שלחו לנו את החומר לפרסום

אנשי עולמות היין, שמן זית ומזון, יצרנים ומשווקים

מוזמנים לשתף במדורי האתר את הקהל בפעילות וחידושי ענפיהם וגם ברשמי טעימה ופגישות באירועים שונים.

הירשמו לניוזלטר שלנו

העוצמה הטבעית של פטריית ריי שי

מתוך - EATWELL הפורטל לתזונה בריאה

פטריית ריי שי – Reishi היא פטרייה רב-שנתית המגדילה על עצים. פטריית ריי שי מוכרת כפטריית מרפא ומכילה חומרים פעילים כמו פוליסכרידים, טרפנואידים, גלוקוזמינים וגלוקוגנים. פטריית ריי שי ידועה ביכולתה להעלות את רמת החיוניות והכושר בזמן קצר יחסית, תוך שמירה על הומאסטזיס בגוף. פטריית ריי שי מכילה גם חומרים פעילים המסייעים לגוף להגביר את הסיבולת והעמידות שלו בפני גורמי לחץ שונים, פיזיים ונפשיים כאחד. פטריית ריי שי יכולה להחזיר לגוף את האנרגיה והכוח שלו, לשפר את התפקוד המיני ולסייע בטיפול במחלות כמו דיכאון, חרדה, מנופאוזה, הפרעות קשב וריכוז, השמנה, פיברומיאלגיה ועוד.
זו  אחת הפטריות הנחקרות ביותר בעולם, והיא נמצאת בשימוש למעלה מ-2,000 שנים ברפואה הסינית המסורתית. לפטרייה זו התיעוד העתיק ביותר לשימוש לצורכי רפואה במזרח הרחוק.

מאת: יניב מורסיאנו – הרבליסט קליני RH(AHG) ונטורופת N.D
היא מחזקת את מערכת החיסון, מונעת ומפחיתה סטרס ובעלת פעילות אנטי-אלרגית ואנטי-סרטנית. ויש עוד מה לגלות…בעולם של ימינו, אתגרי הבריאות נמצאים בשפע… החל מהלחץ של אורח החיים הקדחתני, מאפייני התסמונת המטבולית ועד למערכת החיסון שנפגעת עקב גורמים שונים כגון חשיפה לסביבות מזיקות, רעלים וטיפולים אונקולוגיים.

תרופות קונבנציונליות לעומת פתרונות טבעיים – תרופות קונבנציונליות מכוונות לרוב לתסמינים ספציפיים ומגיעות עם סט סיכונים פוטנציאליים משלהן. לכן, חיוני לבחון חלופות המטפלות בגורמים השורשיים וללא תופעות לוואי או סיכונים.

פטריית הריי שי מתבלטת כפתרון טבעי מופלא ויעיל
מחקרים רבים הראו את הפוטנציאל של פטריית הריי שי, או בשמה הנוסף: פטריית הגנדורמה, לחולל פלאות בגופנו.
בין היתר: לחזק את המערכת החיסונית, לשפר ולתמוך בתפקוד בלוטת האדרנל ולהקל על מתחים ולחץ.

כל זאת ללא גירוי יתר העלול להתרחש כשמדובר בצמחים אחרים.
הדבר הופך אותה לאופציה אופטימלית, עבור אלה המחפשים פתרון יעיל להרבה מאוד מצבים.

פטריית ריי שי – אדפטוגן מושלם לאיזון מושלם!
אדפטוגן הוא חומר המסייע לגוף להגביר את הסיבולת והעמידות שלו בפני גורמי לחץ שונים, פיזיים ונפשיים כאחד. תכונה אדפטוגנית זו מאפשרת לה לתמוך בתפקוד בלוטת יותרת הכליה – בלוטת האדרנל, ולקדם תגובה מאוזנת ללחץ.
מה שמייחד את הריי שי היא היותה אדפטוגן עדין בעל יכולת לספק את היתרונות הללו וזאת מבלי לגרום לגירוי יתר או חוסר שקט הקשורים בדרך כלל לאדפטוגנים אגרסיביים יותר כמו ג'ינסנג קוריאני אדום או ליקוריץ.
הפעולות של ריי שי מכווננות היטב להרמוניה עם הקצב הטבעי של הגוף ולשמירה על תגובה מאוזנת ויציבה לגורמי לחץ מבלי להעמיס יתר על המידה על הגוף או לשבש את שיווי המשקל העדין שלו.
הודות לאיכות האדפטוגנית של הריי שי, היא מתאימה למבוגרים וילדים כאחד.

