שלחו לנו את החומר לפרסום

אנשי עולמות היין, שמן זית ומזון, יצרנים ומשווקים

מוזמנים לשתף במדורי האתר את הקהל בפעילות וחידושי ענפיהם וגם ברשמי טעימה ופגישות באירועים שונים.

הירשמו לניוזלטר שלנו

להתמודד עם המשבר ועכשיו

אלון גונן

תערוכת סומלייה 
היה ברור לנו כי תחרות טרה וינו של חיים גן ותערוכת סומלייה של אבי בן עמי, יידחו בשל מצב הרוח שאינו מאפשר את קיומן בשלב זה. יחד עם זאת, אסור בשום פנים ואופן לבטל את שני האירועים האלה ובכך לאפשר לתעשיית היין לשקוע למצב קטטוני, שיהיה מאוד קשה להתאושש ממנו ולחזור לתערוכות ולתחרויות. דווקא במצב הקשה הזה, ההתכנסות יחד והאחווה בין היקבים הן אלה שירימו את התעשייה מהקרשים, ויאפשרו לחובבי יין רבים לחזור לשגרה מסוימת למרות שמאוד מאוד קשה, ואין כמעט בית בישראל שלא חווה זוועה כזו או אחרת.

המראה המוכר והחביב של היכל התרבות בימי תערוכת סומלייה. צילום ישראל פרקר

זה הזמן של היקבים הגדולים לקחת את המושכות לידיים. כל היקבים הגדולים דיווחו כי שנת 2023 הייתה מצוינת עבורם מבחינת מכירת יינות בארץ ובעולם, והם אפילו סבלו ממחסור ביינות. זו הוכחה לכך שתעשיית היין בישראל חזקה וצומחת כל שנה יותר ויותר. כעת הזמן שלהם לתת כתף, ולדאוג שתערוכת סומלייה תהיה גדולה מתמיד, ושאפילו יקב אחד לא יישאר מחוץ להיכל התרבות בגלל בעיית תקציב. זה הזמן של היקבים הגדולים לאמץ את היקבים הקטנים – הנפגעים הראשונים ממצב המלחמה הנוכחי, משום שאלה היקבים שמעניקים את הצבע לגדולים, והם אלה שבזכותם תעשיית היין כל כך משגשגת.

יקבי הבוטיק שמארחים אלפי לקוחות בשנה וגורמים לאנשים להתאהב ביין ישראלי, הם אלה שבזכותם היקבים הגדולים מוכרים מיליוני בקבוקים ברשתות השיווק, והם אלה שמאתגרים את הייננים של הגדולים להשתפר ולחשוב מחוץ לקופסה. לכן צריך לעשות הכול כדי לעזור עכשיו לאותם יקבים שנפגעו באופן ישיר ועקיף, בין אם בגלל סגירת היקב ומרכז המבקרים, או בגלל גיוס למילואים.

כפי שכתבתי בשבוע שעבר, היקבים הגדולים ירוויחו את המיליונים שלהם בעוד כמה חודשים בחג הפסח וגם בראש השנה שאחריו. לעומתם, היקבים הקטנים צריכים עכשיו את המזומנים על מנת לשרוד ולהמשיך להתקיים, ועליהם להרגיש שיש להם משפחה עוטפת ומחבקת.

אני מתכוון ליקב כרמל עם המנכ"ל נדב ארנס, איש אדמה שמבין את גודל השעה, ויוסי אדרי המשנה למנכ"ל שנושם את השוק המקומי; ניר גל מנכ"ל יקב ברקן-סגל, שצמח בתוך התעשייה ומלווה אותה שנים רבות; מוטי טפרברג, בעלים ומנכ"ל יקב טפרברג, האיש הכי אופטימי בתעשייה שהשיחות איתו גורמות לי להבין ש"הכול יהיה בסדר אם נתמוך אחד בשני"; אסף בן דב מנכ"ל יקב רמת הגולן, שאומנם לא מגיע מהתעשייה אבל זו ההזדמנות שלו להתחבר אליה בזמן הכי קשה שלה, אושיק אפרים מנכ"ל יקב בנימינה, שהצליח במהלך השנים האחרונות לייצב את היקב ולהפוך אותו למוביל; וכמובן יקב מוני, יקב דלתון, יקב ירושלים, יקב רקנאטי, יקב תבור – כל אלה יקבים חזקים ויציבים, שחייבים להיות מעורבים ולדאוג לאחיהם הקטנים.

