שלחו לנו את החומר לפרסום

אנשי עולמות היין, שמן זית ומזון, יצרנים ומשווקים

מוזמנים לשתף במדורי האתר את הקהל בפעילות וחידושי ענפיהם וגם ברשמי טעימה ופגישות באירועים שונים.

הירשמו לניוזלטר שלנו

ספינג' במילוי אסאדו מפורק

ב"פרנה בשוק" של השף דור זגורי

מעבר להדלקת החנוכייה המסורתית בחנוכה, אחד ממאפייני החג הידועים הינם מאכלי "השמן העמוק" המפנקים והמתוקים שכולנו מכירים כמו הלביבות, הסופגניות, הלטקס והספינג'.
השף דור זגורי מספר כי במשפחתו עושים כבוד מיוחד לספינג'. הקינוח המתוק שעבר מדור לדור הופך להיות "כוכב הערב" בכל אירוע חגיגי כמו גם בחג החנוכה.
עם השנים ושלל המסורות, הספינג' שנמכר בצפון אפריקה כמאכל רחוב, הפך גם לסמל ובעיקר זה שצורתו עם חור באמצע. לאחר ליל הכלולות, כשחתן וכלה היו מגיעים לבית ההורים, היו מקבלים את פניהם עם כוס תה וצלחת ספינג' עם דבש כברכה לחיים מתוקים.

זגורי, החליט לקחת את הספינג' צעד אחד קדימה ורקח מנה קולינרית מפתיעה, ספינג במילוי אסאדו מפורק ברטבי איולי, בזיליקום וסלט משאווייה, הומאז' לקינוח המשפחתי המככב שכידוע מגיע לרוב עם נגיעות סוכר, דבש, אבקת סוכר, שוקולד ומיני קרמים).
מחירה: 28 ₪ בלבד

מהו הספינג'?
המילה ספינג' = ספוג ים. אמנם מגוון עדות לקחו עליו בעלות, אבל הספינג' נמצא בכלל בצפון אפריקה, בעיקר במרוקו ובתוניס ובכל מקום מופיע במראה ובצורה מעט שונים.
יש ספינג'ים עם חור באמצע, יש כאלו שטוחים כמו פיתה וללא חור באמצע, מה שכן – תמיד שמרו על אותו העיקרון – הבצק הרך שאוהב לספוג, לספוג ולספוג..על כן שמו.

שיהיה בתאבון !!!

צילום דור זגורי

פרנה בשוק
רמבם 2, תל אביב (שוק הכרמל)
המקום פתוח בימי א-ה' בין השעות 10:00 – 18:00
ימי שישי בין השעות 09:00 – שעתיים לפני כניסת שבת.
כשרות: רבנות תל אביב
טלפון למשלוחים: 053-6427508

כתיבת תגובה

שתף:

Facebook
Twitter
Pinterest
LinkedIn

קרא עוד כתבות