שלחו לנו את החומר לפרסום

אנשי עולמות היין, שמן זית ומזון, יצרנים ומשווקים

מוזמנים לשתף במדורי האתר את הקהל בפעילות וחידושי ענפיהם וגם ברשמי טעימה ופגישות באירועים שונים.

הירשמו לניוזלטר שלנו

יתרונות בריאותיים של בצל

מתוך - אגוגו מגזין בריאות

רובנו משתמשים בבצל בתבשילים שונים שאנחנו מכינים, אך דעו לכם שהבצל לא רק נועד לשיפור הטעם, אלא הוא גם מגיע עמוס ביתרונות בריאותיים רבים.

1. עשיר בחומרים מזינים – בצל הוא מזון דל קלוריות, אך הוא עשיר בוויטמינים ומינרלים חיוניים. הוא מכיל ויטמין C, המסייע לחסינות, סינתזת ברזל ותיקון רקמות. בנוסף, בצל הוא מקור טוב לוויטמין B6 ולחומצה פולית, חיוני לתהליכים מטבוליים רבים ולתפקודים נוירולוגיים.

2. שופע בנוגדי חמצון –  בצל, במיוחד הזן האדום, עשיר בנוגדי חמצון. תרכובות אלו מסייעות במאבק ברדיקלים חופשיים בגוף, אשר יכולים לגרום למחלות כרוניות. קוורצטין, אחד מנוגדי החמצון העיקריים בבצל, נקשר להפחתת לחץ הדם ולירידה בסיכון למחלות לב.

3. תכונות אנטי דלקתיות – דלקת היא התגובה הטבעית של הגוף לגירויים מזיקים, אך דלקת כרונית עלולה להוביל לבעיות בריאותיות שונות. הקוורצטין בבצל לא רק פועל כנוגד חמצון אלא גם בעל השפעות אנטי דלקתיות, שיכולות לסייע בהפחתת הדלקת.

4. תמיכה בבריאות הלב – לצריכת בצל יכולה להיות השפעה חיובית על בריאות הלב. הבצלים עוזרים להפחית לחץ דם גבוה ולהפחית את הסיכון להתקפי לב ושבץ. תרכובות המכילות גופרית של בצל הוכחו כמפחיתות את הטריגליצרידים בדם ואת רמות הכולסטרול הכוללות.

5. מסייע בוויסות הסוכר בדם – תרכובות בבצל, כגון תרכובות קוורצטין וגופרית, יכולות לסייע בשליטה ברמת הסוכר בדם. צריכה קבועה של בצל עשויה לסייע בהפחתת עמידות לאינסולין, מה שמקל על הגוף לווסת את רמות הסוכר בדם.

6. מועיל לבריאות מערכת העיכול – הבצל עשיר בסיבים ובפרה-ביוטיקה. אלמנטים אלו חיוניים לבריאות מעיים מיטבית, מכיוון שהם מאכילים את החיידקים המועילים במעיים. מעי בריא יכול להוביל לשיפור העיכול ולהפחתת הסיכון להפרעות מסוימות במערכת העיכול.

7. שיפור בריאות העצם – ישנן עדויות המצביעות על כך שבצל עשוי להיות מועיל לבריאות העצמות. צריכה קבועה עלולה להגביר את צפיפות העצם, במיוחד אצל נשים לאחר גיל המעבר, להפחית את הסיכון לאוסטאופורוזיס.

8. תכונות אנטי-מיקרוביאליות – לבצל יש תכונות אנטי-מיקרוביאליות שיכולות להיות יעילות נגד חיידקים ופטריות מסוימים. זה כולל פתוגנים כמו אי-קולי (E.coli) ו- S.aureus, מה שהופך את הבצל לנשק טבעי נגד זיהומים.

אגוגו מגזין בריאות

 

כתיבת תגובה

שתף:

Facebook
Twitter
Pinterest
LinkedIn

קרא עוד כתבות