שלחו לנו את החומר לפרסום

אנשי עולמות היין, שמן זית ומזון, יצרנים ומשווקים

מוזמנים לשתף במדורי האתר את הקהל בפעילות וחידושי ענפיהם וגם ברשמי טעימה ופגישות באירועים שונים.

הירשמו לניוזלטר שלנו

נציבות הסחר האיטלקית תקדם את קטגוריית הגבינות האיטלקיות

 לרגל שבוע האוכל האיטלקי בארץ

לרגל שבוע האוכל האיטלקי המתקיים זו השנה השמינית ברציפות בישראל ובעולם, נציבות הסחר האיטלקית בישראל, תקדם את קטגוריית הגבינות האיטלקיות.

נציבות הסחר האיטלקית היא ארגון ממשלתי איטלקי שמקדם ומעודד את כניסתן של חברות איטלקיות לישראל. השנה במסגרת שבוע האוכל הנציבות החליטה להתמקד בנושא הגבינות על רקע מגוון סיבות:
נרשמה עליה מתמדת בייבוא גבינות מאיטליה ובשנים 2021-2022 נרשמה עלייה מצטברת של 56% ביבוא.
לאחרונה נרשמו הקלות בייבוא גבינות קשות מאירופה ללא מכס או עם מכס מופחת, דבר שאפשר את הגדלת היבוא ואת המגוון. ישנן מספר לא מבוטל של גבינות איטלקיות מצוינות, בעלות אופי מיוחד המשווקות בישראל שפחות מוכרות לצרכן הישראלי, חובב המטבח האיטלקי, ושחשוב לחשוף את המגוון לציבור, תוך הסברת המאפיינים השונים והדגמת השימוש בהן בעזרתו של השף.

במסגרת הפעילות נציבות הסחר האיטלקית תצא בשיתוף פעולה עם זוכה "מאסטר שף", השף האיטלקי מסימיליאנו די מתאו שיערוך למשפיענים, בלוגרים, מובילי דעת קהל, ואנשי תקשורת בישראל, סדנה מיוחדת ואקסקלוסיבית עם דגש על מגוון גבינות איטלקיות, שתיערך במעדניית אגתה בתל אביב, המייבאת והמשווקת של מגוון הגבינות האיטלקיות הגדול ביותר.

ג'וזפה רוסו, ראש נציבות הסחר האיטלקית בישראל: "שבוע הקולינריה האיטלקית בעולם, שנערך השנה בסימן "בארוחה איטלקית: בריאות עם טעם", מבסס את מעמדו כאחד האירועים החשובים הנערכים בעולם לקידום המצוינות האיטלקית".
"מאז ומעולם היחסים המסחריים והתרבותיים בין אומות העולם שימשו כדרך למניעת קונפליקטים, לצד כלי יעיל לקידום הדיאלוג ושיתוף הפעולה בין העמים, לכן, למרות התקופה הקשה שעוברת על ישראל, היה חשוב לנו לקיים את האירוע בתקוה שגם האוכל הטוב, הבישול וה"ביחד", יוכלו לסמל את תרומתנו הצנועה לחזרה הדרגתית לשגרה"

השף מסימיליאנו די מתאו – צילום אנטולי מיכאלו

לרגל שבוע האוכל האיטלקי, נציבות הסחר האיטלקית אספה נתונים מהלשכה המרכזית לסטטיסטיקה שמהם עולה, שיבוא המזון והמשקאות מאיטליה בעליה מתמדת ולראיה, בחמש השנים האחרונות, יבוא המזון מאיטליה עלה במצטבר ב 60% והגיע ב 2022 לערך של 279 מיליון דולר. גם שמסתכלים על נתוני היבוא של תשעת החודשים הראשונים של 2023, יבוא המזון מאיטליה עלה ב 5.8% בהשוואה לאותה תקופה אשתקד.
בין המוצרים שמיובאים בכמויות מרשימות מאיטליה ניתן למצוא, מוצרי מאפה ועוגיות, פסטה, קפה, מים מינרליים ושוקולד לצד גבינות, שימורי עגבניות ורטבים ויינות שגם אם מיובאים בכמות יותר קטנה עדיין שומרים על מקומם ואף רושמים עליה.

כתיבת תגובה

שתף:

Facebook
Twitter
Pinterest
LinkedIn

קרא עוד כתבות