שלחו לנו את החומר לפרסום

אנשי עולמות היין, שמן זית ומזון, יצרנים ומשווקים

מוזמנים לשתף במדורי האתר את הקהל בפעילות וחידושי ענפיהם וגם ברשמי טעימה ופגישות באירועים שונים.

הירשמו לניוזלטר שלנו

מיזם חדש של אסיף – המרכז לתרבות אוכל בישראל

מבשלים ללוחמים ותומכים במסעדנים

ארגון אסיף הקים מיזם לבישול עשרות אלפי ארוחות לחיילים לוחמים, תוך תמיכה כלכלית במסעדות אשר עסקיהן נפגעו כתוצאה מהמלחמה.
מתחילת המלחמה, אסיף: המרכז לתרבות אוכל בישראל, הפנה את מרבית משאביו לתמיכה בעורף באמצעות בישול עשרות אלפי ארוחות חמות הנשלחות למשפחות מפונות, בתי חולים, מרותקי בית, ניצולי שואה וכל מי שנפגע בעורף כתוצאה מהמצב.

בנוסף לפעילות זו, אסיף מתגייסת לתמיכה בלוחמים – ובענף המסעדנות.
בשבועות האחרונים נקלעו המסעדות בישראל לקשיים הישרדותיים בשל המלחמה; חלק מצוותי המסעדות גוייסו למילואים, לא בכולן יש מרחב מוגן, ורבים מהאזרחים מעדיפים לא לצאת לבלות בעת מלחמה.
קיים חשש מצד בעלי המסעדות שלא יוכלו לשמור על כוח האדם ועל עסקיהם בתקופת המלחמה ולאחריה. נוסף לכל, קיים גם צורך קריטי לתמוך ביתר החוליות המרכיבות את כלכלת המזון המקומית – חקלאים, יצרנים, סוחרים וכדומה – ולהמשיך להניע אותה.

נציגים רשמיים של צה"ל שיקפו למנכ"ל אסיף צ'יקו מנשה, את הצורך בקבלת ארוחות מיטיבות ומזינות ללוחמים שיוצאים להפוגה מקווי העימות. לדבריהם, הארוחות המושקעות מהוות חיזוק מורלי משמעותי עבור החיילים אשר יוצאים לסירוגין באלפיהם אל אזורי כינוס ובסיסי הדרכה בדרום, בהם אין תשתיות של מטבחים מבשלים.

במטרה לענות על צרכים אלו – של צה׳׳ל ושל ענף המסעדות – מרכז אסיף הקים את "תורנות שף מסעדת שטח": מיזם לתמיכה כלכלית ותעסוקתית המאפשר לבעלי מסעדות לשמר את ההון האנושי ולספק פרנסה לצוות העובדים שלהן בתמורה לבישול תפריט מיוחד במטבח מרכזי, המשונע לבסיסים צבאיים בדרום.
המיזם מתאפשר הודות לתרומות המממנות את המטבח המרכזי, חומרי הגלם, שינוע תוך שמירה על בטיחות מזון גבוהה וכמובן את שכר הטבחים. צוות מתנדבי אסיף מכל הארץ מגיש את הארוחה ללוחמים בבסיסים עצמם.

צ׳יקו מנשה, מנכ"ל אסיף, המרכז לתרבות אוכל בישראל: ״אנו פועלים באסיף בשגרה כדי לקדם את תרבות האוכל המקומית בארץ ובעולם. זה היה טבעי עבורנו להיענות להצעה של צה׳׳ל לסייע בהעלאת המורל של החיילים, תוך שאנחנו מסייעים גם למסעדות רבות להישאר עם הראש מעל המים בתקופה מאתגרת במדינה. מחזק ומעודד לראות כמה שהמיזם שלנו מצליח בשטח. התרגשתי עד דמעות בביקוריי בבסיסים הצבאיים כשראיתי את החיילים מקבלים אוכל חם וחיבוק חם מהמתנדבים והמסעדנים. בכדי לאפשר את המשך הפעילות המבורכת והמשמעותית הזו, גויס מימון ראשוני מפילנתרופיה יהודית בארה׳׳ב, ובימים אלה אנו מגייסים תרומות נוספות עבור המיזם, בישראל
ובארה"ב."

בין המסעדות המשתתפות במיזם:
"קוצ'ינה הס 4" של השפית תמר כהן צדק;
"אבן עזרא" מתל-אביב, בבעלות אלרן שרפלר,
מסעדת ׳עזורה׳ המיתולוגית;
רוברטה וינצ׳י מפרדס חנה-כרכור;
פסקדו של השף יחי זינו;
אוזריה;
ועוד.
בעלי מסעדות המבקשים לקחת חלק במיזם מוזמנים להצטרף.
לפרטים נוספים:
חמוטל רדושיצקי
[email protected]
050-5706760

הגופים העומדים מאחורי מיזם התמיכה לבישול במסעדות:

אסיף: המרכז לתרבות אוכל בישראל
ארגון ללא מטרות רווח, מייסודם של Start-Up Nation Central ו- Jewish Food Society, הפועל לקידום תרבות האוכל המגוונת בישראל באמצעות תערוכות מתחלפות, ספרייה קולינרית, חווה לימודית על הגג, מטבח נסיונות, מסעדה ומעדנייה מקומית, אירועים שונים ואתר מקוון הכולל מתכונים, כתבות ועוד. מאז החלה מלחמת "חרבות ברזל" הארגון הסב את פעילותו לטובת תמיכה בעורף ובחזית, והקצה את משאביו, בהם כוח אדם ומטבחים, לטובת כך.

Jewish Food Society
ארגון ללא מטרות רווח הפועל מניו יורק ועוסק בשימור מסורות קולינריות יהודיות מכל העולם באמצעות סיפורים ומתכונים משפחתיים. העמותה עובדת על יצירת ארכיון המתכונים היהודיים המקוון הגדול בעולם, ובנוסף מקיימת אירועים לחיזוק תחושת השייכות והזהות של חברי קהילתה. בנוסף, הארגון תומך בפעילויות וביוזמות חברתיות כמו סיוע לענף המסעדנות בניו יורק בזמן משבר הקורונה, סיוע לאזרחים בעת המלחמה באוקראינה וכעת סיוע והובלת קמפיין לגיוס תרומות עבור הפעילות של אסיף.

Start-Up Nation Central
ארגון ללא מטרות רווח שהוקם במטרה לקדם חדשנות ישראלית בארץ ובעולם, במטרה להגביר את הצמיחה העסקית של מיזמים ישראלים תוך חיבורם לאתגרים גלובליים הניצבים בפני חברות עסקיות ומדינות. הארגון פועל מתחילת המלחמה לסיוע לסטארטאפים ישראליים בשלל אתגרים שזימנה להם תקופת החירום.

כתיבת תגובה

שתף:

Facebook
Twitter
Pinterest
LinkedIn

קרא עוד כתבות