שיפוט היינות בתחרות טרה וינו באמצעות טעימה עיוורת. צילום איל גוטמן
תחרות טרה וינו

ברבות השנים הפכה TERRAVINO של איש הענבים לאחת מתחרויות היין החשובות בישראל, ומוכרת גם בעולם. מעבר לזכיות של היקבים הגדולים ששולחים עשרות מותגים, תמיד יש בה פנינים בדמות יקבי הבוטיק ויקבי הגראז', שמעטים לא שמעו עליהם או הכירו אותם. פתאום איזה יין מקבל את המקום הראשון או דאבל גולד, וכולם מרימים גבה ותוהים מי היקב הזה בכלל. עשרות יקבים חייבים לתחרות הזו את מי שהם היום, ואת הפיכתם מיקב גראז' בחצר הבית למקום עלייה לרגל.

יינות מכל העולם נשלחים לתחרות בכול שנה, ועשרות שופטים מכובדים מעניקים גושפנקא עולמית לתוצאות ולמדליות, אחרי טעימות מקצועיות ללא רבב, כי איש הענבים חיים גן "לא מכיר דרך אחרת".

גם במקרה זה, לארגן תחרות בזמנים כאלה נשמע הזוי, כי מי יכול להתחבר לאירוע תחרותי כשהכול סביב גועש ורותח? אבל מאידך, עשרות יקבים עבדו קשה כל השנה, והם זקוקים לביקורת השיפוטית ולהכרה, וגם צריכים את זריקת העידוד שהתחרות מעניקה ליינות וליקבים הזוכים. ברור לכולנו שהפעם זה לא יהיה אותו דבר, אבל ההצגה חייבת להימשך.

גם עיתונות היין (יש כזו) צריכה להתאושש ולחזור לשגרת כתיבה, אפילו במתן ציונים ליינות. נדמה לי שחזרה למצב של שגרה עכשיו היא מחויבת המציאות, לא רק בשביל עצמנו, אלא גם בשביל הסביבה שלנו (חובבי יין, קניינים, בעלי חנויות ועוד). כשהם יראו שאנחנו חוזרים לשגרה גם הם יחזרו אליה, ולכן עלינו לחזור לחוקים, להרגלים וגם לחלומות שלנו.

המצב הבטחוני והכלכלי משפיע לרעה על תעשיית היין כולה. חייבים לקיים דיון על הדרך בה יקבים מסתגלים לקשיים הכלכליים, ועל האסטרטגיות בהן הם נוקטים כדי לשרוד. כאן לעיתונות היין יש תפקיד מרכזי של הצפת השאלות ואת התשובות, בעוד אנחנו שומרים על אובייקטיביות, ומתמקדים באיכויות של היינות שאנחנו מעריכים. כל זה תחת המעטפת של חייבים לחזור לשגרה גם במצב הקשה שאנו נמצאים בו.

חיה רק-יהלום (מימין) – מנהלת מו"פ צפון במכון המחקר מיגל, ד"ר תרצה זהבי – שה"מ משרד החקלאות, צחי דותן – מנכ"ל המועצה לגפן יין, גבי סדן – בעלים ויינן יקב כרם שבו. צילום יעל שביט

המועצה לגפן היין
זו גם שעתה של המועצה לגפן היין בראשות צחי דותן, שחייבת גם היא לחשוב מחוץ לקופסה, להתארגן מחדש עם התקציב הדל, לטפל ביקבים שנפגעו, ולקחת את כל התקציב שמיועד ברובו למחקרים, ולנתב אותו נקודתית להצלת הענף. מחקרי המים וההדברה יכולים וחייבים לחכות שנה.

כל העוסקים במחקר ופיתוח, שהיו רגילים לקבל באופן כמעט אוטומטי איזשהו תקציב מהמועצה ייגשו למשרד החקלאות ויהפכו שולחן. מועצת גפן היין חייבת לכנס את מועצת המנהלים עם נציגי היקבים הגדולים והקטנים, ולתעדף את התקציבים הללו להצלת היקבים שזקוקים לכך. זה הזמן לדיון וקבלת החלטות מהירה להתמודדות עם המשבר שפוקד את הענף כולו, ובעיקר את יקבי הבוטיק. התקציבים צריכים להיות מופנים לתמיכה ביקבים הקטנים בתערוכת סומלייה, לארגון מסע פרסום נקודתי ליקבי בוטיק, להקמת צוות חשיבה אסטרטגי שיידע להפעיל לחץ על משרד החקלאות ומשרד התיירות, ולדאוג לתקציב עכשיו. אם יש כסף קואליציוני לחרדים – יש כסף דם לחילונים. חייבים שבכול תוכניות הטלוויזיה יוצג יין ישראלי אפילו ברקע. צריך למנות עכשיו מישהו או מישהי במועצה כדי לדאוג ליחסי ציבור ותגובות של ענף היין, ושכול הזמן לדחוף את הנושא לתודעה. יש אין ספור אפשרויות לפעולה, והעיקר הוא שאסור לדחות. זה הזמן.