פטריית ריי שי למניעת והפחתת סטרס
מחקר שפורסם ב-2021 מצא כי תרכובות ספציפיות של פוליסכרידים הנמצאים בפטריית הריי שי – Ganoderma lucidum polysaccharides (GLP), הן בעלות תכונות שעשויות להפחית ביעילות תגובות הקשורות ללחץ באמצעות כמה מנגנונים:

פעולה אנטי דלקתית
GLP מסייע לנטרל דלקת כרונית, גורם הקשור בדרך כלל להפרעות הקשורות לסטרס. על ידי הקלת דלקת, GLP עשוי לתרום להפחתת ההשלכות הקשורות ללחץ.

הרגעת מערכת החיסון
על ידי התקשרות של GLP עם סוג של קולטן המצוי בתאי החיסון השונים המכונה דקטין-1, מסייע GLP להשגת שיווי משקל אימונולוגי.

משמע, תגובות חיסוניות מבוקרות שמונעות מהמערכת החיסונית להתרגש מדי. כשמערכת החיסון רגועה יש פחות "כאוס", פחות מתח ולחץ.

הומאוסטזיס – שיווי משקל
אותה אינטראקציה בין GLP ל-Dectin-1 משפיעה גם על יחסי הגומלין המורכבים בין מערכת העצבים למערכת החיסון, מה שעשוי להפחית מתח.

העלאת BDNF ושיפור מצב הרוח
GLP משפר את הביטוי של חלבון הקרוי BDNF, שהוא גורם מרכזי המעורב בצמיחה נוירונית. נוירונים הם "אבני הבניין" של מערכת העצבים האחראים על הבערת מידע לכל הגוף. העלייה ברמות ה-BDNF באמצעות צריכת GLP עשויה למנוע תסמיני דיכאון ולחזק מצב רגשי חיובי.

מעצמה תזונתית
ריי שי היא אוצר של רכיבים חיוניים – ויטמינים, מינרלים, נוגדי חמצון, וכל חומצות האמינו החיוניות. זה הופך אותה למזון חלבון מלא אמיתי, המספק הזנה ואנרגיה לגוף.

אנטי סרטנית
מחקרים מצביעים על התכונות האנטי-סרטניות הפוטנציאליות של הפטרייה ותפקידה בחיזוק המערכת החיסונית. זאת על ידי הגברת הייצור של לימפוציטים T וציטוקינים (סוג של תאי מערכת החיסון) הנלחמים בנגיפים ותומכים בהגנה מסרטן.

מספר מחקרים במבחנה הראו שריי שי עשויה לגרום למוות של תאים סרטניים.
בשנת 2020 פורסם מחקר שמטרתו הייתה לחקור את ההשפעות האנטי-גידוליות הפוטנציאליות של פוליסכריד Ganoderma lucidum (GLP) על תאי סרטן צוואר הרחם. המסקנה הייתה של-GLP יש פוטנציאל להפחית את האגרסיביות והפעילות של תאי סרטן צוואר הרחם, בין היתר, באמצעות קידום אפופטוזיס (השמדה עצמית) וחסימת מחזור התאים של תאי סרטן צוואר הרחם.

סקירה מ-2016 הצביעה כי הפטרייה יכולה להועיל לאנשים חולי סרטן כאשר משתמשים בה לצד טיפול מסורתי על ידי הגברת פעילות תאי הדם הלבנים ושיפור איכות החיים. בסקירה נבדקו במיוחד סוגים מסוימים ומרכזיים של תאי חיסון מסוג T שהם בעלי תפקיד קריטי בתיאום תגובות חיסון נגד זיהומים ותאי סרטן. נמצא כי על ידי הגדלת האחוזים של תאים אלו, Ganoderma lucidum משפרת את יכולתה של מערכת החיסון לזהות ולמקד תאים חריגים או מזיקים.
המחקר מצא כי הפטרייה מעוררת פעילות תאי NK ("רוצחים טבעיים"), סוג של תאי דם לבנים הממלאים תפקיד מכריע בהגנה של הגוף מפני זיהומים ותאי סרטן.

