במינרלים ומנוקזת היטב, מרכיבים התורמים לאיכות וצבע העינב.
כרם מבוא חמה – כרם הממוקם בדרום רמת הגולן, מעל נחל הירמוך ובמסוך למשולש הגבולות ישראל-סוריה-ירדן. הפרשי הטמפרטורות הקיצוניים בין יום ללילה מסייעים בהבשלה מהירה ואחידה של הענבים.
כרם תל-פארס – ממוקם ברמת הגולן למרגלות הר פארס, הר געש כבוי. הקרקע באזור בזלתית עמוקה ומלאה באבני טוף אווריריות.
כרם קדמת צבי – במרכז רמת הגולן, הקרקע בזלתית עמוקה, עשירה במינרלים ומנוקזת.
כרם קדש – קרוב לשמורת נחל קדש ולאתר ההיסטורי תל קדש. קרקע מסוג טרה רוסה עמוקה יחד עם רמת לחות נמוכה ולילות קרים.
כרם בן זימרה – בגליל העליון, באזור פורה, איכותי ורב גוני. הכרם נפרס על פני רמת דלתון הבזלתית ועל קרקע גירית במורדות המושב.
כרם כפר תבור – למרגלות הר תבור, אזור בו הטמפרטורות במהלך הקיץ גבוהות והלחות נמוכה.
כרם עלמה – במורדות רמת עלמה מעל נחל דישון. הקרקע הבזלתית באזור פוגשת קרקע גירנית.

גם סדרות רבות של יינות יש ביקב בנימינה ובינהן:
יינות צוקים – סדרת צוקים חוגגת 70 שנות עשייה ביקב בנימינה עם ארבעה יינות חדשים מכרמים בהרי הגלבוע יוצאי דופן באיכותם. יינות הסדרה הם התגלמות מסורת הייצור של איכות, חדשנות ומגוון.
יינות אבני החושן – אבני החושן הן האבנים אשר היו משובצות באפודו של הכהן הגדול. כשם שנבחרו אבנים אלו בקפידה, כך בוחר הצוות של יקב בנימינה ענבים ייחודיים, המשובצים יחדיו ליצירה המשקפת את השאיפה ליצור יינות איכותיים.
יינות בנימינה רזרב – סדרת הדגל של היקב. הסדרה מורכבת מיינות זניים ומבטאת את הקשר העמוק אל האדמה ואת ייחודיותם של אזורי הגידול השונים. יינות הסדרה מיוצרים מענבים שגדלו באותו אזור ולעיתים אף באותו כרם, ובכך מדגישים את מקור הפרי.
Parfum de Binyamina – במקום בו עמד מפעל תמציות בושם של הברון רוטשילד, בתוך מבנים בני 100 שנים בקירוב מיוצרים יינות יקבי בנימינה. הארומה של פרחי היסמין שאפפה את האוויר בשנות ה-30 של המאה הקודמת, התחלפה בריח המתקתק של פרי הגפן. Parfum de Binyamina הוא מחווה להיסטוריה העשירה של היקב והמושבה
יינות יוגב – הכורמים מבטאים באישיותם ובעבודתם את השורשיות הישראלית ואת אהבת האדמה. הם מעניקים השראה וחזון ומבטיחים את איכות חומרי הגלם . היינות המשתייכים לסדרת "יוגב", הם תולדה של ענבי איכות אשר הבשילו בכרמיהם של טובי הכורמים של היקב.
יינות המושבה – לרגל שנת ה-70 למדינת ישראל ולציון 95 שנה למושבה בנימינה יצר יקב בנימינה את סדרת יינות המושבה.
סדרת הליקרים – כוללת מגוון רב של טעמים וצבעים. כבר שנים רבות שהליקרים משתלבים ביצירת קוקטיילים באפייה וכתוספת לקינוחים ומשקאות שונים.
המערה – סדרה יוקרתית ואיכותית של היקב, המיוצרת בכמויות קטנות. היינות מורכבים ומיוצרים בתהליכים מיוחדים. הם מתיישנים במערה אשר נחצבה בשלהי המאה ה-16, כחלק מפעולות הבנייה של השלטון העותומני בארץ, בלב הרי הכרמל. מחירם גבוה.

אלה רק חלק ממשפחות היינות שנפתחו ונמזגו לכוסות הטועמים בבית איש הענבים. הרשימה של כל היינות נמצאת בסוף קובץ התמונות בכתבה בפייסבוק כולל המחירים באיש הענבים.
טעמתי רק כ-7 יינות , כדי לא להתבלבל, ואני חייב לציין שכולם היו מאוזנים שתיים ונעימים מאוד באף ובפה. הם גלשו בקלילות לגרון וביקשו עוד מזיגה לכוס. נהדר !!!
כהרגלי אני לא מציין סוגי טעמים וריחות של יינות מפני שהם לא אלה המוסיפים להנאה מהטעימה של שפע היינות.

עוד מידע מפורט על היינות : https://www.binyaminawines.co.il/wines/

תודה לאנשי יקבי בנימינה ולצוות המארח בבית איש הענבים. לחיים !!!

כתיבת תגובה

שתף:

Facebook
Twitter
Pinterest
LinkedIn

קרא עוד כתבות