שלחו לנו את החומר לפרסום

אנשי עולמות היין, שמן זית ומזון, יצרנים ומשווקים

מוזמנים לשתף במדורי האתר את הקהל בפעילות וחידושי ענפיהם וגם ברשמי טעימה ופגישות באירועים שונים.

הירשמו לניוזלטר שלנו

כפר הנופש ביאנקיני מול הרי אדום

בו ניצבת סוכת שלום עם כיסא אליהו הנביא לסגולות וברכות

סוכות תשפ"ד
בנוף הפסטורלי אל מול פני הרי אדום שוכן כפר הנופש ביאנקיני. כפר נופש בסגנון מרוקאי, שבו כמו בכל שנה הוקמה גם השנה סוכת ענק, שתשרת את האורחים הרבים החוגגים את החג בכפר הנופש.

דינה דגן הבעלים ומנהלת כפר הנופש ביאנקיני: "כשמגיע חג הסוכות אנחנו מרגישים יותר מכל את פעמי ההיסטוריה. נופי בראשית והקירבה למקום בו חצו בני ישראל את הירדן ונכנסו לארץ ישראל, מזכירים לנו יותר מכל, מדוע אנחנו מקימים בכל שנה את הסוכות לזכר יציאת מצרים".
"כמנהג יהדות מרוקו הבית שלנו פתוח בפני כולם, בפני כל הדתות ובפני כל המינים. כמו במרוקו כך בישראל גם הסוכה שלנו בכפר הנופש ביאנקיני היא סוכה של שלום ושל שלווה לכל העמים. כולם מוזמנים לחגוג איתנו את החג החשוב הזה, בסמוך למקום בו חצו בני ישראל את הירדן ובנו את ביתם בארץ ישראל".
בסוכת ביאנקיני יוצב כיסא אליהו הנביא (הכיסא הובא במיוחד ממרוקו), גם השנה יגיעו אנשים לכיסא אליהו המקושט, יבקשו בקשות ויתפללו על משפחתם, בני ביתם והיקרים להם. ביהדות מרוקו האמינו במשך דורות כי לכיסא אליהו הנביא יש זכויות מיוחדות תמיד, אבל בסוכה בחג הסוכות יותר מתמיד. הציבור מוזמן להגיע ולבקש את בירכת אליהו הנביא.

כתיבת תגובה

שתף:

Facebook
Twitter
Pinterest
LinkedIn

קרא עוד כתבות