מחזקת משמעותית את מערכת החיסון
אחת ההשפעות החשובות ביותר של פטריית הריי שי היא חיזוק מערכת החיסון.
מחקרים רבים הוכיחו שלריי שי השפעות אימונומודולנטיות (וויסות ושינוי פעילות מערכת החיסון) אשר כוללות:

שיפור תפקודים חיסוניים מולדים
חיזוק חסינות הומורלית (ייצור תאי דם לבנים) וחיזוק חסינות תאית במיוחד, פוליסכרידים של Ganoderma lucidum המשפיעים על סוגים שונים של תאי חיסון, כגון לימפוציטים B ו-T, תאים דנדריטים (הרחבה של תאי עצב), מקרופאגים ותאי הרג טבעיים (NK). אינטראקציות אלו תורמות לצמיחת איברים חיסוניים, שחרור ציטוקינים המווסתים את מערכת החיסון ותפקודי ויסות חיסון אחרים.

מחקרים גילו שריי שי עשויה:
להפחית דלקת
להגדיל את מספר תאי הדם הלבנים אצל אנשים עם סרטן מעי הגס ולשפר תפקוד של לימפוציטים הנלחמים בזיהומים ובתאים סרטניים
ההשפעה ההוליסטית של ריי שי על מערכת החיסון מציגה את הפוטנציאל העצום שלה, על ידי חיזוק מרכיבים שונים של חסינות והקלת התגובות החיסוניות נגד תאים סרטניים ואתגרים בריאותיים אחרים.

נלחמת בסינדרום המטבולי
ריי שי מתגלה כשחקן מרכזי במאבק נגד התסמונת המטבולית.
התסמונת המטבולית היא מקבץ של הפרעות מטבוליות הקשורות ביניהן (לחץ דם, שומנים גבוהים וכו'), המגבירות ביחד את הסיכון למחלות לב וכלי דם, סוכרת וסיבוכים בריאותיים אחרים. תסמונת זו מאופיינת בשילוב של גורמים, לרבות השמנת יתר בטנית, לחץ דם גבוה, רמות גבוהות של סוכר בדם, רמות כולסטרול חריגות ותנגודת לאינסולין. מחקרים מצאו שהתרכובות הביו-אקטיביות שנמצאות בריי שי עשויות להשפיע לטובה על מרכיבים שונים של התסמונת המטבולית.

השפעות אלו מקיפות את הפוטנציאל:
לשפר את הרגישות לאינסולין
לווסת את רמות הגלוקוז בדם
להפחית דלקת
ולקדם פרופילי שומנים בריאים יותר.

פטריות ריי שי בראי הרפואה המסורתית
פטריית מרפא זו זכתה למקום של כבוד בזכות סגולותיה הרפואיות במשך מאות שנים ונחשבת לסמל לבריאות ואריכות ימים.
בכל סין העתיקה, גנודרמה מוכרת בפוטנציאל שלה להחזיר את האיזון בתוך הגוף ולטפח בריאות מיטבית. היא זכתה בתואר "צמח מרגיע", המסייע לאנשים בניווט בלחצים של חיי היומיום שלהם.

Ganoderma Lucidum Fungi של פארמה תמר הוא מוצר מהפכני, המבוסס על פטריית הריי שי.
זוהי תמצית נוזלית בריכוז גבוה במיוחד, ללא אלכוהול. פורמולה חדשנית זו עולה על גרסאות אבקה מסורתיות מבחינת יעילות.

צורתו הנוזלית של המוצר מבטיחה ספיגה וניצול מקסימליים, וממקסמת את היתרונות המופלאים של פטריית הריי שי.

פטריה יוצאת דופן זו מציעה מנגנון הגנה הוליסטי המתאים למגוון רחב מאוד של אנשים, כולל הגיל השלישי. החל מאלה המחפשים באופן יזום מניעת מחלות ותחזוקה גופנית שוטפת, ועד לאנשים המתמודדים עם מצבים בריאותיים שונים, מתח וחרדה. האיכויות האדפטוגניות של הפורמולה מאפשרות לה להסתגל לדרישות הייחודיות של הגוף. התכונה המדהימה של הריי שי שמצד אחד היא מרגיעה ומאזנת ומצד שני יש לה פן מדהים לא פחות – מתן "בוסט" של אנרגיה לגוף, הופכת אותה ואת פורמולת Ganoderma Lucidum Fungi למוצר נפלא לכל אחד ואחת. הפורמולה עונה על אינספור צרכים.

בנוסף, "Ganoderma Lucidum Fungi" היא בגדר פורמולת חובה למתמודדים עם מחלת הסרטן. היא מספקת הגנה על הכבד והכליות בזמן הטיפולים וממזערת את הנזקים הנגרמים מהם.

EATWELL הפורטל לתזונה בריאה

כתיבת תגובה

שתף:

Facebook
Twitter
Pinterest
LinkedIn

קרא עוד כתבות