שלחו לנו את החומר לפרסום

אנשי עולמות היין, שמן זית ומזון, יצרנים ומשווקים

מוזמנים לשתף במדורי האתר את הקהל בפעילות וחידושי ענפיהם וגם ברשמי טעימה ופגישות באירועים שונים.

הירשמו לניוזלטר שלנו

ירקות אורגנים אצלכם בצלחת

ממשק-חביביאן-במושב-הודיה-שליד-אשקלון

בועז חביביאן סיים לימודי אגרונומיה וחלם לחזור למשק החקלאי שבו גדל וגידל ביחד עם הוריו ואחיו ירקות בשיטות מסורתיות. אחרי שנים שבמהלכן נחשף בועז לנזק האקולוגי והבריאותי הנגרם מחומרי ההדברה המשמשים בחקלאות המודרנית, החליט בועז יחד עם אשתו מיכל – שהפעם זה יהיה אחרת. ביחד הם הרימו מחדש משק לגידול ירקות אורגניים.
כבר 17 שנה שהשניים עובדים יחד.  כשנשאלה מיכל למה דווקא גידול אורגני ענתה: "זה אורח החיים שלנו וזו דרך החיים שלנו. אורגני זה מה שאנחנו אוכלים וזה מה שהילדים שלנו אוכלים – אז מן הסתם זה מה שנבחר לגדל".

הם חברים בארגון "טוב השדה", ארגון לחקלאות אורגנית ומגדלים כ-50 ,60 סוגים שונים של ירקות ומקפידים לגוון בזנים שונים.
חשוב להם נושא האיכות, שהגידול יהיה ברמה הכי גבוהה גם ברמת הטעם וגם ברמת המגוון – למשל צנונית, צנונית צרפתית, צנון שחור, צנון אבטיח וכו'.. ומצד שני כל מה שהם קוטפים הם מוכרים באותו היום – זה הקו המנחה שלהם.

מיכל למדה קולינריה בצרפת וביחד עם בעלה וחמשת הילדים הקימו משק אורגני תחת הקונספט 'מהשדה אל השולחן'. היום כבר כל המשפחה המורחבת של משפחת חביביאן הצטרפה למשק.
באוקטובר השחור נוצרה צומת מאוד משמעותית במשק. ההפגזות באזור אשקלון לא הפסיקו ומצבת כח אדם עם בריחת העובדים התאילנדים יצרו מציאות חדשה.
חלק מהעובדים נאלצו להתפנות למלונות, חלק גיוסו למילואים וחלק פשוט חששו. מתוך המציאות החדשה נאלצו מיכל ובועז לרכוש מיגונית למשק שיכולה להקל ולהגן ובנוסף גייסו את כל המשפחה כולל הילדים לעזרה דחופה. ההמשכיות בעבודת החקלאות והרצון לשמור על הלקוחות הכריעו.

טיפ לעסק משפחתי
עסק משפחתי וחקלאי הוא אתגר לא פשוט בעיקר בימים אלה. הצלחת העסק היא משותפת לכל אחד מבני המשפחה. כולם מגויסים ומבינים היטב את המטרה וחשוב לא פחות לסמוך על השותפים בעסק.
הקסם של משק חביביאן הוא ב'סל השבוע' שהינו ארגז מובנה שמורכב רק מירקות העונה ודרכו ניתן להרגיש את המהות של משק אורגני.
הסל הוא תוצר של מה שנזרע, גדל ונקטף עבור הלקוחות. יש גמישות והתאמות בהתאם לרצונות, אך המטרה היא להנגיש את הטעמים החדשים הלא מוכרים.
לסל מצורף ספר המתכונים שבנתה מיכל שעוזר ומקל בשימוש נכון בירקות ובנוסף מצורף גם מכתב אישי שמתאר את כל מה שקרה במשק או במשפחה. המארז יוצר את הקסם בהעמקת הקשר של הלקוחות לירקות, למשק ולמשפחת חביביאן.
משלוחים בין ערד לפרדס חנה באתר הבית: https://www.havivian.co.il/

משק חביביאן ועוד מאות משקים נוספים חברים בארגון "טוב השדה", הארגון לחקלאות אורגנית בישראל, המאגד ומטפח עוסקים אורגניים, מוביל מקצועיות, מדיניות וצריכה, במטרה לקדם חקלאות ותעשייה אורגנית בישראל.
הארגון הוקם כאגודה שיתופית בשנת 1982 ומאז ועד היום מהווה את עמוד הענן בחקלאות והתעשייה האורגנית בישראל.
הארגון מאגד בתוכו מאות חקלאים, יצרנים, ועוסקים מכלל הייצור האורגני, ומהווה הגוף היציג של כלל התחום האורגני מול משרד החקלאות.
https://www.organic-israel.org.il/

לפוסט הזה יש תגובה אחת

  1. 8 inch penis

    helloI like your writing very so much proportion we keep up a correspondence extra approximately your post on AOL I need an expert in this space to unravel my problem May be that is you Taking a look forward to see you

כתיבת תגובה

שתף:

Facebook
Twitter
Pinterest
LinkedIn

קרא עוד כתבות