שלחו לנו את החומר לפרסום

אנשי עולמות היין, שמן זית ומזון, יצרנים ומשווקים

מוזמנים לשתף במדורי האתר את הקהל בפעילות וחידושי ענפיהם וגם ברשמי טעימה ופגישות באירועים שונים.

הירשמו לניוזלטר שלנו

התבלין שמסייע להרזיה, לזכרון, למצבי רוח, סוכרת וכולסטרול

מתוך הדוקטור - פורטל בריאות

מיהו התבלין המתוק-חריף המועיל להפחתת משקל והרזייה, המסייע לשיפור הזיכרון ומועיל כנגד חרדה ודיכאון, צמח המרפא הפופולרי המשמש במזון כנגד סוכר וסוכרת, התבלין האהוב המועיל כנגד כולסטרול, דלקתיות ובעיות לב ומועיל להפחתת בעיות במערכת העיכול כמו עצירות?  – הקינמון

סגולות הקינמון – תבלין העל האהוב
קינמון הוא תבלין המופק מקליפת עצים השייכים לסוג Cinnamomum. שני סוגי הקינמון העיקריים הם קינמון ציילון (Cinnamomum verum) וקינמון קסיה Cassia (Cinnamomum cassia).
הצמח מאופיין בעלים ירוקי עד, פרחים צהובים קטנים ופירות יער סגולים בצורת אליפסה. להפקת קינמון קוטפים ומייבשים את הקליפה הפנימית של העץ. הקליפה החיצונית מוסרת, וחושפת את רצועות הקליפה הפנימיות שמתפתלות למקלות קינמון. לאחר מכן טחונים את אותם לאבקה דקה. זוהי הצורה הנפוצה של קינמון. לקינמון יש טעם חם, מתוק וארומטי. זה הופך אותו לתבלין פופולרי במנות מתוקות ומלוחות כאחד. הוא משמש גם ברפואה המסורתית בשל היתרונות הבריאותיים הפוטנציאליים שלו.

קינמון הוא תבלין פופולרי הידוע בטעם ובארומה הייחודיים שלו. אמנם הוא משמש בעיקר למטרות קולינריות, אבל הוא כולל גם יתרונות תזונתיים שונים.
להלן כמה ערכים תזונתיים מרכזיים המצויים בקינמון. הללו מיוחסים לקינמון ציילוני.

נוגדי חמצון: הקינמון עשיר בנוגדי חמצון. נוגדי החימצון מסייעים בהגנה על הגוף מפני נזקי חמצון הנגרמים מרדיקלים חופשיים. בכך הוא מסייע נגד מחלות כרוניות.
סיבים: הקינמון מכיל כמות משמעותית של סיבים תזונתיים. סיבים תזונתיים מסייעים לעיכול, מסייעים בוויסות רמות הסוכר בדם ומעודדים תחושת שובע.
מנגן: קינמון הוא מקור מצוין למנגן. מנגן הוא מינרל אשר מסייע לבריאות העצם. הוא עוזר לווסת את רמת הסוכר בדם, ומעורב בחילוף החומרים באנרגיה.
סידן וברזל: הקינמון מספק סידן וברזל. שניהם שניהם חיוניים לשמירה על עצמות חזקות, הובלת חמצן בגוף ותמיכה בבריאות כוללת.
תכונות אנטי דלקתיות: הקינמון מכיל תרכובות בעלות תכונות אנטי דלקתיות. הללו עשויות לסייע בהפחתת דלקות ומצבים בריאותיים נלווים.
התבלין האהוב שמועיל להרזייה, דיכאון וחרדה, סוכר גבוה, כולסטרול, בעיות עיכול וסכרת.

הסגולות של קינמון לבריאות, בפרט קינמון ציילוני :

1. מפחית דלקות: הקינמון מכיל חומרים פעילים שיכולים לסייע בהפחתת דלקות בגוף. קינמון מעצים את התפקוד של מערכת החיסון. באופן זה הוא עשוי להפחית סיכון לבעיות כרוניות רבות.

2. שומר על רמות סוכר בדם: קינמון עשוי לסייע להפחתת רמות הסוכר בדם ולשפר את הערכים הגליקמיים. זה מהווה גורם משמעותי לאנשים הסובלים מסוכרת או סיכונים לה, סוכר גבוה או טרום סוכרת.

3. משפר פרופיל השומנים בדם: הקינמון עשוי לשפר את רמות הכולסטרול הרע בדם (LDL) ולגרום לשיפור בפרופיל השומנים הכללי בדם.

4. תמיכה בבריאות הלב: היתרון כאמור, גורם גם לסיוע ושמירה על בריאות הלב.

5. הפחתת סיכון לבעיות של מזון מזוהם: הקינמון מכיל חומרים הפועלים באופן אנטי-חיידקיים ואנטי-פטרייתיים. זאת באופן שמפחית סיכון לזיהומים שמקורם במזון ושתייה.

6. תמיכה בבריאות מערכת העיכול: הקינמון עשוי לשפר את תפקוד מערכת העיכול ולהפחית את בעיות המערכת העיכול כמו IBS.

7. משפר מצב רוח: נמצא כי הקינמון עשוי לשפר את מצב הרוח ולהפחית רמות דיכאון. עוד נמצא כי קינמון עשוי לסייע גם להפרעות חרדה.

8. תמיכה בבריאות המוח: חוקרים מצאו שהקינמון עשוי לשפר את פעילות המוח ואף לשפר את תפקוד הזיכרון.

9. הקינמון מציע יתרונות בריאותיים שעשויים לסייע בהרזיה והפחתת משקל. הוא מועיל בהפחתת תחושת הרעב. הוא מפחית את צריכת הסוכרים הפשוטים, שומר על רמות הסוכר בדם יציבות, משפר את פרופיל הליפידים, ויכול לשדרג את תהליכי המטבוליזם. עם שימוש נכון ומשולב תזונה בריאה ופעילות גופנית, הקינמון עשוי לשמש ככלי סיוע להרזיה.

שימוש נבון בקינמון
קינמון נחשב בדרך כלל בטוח כאשר הוא נצרך בכמויות מתונות כתבלין. צריכה מופרזת או שימוש ארוך טווח במינונים גבוהים עלולים לגרום לתופעות לוואי מסוימות לעיתים. אנשים מסוימים עשויים לחוות תגובות אלרגיות לקינמון. למשל לחוות גירוי בעור או תסמינים בדרכי הנשימה. בנוסף, תרכובת הקומרין המצוי בקינמון קאסיה עלולה להיות רעילה לכבד כאשר היא נצרכת בכמויות גדולות.

קינמון עשוי לקיים אינטראקציה עם תוספי צמחים ותרופות מסוימים.
לדוגמה, קינמון עשוי להעצים את ההשפעות של תרופות מדללות דם, ולהגביר את הסיכון לדימום. הוא עשוי גם לקיים אינטראקציה עם תרופות לסוכרת, להשפיע על רמות הסוכר בדם. לכן, אנשים הנוטלים תוספי צמחים או תרופות צריכים להתייעץ עם הרופא לפני הוספת קינמון לשגרה שלהם.

נשים בהריון ואנשים עם בעיות כבד או כליות צריכים לנקוט משנה זהירות. עליהi להתייעץ עם רופא לגבי הכמות המתאימה של צריכת קינמון. כמו בכל מרכיב תזונתי, מתינות ושיקולים אישיים הם המפתח לשילוב בטוח של קינמון בתזונה מאוזנת.

הדוקטור – פורטל בריאות

 

כתיבת תגובה

שתף:

Facebook
Twitter
Pinterest
LinkedIn

קרא עוד כתבות