נציג ליקבי הבוטיק עכשיו
זה הזמן שיקבי הבוטיק יחליטו על נציגה או נציגה כדי לייצג אותם בכול מקום אפשרי. אחד או אחת שידאגו לכל נושא יחסי הציבור, טלוויזיה, רדיו, רשתות חברתיות, דיונים בכנסת; אחד או אחת שירוצו מאולפן לאולפן עם בקבוק יין ישראלי; אחד או אחת שידאגו לשלוח יינות לכול הכתבים בחו"ל שביקרו כאן בעבר, ולדאוג שהסיפור של היקבים יגיע אליהם, להיפגש פגישה עם נציגי כל משרדי יחסי הציבור שעובד עם היקבים הגדולים, ולשתף אותם ולהקים צוות חשיבה (אורנה בן חיים – רקנאטי, אורלי סגל -מבנימינה וויתקין, רני רהב – ברקן-סגל, גלית סער – שטרן אריאלי סער – כרמל ויתיר, ליאת אריאב – טפרברג, ניסים דואק – רמת הגולן). חשיבה מחוץ לקופסה וכוחניות איפה שצריך. כולם באותה סירה. זה לא זמן לתחרות אחד נגד השני, זה זמן לשרוד ולנצל את המצב לשינוי תפיסה.

נשים, נשים ועוד פעם נשים
עם כל הכבוד לגברים בתעשייה, ולשמחתי אי אפשר להאשים אותי במִיזְאַנְדְרִיָה (שנאת גברים), אני כותב כבר שנים, שכול עוד נשים לא יתפסו פיקוד על התעשייה הזו, שום דבר לא יזוז כמו שצריך. בדיוק מה שקורה במדינה כשאין ייצוג אמיתי של נשים בשום קבינט, בשום משרד שמקבל החלטות שעוסק בדברים האמיתיים -כאלה שמשנים סדרי עולם, ככה גם אצלנו בענף. הגברים שולטים, וגם אם פה ושם יש אישה בתפקיד ניהולי (שיווקי בדרך כלל), הן לצערי מוחלשות ולא אומרות את דעתן.

כדי שמשהו יקרה ומהר, צריך כוח נשי עכשיו, כמו אילנית צמח היעילה פעילה ברחבי הענף, או שרונה פז מיקב ויתקין. צריך לגייס למילואים את מיכל אקרמן שפרשה רק עכשיו מיקב תבור, רוני ססלוב – בעבר יקב ססלוב והיום מסביב, קמי פלם מיקב פלם, אילנה בן זקן מיקב קסטל, ענת סלע ורפאלה – נשות ג'יאקונדה, טל טאובר מהשזרה, אתי אדרי מנהלת היצוא של יקב כרמל, דורית בן סימון מנהלת היצוא של יקב ברקן, יעל גיא מנהלת היצוא של יקב רמת הגולן, נטלי שפריר יבואנית, סימה רב הון מיקב ספרה, דבי שיאון מיקב מרגלית, נועה מעוז ממועצת גפן היין, מירה איתן עיתונאית, אורנה לב ייננית יקב אדם, ניצן סברסקי ייננית יקב אחת, דנה בני ייננית יקב טוליפ, שרי דודיאן ממכון היין, כרמית אהרנרייך סמנכ"לית שיווק ביקבי ירושלים, טלי סנדובסקי ייננית יקב רמת הגולן, ותרצה זהבי האגרונומית. כמובן שאני מבקש סליחה מאלה שאינן ברשימה.

רק כוח נשי, מהיר חשיבה, ללא אגו וללא בולשיט שגברים מייצרים, יזיז משהו ומהר.

תגובות
צחי דותן מנכ"ל המועצה לגפן היין בישראל
"לחשוב מחוץ לקופסה זה תמיד טוב ומבורך, ואנחנו משתדלים לעשות זאת בכל עת וגם עכשיו. עיקר העשייה של המועצה בימים אלו מופנה דווקא לצד החקלאי ולמציאת פתרונות לבעיות הכורמים. בעוד חודש תתחיל עונת הזמירה בכרמים, וכידוע כל ענף החקלאות נמצא במשבר כוח אדם. אנחנו פועלים ביחד עם משרד החקלאות במאמץ לספק פתרונות לכורמים, כך שתתאפשר זמירה טובה בזמן והכורמים והיקבים לא יראו פגיעה ביבולים.

לגבי תקציב המחקרים, התקציב הוא תלת שנתי ומועבר למשרד המדען ראשי ומשם לחוקרים. מחקרי גפן יין הם קריטיים לענף היין, ליציבותו והישרדותו לטווח ארוך. ורק לדוגמא: מחלת הקסיללה שהתגלתה בכרמים מחייבת מחקר מידי לקיום והמשך הכרם. לגבי יקבי הבוטיק וכן כלל היקבים בקו העימות, אנחנו רואים התגייסות מדהימה של ענף היין על כל צלעותיו. יקבים גדולים וקטנים מאזורים שונים משתפים פעולה, חנויות יין מתגייסות למכירת יין של ייננים שנמצאים במילואים, ועוד יוזמות חשובות ומרגשות.

