שלחו לנו את החומר לפרסום

אנשי עולמות היין, שמן זית ומזון, יצרנים ומשווקים

מוזמנים לשתף במדורי האתר את הקהל בפעילות וחידושי ענפיהם וגם ברשמי טעימה ופגישות באירועים שונים.

הירשמו לניוזלטר שלנו

חופן שקדים ביום – יתרונות 

מתוך - אגוגו מגזין בריאות

שקדים – Prunus dulcis, הם זרעים של עצי השקד שמקורם באיראן ובאזורים הסובבים אותה. הם מקור עשיר לרכיבים תזונתיים חיוניים, כולל סיבים, חלבון, שומנים חד בלתי רוויים, ויטמין E, מגנזיום ואשלגן. בנוסף, הם מכילים כמות נכבדת של נחושת, ויטמין B2 (ריבופלבין) וזרחן.

תומכים בבריאות הלב – שקדים עשירים בשומנים חד בלתי רוויים, אותו סוג של שומנים בריאים ללב המצויים בשמן זית, אשר נקשרו להפחתת הסיכון למחלות לב. יתרה מכך, שקדים הם מקור טוב למגנזיום, מינרל שעשוי לסייע בוויסות רמות לחץ הדם. מחקרים מצביעים על כך שמחסור במגנזיום קשור ללחץ דם גבוה, מה שמצביע על כך ששקדים יכולים להועיל לשמירה על בריאות הלב וכלי הדם.

מחצב של נוגדי חמצון – שקדים עשירים בנוגדי חמצון, במיוחד ויטמין E, המגנים על התאים שלנו מפני נזקי חמצון. נזק חמצוני גורם להזדקנות ולמחלות כמו סרטן. נוגדי החמצון בשקדים מרוכזים במידה רבה בשכבה החומה של הקליפה. ככאלה, שקדים מולבנים – אלה שהעור הדק הוסר מהם – אינם הבחירה הטובה ביותר מנקודת מבט של נוגדי חמצון.

איזון הסוכר בדם –  עבור אלה המעוניינים לשפר את רמות הסוכר בדם, שקדים עשויים להיות תוספת מצוינת לתזונה. הם דלים בפחמימות אך עשירים בשומנים בריאים, סיבים וחלבונים. יתר על כן, שקדים עשירים ביותר במגנזיום, מינרל המעורב ביותר מ-300 תהליכים בגוף, כולל בקרת רמת הסוכר בדם.

תומכים בתהליך הירידה במשקל –  למרות היותם עשירים בשומן, שקדים הם בהחלט מזון ידידותי לירידה במשקל. שקדים דלים בפחמימות ועתירים בחלבון ובסיבים, שניהם ידועים כמגבירים את תחושות השובע. זה יכול להוביל להפחתה טבעית בצריכת הקלוריות.
ייתכן שהגוף לא יספוג כ-10-15% מהקלוריות באגוזים, וכמה עדויות מצביעות על כך שאכילת אגוזים יכולה להגביר את חילוף החומרים.

קידום בריאות המעיים – השקדים מספקים גם סיבים תזונתיים המסייעים בשמירה על מקרוביוטיקה בריאה במעיים. הסיבים בשקדים פועלים כפרה-ביוטיקה, מספקים הזנה לחיידקי המעי המועילים, ובכך מעודדים את בריאות המעיים הכללית.

טובים לבריאות העור – שקדים נמצאים בשימוש תכוף במוצרי טיפוח העור. הם עשירים בוויטמין E, ויטמין מזין לבריאות העור, וגם מספקים שומנים חיוניים שיכולים לעזור לשמור על לחות העור וגמישותו.

אגוגו מגזין בריאות

 

כתיבת תגובה

שתף:

Facebook
Twitter
Pinterest
LinkedIn

קרא עוד כתבות