שלחו לנו את החומר לפרסום

אנשי עולמות היין, שמן זית ומזון, יצרנים ומשווקים

מוזמנים לשתף במדורי האתר את הקהל בפעילות וחידושי ענפיהם וגם ברשמי טעימה ופגישות באירועים שונים.

הירשמו לניוזלטר שלנו

אושרה הארכת שהייתו של יינן יקב הרי גליל, מייקל אברי

בשל עבודתו תחת אש במלחמה לקידום היקב


בעקבות פניית משרד עו"ד תומר ורשה לרשות האוכלוסין, למועצה לגפן ויין ולשר החקלאות, אושרה הארכת שהייתו בחצי שנה של יינן יקב הרי גליל (מאוסטרליה), מייקל אברי. זאת בשל עבודתו תחת אש וקרבתו של היקב לגבול הצפון.
היקב יבקש להאריך את שהייתו לתקופה נוספת בשל התארכות הלחימה.

בימים בהם היקב ,כמפעלי חקלאות רבים בדרום ובצפון, מצוי באי וודאות והתמודדות עם לחימה באזורו, היה ברור שיש לסייע האריך את האשרה של יינן היקב. בחמש השנים האחרונות הוא סייע ליקב לגדול וכעת, תחת אש, מסייע בהתמודדות.

היקב הוא טרואריסטי איכותי וכרמיו ממוקמים רק בגליל העליון בגבול לבנון לאורך רכס הרי הגליל. מעסיקים ביקב כ-24 עובדים מרחבי הגליל העליון.
הכרמים נמצאים באזורים שתחת אש בימי הלחימה:
מנרה, יפתח, רמות נפתלי, יראון, כרם מתתיהו, ומלכיה.

יקב הרי הגליל מייצר יינות ישראלים כשרים, איכותיים במיוחד, המשתתפים בתחרויות בינלאומיות, זוכה בפרסים יוקרתיים.  זהו יקב המוכר בארץ ובעולם.

היקב ממוקם מרחק של מאות מטרים בלבד מגבול לבנון.

ב 7.10.23 ,השחור,  פרצה מלחמת חרבות ברזל בעקבות מתקפה אכזרית וברברית כנגד מדינת ישראל ואזרחיה.  מיד בסמוך לכך החלה פעילות מלחמתית בגבול הצפון.

ב- 16.10.23 בעקבות התחממות המצב הביטחוני בגבול הצפון – שמאז רק החמיר – הודיעו צה"ל ורשות החירום הלאומית על פינוי יישובי הצפון.
הדבר הביא לפינויים של רבים מעובדי היקב אשר התגוררו באזור. הוא גרם להגעה ליקב להיות משימה קשה במיוחד, המצריכה קבלת אישור גורמי ביטחון על בסיס יומי.
הדבר מקשה עד מאוד על פעילות היקב, שכן עובדים רבים שגויסו נעדרים מעבודתם. עובדים נוספים חוששים להגיע ליקב, מטעמים מובנים.

בתקופה זו מייקל והצוות שלו, מחכים כל בוקר לקבלת אישור מיוחד מהצבא האם יוכלו להגיע באותו יום ליקב. במידה והדבר מתאפשר, הם מגיעים ליקב בכדי קודם כל לייצר יין איכותי ללא פשרות למרות המצב.
לעיתים , אף באמצע היום, מופסקת העבודה בצל איומים ביטחוניים ממשיים והעובדים נאלצים להתמגן במרחבים מוגנים במקרה הטוב או לפנות את היקב במקרה הרע.

עו"ד תומר ורשה : "אנו שמחים שהרשות ובראשה המנכ"ל אייל סיסו, החליטה להתחשב ביקב לאור הנסיבות הקשות אליהן נקלע. בכוונתנו לבקש בהמשך הארכה נוספת ליינן היקב שתאפשר ליקב להתרכז בצמיחה ושגשוג כפי שהיה קודם לכן".

מנכ"ל יקב הרי גליל מר שאולי בן ערב :" המלחמה יצרה נסיבות חריגות שהבליטו את מחויבותו הרבה של מייקל הן ליקב עצמו והן למדינת ישראל, גם תחת אש.
יקב הרי הגליל שם לעצמו כמטרה, בנוסף לפעילותו הפורה בייצור יין מקומי איכותי, להוביל חזון לעתיד בר קיימא. הדבר מיושם, ע"י מייקל, ביקב ובכרמיו.  בכך מבטיח היקב את עתיד החקלאות, הארץ והטבע ומוסיף לגאווה הלאומית בחקלאות מתוצרת מקומית".

לפוסט הזה יש תגובה אחת

  1. viagra pills for women

    I'm impressed by the amount of effort you've put into creating such an informative website. Keep up the great work!

כתיבת תגובה

שתף:

Facebook
Twitter
Pinterest
LinkedIn

קרא עוד כתבות