שלחו לנו את החומר לפרסום

אנשי עולמות היין, שמן זית ומזון, יצרנים ומשווקים

מוזמנים לשתף במדורי האתר את הקהל בפעילות וחידושי ענפיהם וגם ברשמי טעימה ופגישות באירועים שונים.

הירשמו לניוזלטר שלנו

הקונדיטוריה הטבעונית בפרדס חנה

יוגלך Bakery&Cafe - כשר

איך הכל התחיל מהכנת מלבי בקורונה כתחביב והפך לקונדיטוריה הטבעונית הכשרה הראשונה שהפכה למוקד עלייה לרגל לחובבי הטבעונות ובכלל.

יוגב דרור, 33 מפרדס חנה, פתח את יוגלך Bakery&Cafe , רק לפני שנה וחצי למרות שהרעיון כבר נולד לו בקורונה ויחד עם אשתו יולי מלכה הם התחילו לעבוד מהבית.
יוגב שעבד בתחום החינוך והיה מדריך לחינוך מיוחד החליט להכין מהבית מלבי לקראת שבת, בעקבות הצלחת המלבי התחילו הלקוחות לשאול אותו אם יש לו עוד מוצרים למכירה שהוא מכין – אז התחיל להכין מאפים מבצק שמרים מכוסמין וטבעוני.
יוגב: "אני מגיל 8 במטבח, עוד מהמסעדה של סבא וסבתא בשוק בפתח תקווה, יש לי הרבה אהבה למטבח ושמתי לב שאנשים כמו אשתי חיפשו דברים ספציפיים, במיוחד בתקופה שעשתה שינוי תזונתי ואסור היה לה דברים עם ביצים.
חיפשנו עוגת פרווה בלי ביצים ולא מצאנו בכל פרדס חנה והבנו שיש פה פוטנציאל" .

מאז החל להכין מאפים טבעוניים מכוסמין, ללא חומרים משמרים בעבודת יד, מתוך רצון להביא מוצר טעים, איכותי וטוב. אחרי הרבה ניסיונות להגיע למתכונים מנצחים הגיעו המוצרים של יוגלך שם תמצאו גם מוצרים מופחתי סוכר וללא גלוטן, החל מקיש, מאפים, מאפי שמרים וקינוחי ביס ועוד מגוון מוצרים

יוגב ויולי החליטו לפתוח את יוגלך במיקום מרכזי בלב פרדס חנה- כרכור.
אחרי שנה בעסק יולי ויוגב היו צריכים לשדרג את הציוד, לעצב יותר את המקום, להגדיל את העסק והחליטו לקחת הלוואה חברתית מפלטפורמת SparkIL ,שעוזרת לעסקים קטנים שנקלעו לקושי כלכלי, כדי לפתח ולקדם את העסק.
התוכנית שלהם היא לפתח את העסק ולהתרחב עם הקונדיטוריה הכשרה והטבעונית, כי אין כמעט בארץ, וכעת הם נערכים לקראת חג הפורים עם אפיית אזני המן טבעוניות, משלוחי מנות בהרכבה אישית הכוללים מגוון של עוגיות, מתוקים ומאפים במארזים וסלסלאות מיוחדות.
דרך הנדיב 16, פרדס חנה כרכור – טלפון: 052-331-7700

יוגלך. צילום יולי מלכה דרור


בעקבות המשבר הכלכלי שאליו נקלעו עסקים בכל רחבי הארץ פתחו ב SparkIL, קרן חירום ייעודית של מעל 30 מיליון ₪ לסיוע לעסקים קטנים ועמותות מכל רחבי הארץ, אשר נפגעו במלחמה.
SparkIL הינה פלטפורמת ההלוואות החברתיות הראשונה בישראל, המעניקה הלוואות ללא ריבית ובבעלות משותפת של קבוצת עוגן והסוכנות היהודית. את ההלוואה עד 100,000 ₪, לתקופה של עד חמש שנים יוכלו לקבל עסקים קטנים או מלכ"רים עם מחזור פעילות של עד שני מיליון שקלים בשנה שנקלעו לקשיים כלכליים בעקבות המלחמה.
ברגע שהוחלט להעניק הלוואה לעסק שעומד בקריטריונים, ונבדקת יכולת ההחזר שלו, SparkIL מעלה קמפיין לפלטפורמה ייעודית ובו מתחיל מהלך של גיוס המונים, בצורת הלוואה ללא ריבית.
גיוס ההמונים פתוח לכל מי שחפץ להלוות החל מ־50 שקלים, מבוססת על ערבות הדדית וחיבור בין המלווים החברתיים לבין בעלי העסקים. המלווים החברתיים הם ישראלים מכל רחבי הארץ.
נעמה אור, מנכ"לית SparkIL : ״המלחמה וההתרחשויות הקשות בישראל בחודשים האחרונים, דרשו מאתנו להתגייס לטובת העסקים והמלכ"רים הקטנים בכל הכוח. הצוות של SparkIL מחויב לכלכלה הישראלית, לאנשים שמאחורי העסקים, במיוחד למילואימניקים שביניהם ולחיבור בין ישראל לעולם היהודי הגלובלי, בעת הזו. אחד הדברים המרגשים היום הוא לראות את הערבות ההדדית של החברה הישראלית במיטבה. החלום שלנו הוא להגיע לעשרות אלפי מלווים חברתיים שיהיו חלק מהתנועה הזאת ויסייעו לתמוך בעסקים שנפגעו במלחמה, גם אם יעניקו הלוואה של 50 שקלים – זה יעשה את כל ההבדל."

בספארק IL מקפידים במיוחד, בניגוד לפלטפורמות גיוס המונים אחרות, לשמור על קשר עם המלווים החברתיים ומעדכנים אותם בשלבים השונים של התאוששות העסק וחזרתו לפעילות. בעלי העסקים שולחים עדכון לכל המלווים שלהם, לכל אורך התקופה, כדי שיראו מה קורה עם העסק, מה שלומם, כיצד העסק עובד ואם הם זקוקים לסיוע נוסף.
אחת התופעות המרגשות שנולדו מהסטארט־אפ החברתי הזה, היא הרצון של המלווים החברתיים להכיר את בעלי העסקים, לרכוש מהם מוצרים, לסייע להם מעבר להלוואה ולהמשיך לתמוך בעסקים נוספים אחרי שקיבלו את ההלוואה שלהם בחזרה.
למעוניינים להעניק הלוואה לעסק קטן להצטרפות כמלווים חברתיים מוזמנים להכנס לאתר https://SparkIL.org/he/

 

כתיבת תגובה

שתף:

Facebook
Twitter
Pinterest
LinkedIn

קרא עוד כתבות