שלחו לנו את החומר לפרסום

אנשי עולמות היין, שמן זית ומזון, יצרנים ומשווקים

מוזמנים לשתף במדורי האתר את הקהל בפעילות וחידושי ענפיהם וגם ברשמי טעימה ופגישות באירועים שונים.

הירשמו לניוזלטר שלנו

יקב עמק האלה – הסוף והתחלה חדשה

נמכר ליקב פסגות

אלון גונן ויונתן לבני – אכול ושאטו
יקב עמק האלה שהיה בבעלות משפחת ספרא משנת 2005, חדל להתקיים במתכונתו המוכרת. על פי החלטת בית המשפט המחוזי בירושלים נמכר יקב עמק האלה ליקב פסגות שבבעלות משפחת פאליק. מי שניהל את המשא ומתן הוא יעקב ברג, מנכ"ל יקב פסגות ומנכ"ל חברת מכירות האלכוהול המקוונות פאנקו. סכום העסקה הוא 2.5 מיליון שקלים לכיסוי חובות יקב עמק האלה, ועוד סכום חסוי.

הסיפור של יקב עמק האלה קשה ומתסכל – אין ספור ייננים, ניהול כושל של המנכ"ל הקודם אלון לוי שהכניס את היקב לחובות של מיליונים, ואי טיפול בכרמים.
נכון להיום כ-90% מהכרמים של היקב נגועים במחלות קשות. המנכ"ל הנוכחי יריב שמרון, קיבל יקב גוסס וניסה בכל כוחו להחיות אותו. אבל כנראה שתקופת הקורונה, ובעיקר החובות שהותירו לו, הביאו אותו להחליט למכור את היקב, לאחר שהבעלים לא היה מוכן להשקיע בו עוד כסף.

אין ספק שיקב עמק האלה ישתנה כעת מהקצה לקצה. יעקב ברג, מנכ"ל יקב פסגות, עשה מהפכה אמיתית בפסגות בשנים האחרונות. מדובר באחד היקבים היפים ביותר בארץ, עם יינות איכות, חומרי גלם משובחים וייננים מהשורה הראשונה – קודם יעקב אוריה והיום סם סורוקה.

המיתוג של יקב פסגות בארץ ובעולם עושה כבוד למדינת ישראל, וכמובן שעם היכולת העסקית של ליאון פאליק ומשפחת פאליק על מכלול עסקיה, ברור שאפשר למצוא את יינות יקב פסגות ובעתיד אולי גם של מותג עמק האלה, בכל חנות דיוטי פרי שבבעלותם – רשת Duty Free Americas, ובמסעדות כשרות רבות ברחבי העולם.

יעקב ברג מודע כמובן למצב הכרמים של יקב עמק האלה שיישאר במיקומו הנוכחי סמוך לקיבוץ נתיב הל"ה, וכבר גייס כורם באזור שיספק פתרון מידי של 500 דונם כרמים נקיים. נראה שההשקעות בכרמים המקומיים יהיו גבוה בסדר העדיפויות, וכמובן שנראה מיתוג מחדש של היקב ששומר על שמו, ונשאר יקב עמק האלה.

ברג הוא מנכ"ל שמכיר את ענף היין הישראלי, ויודע בדיוק איך ייראה היקב החדש שלו תוך שנה או שנתיים. לא יהיה קל לבנות מיתוג חדש ליקב שסוחב על גבו כל כך הרבה כישלונות, אבל ייננית טובה, מנהלת יקב טובה, מנהלת מרכז מבקרים טובה, והפנינה הזו תהיה מוקד משיכה מדהים.

 

כתיבת תגובה

שתף:

Facebook
Twitter
Pinterest
LinkedIn

קרא עוד כתבות