אנחנו נמצאים בקשר עם היקבים הגדולים והקטנים כאחד, וממפים את הצרכים שלהם בימים אלו, ונפעל מול הגורמים הרלוונטיים לספק מענה ככל הניתן. ענף היין הינו ענף חשוב, המספק הרבה גאווה ישראלית גם בימים אלו, ואנו בטוחים שגם ממשבר זה נצא מחוזקים. וכמובן לקראת שנת עבודה 2024 ננסה לאחד כוחות של הענף, וניסיון לאיגום תקציבים של משרדי ממשלה כמו חקלאות, ותיירות להמשך קידום ענף היין".

נדב ארנס מנכ"ל יקב כרמל
"אנו ביקבי כרמל רואים חשיבות גדולה בהתגייסות אזרחית באחת השעות הקשות של מדינת ישראל. נרתמנו לאורך ימי הלחימה לטובת סיוע ותמיכה הן עבור כוחות הביטחון וחיילי צה"ל המשרתים בחזית, הן למען האזרחים המפונים מאזורי העימות, והן בנושא השבת החטופים מהר ככל הניתן. ענף היין על כלל יקביו חווה בימים אלה אתגרים רבים ומשמעותיים, ואנו מאמינים בסיוע ומציעים עזרה הדדית בעת הצורך".

אלי גידור מנכ"ל יקב רקנאטי
"המדינה צריכה להתגייס ולסייע לענף היין בשני מישורים: הראשון, להתייחס ליקבים כאל ענף חקלאי ולתת לו סיוע בהתאם, בעיקר כיוון שהמלחמה פרצה מיד עם תום הבציר ולקראת תהליכי הכנת היין. השני, עליה להגביר את התמיכה במאמצים להגדלת ייצוא היין לחו"ל. תעשיית היין הישראלית היא חלון ראווה תדמיתי. חשוב מאוד שהתעשיה תתגייס ותחבק את היקבים הקטנים, ואשמח להיות חלק מקבוצת מנכ"לים שתוביל את התהליך".

ששון בן אהרון יינן יקב מוני
"אנחנו נמצאים במצוקה של כוח אדם לכרמים אשר בבעלות היקב; מחסור בתאילנדים (חלק מהעובדים חזרו לתאילנד) ומחסור בפלסטינים. עונת הזמירה מתקרבת, וזה בהחלט יוצר קושי משמעותי. כל סיוע ליקבי הבוטיק מהמדינה או מהמועצה, יהיה מבורך".

בילי הרוני בעלת יקב דלתון
"ביקב דלתון אנו תמיד מברכים כל יוזמה לקידום ענף היין הישראלי. לצערי, המלחמה לימדה אותנו ואף חיזקה את המצב שמשרדי הממשלה לא מתפקדים, חסרי כוח ואימפוטנטים!!! מה שהכי מכעיס שיש בזבוז עצום של כספי ציבור, עצום. במשך המלחמה, גופים פרטיים הם אלה שמפגינים יעילות ואפקטיביות לעומת הממשלה. בעיניי יהיה יותר יעיל אם היקבים יקימו גוף בעצמם, בסגנון מה שיינני הארץ הקימו יחד עםIPEVO .

לגבי ייצוג נשים, ככל הידוע לי אין עוד של יקב בארץ בסדר גודל כמו שלנו (1.4 מיליון בקבוקים) שעומדת בראשו בעלים אישה. אין ספק שאם היו יותר נשים בעמדות מפתח בארץ ובכלל בעולם, העולם שלנו היה שונה משמעותית, והיו בו יעילות מרשימה ותפוקה גבוהה יותר, לצד אמפתיה וסובלנות. נתחיל עם הענף שלנו. אני אשמח להיפגש עם מי שצריך ועם מי שיושב על השיבר שישחרר לנו את הכספים, אני וחברותיי (חלק מאלה שהזכרת ברשימה) נדע ביעילות ובתבונה מה לעשות עם הכסף. ולא רק זה, סופסוף נתחיל להזיז ולהעיר שמה את כולם. יש תקציבים שתקועים, ואף אחד לא עוזר ואף אחד לא מטפל".

יקב רמת הגולן
"אין לנו תגובה".

לסיכום: פרט לתגובה האחרונה, צריך תמיד לזכור שאנחנו שוק בהתרחבות ונוכל להכיל את הסערה. כרגע יורד גשם וכולם נרטבים, השמיים יתבהרו בקרוב. לחיי היין הישראלי.

פורסם באתר אכול ושתו

 

כתיבת תגובה

שתף:

Facebook
Twitter
Pinterest
LinkedIn

קרא עוד כתבות