שלחו לנו את החומר לפרסום

אנשי עולמות היין, שמן זית ומזון, יצרנים ומשווקים

מוזמנים לשתף במדורי האתר את הקהל בפעילות וחידושי ענפיהם וגם ברשמי טעימה ופגישות באירועים שונים.

הירשמו לניוזלטר שלנו

חוגגים את יום הקפה הבינלאומי בגליל המערבי

טקס קפה בדואי ושילוב מנצח של קפה ומוזיקה

ישראל מדורגת בעשירייה הראשונה של צריכת הקפה העולמית, עם ממוצע של 3.5 כוסות לנפש. אז בהחלט אפשר לומר שהישראלים אוהבים את הקפה שלהם, וכנראה שאנחנו לא לבד.
ב-1 באוקטובר מתקיים יום הקפה הבינלאומי, ולכבוד התאריך המיוחד, שני מקומות גליליים מציעים אירועים מיוחדים, מומלצים לכל חובב קפה.

קפה בשבט – חוויה בדואית אותנטית לרגל יום הקפה הבינלאומי
הקפה נחשב לעמוד התווך של האירוח הבדואי. לכבוד יום הקפה הבינלאומי יקיימו במתחם האירוח הבדואי המסורתי "מדאפה גלילית" טקס קפה בדואי מסורתי בלב הישוב כעביה.
מדאפה גלילית, בבעלות בני הזוג ויפקי ואינשראח סלאמנה הוא מתחם יפהפה דמוי אוהל, המאובזר בחפצים ופרטי לבוש אותנטיים מהמורשת הבדואית ונמצא מול נוף מרהיב.
ויפקי יספר את סיפורו של הקפה בעולם ויערוך טקס הכנת הקפה מסורתי בצורה חווייתית, המשתפת את כל הנוכחים.
המפגש כולל את סיפורו האישי והמשפחתי של ויפקי, סיפור השבט, הכפר כעביה ומורשתם של השבטים באזור. מקנחים בריקודי פולקלור בדואים ותלבושות מסורתיות, מוסיקה ומצב רוח טוב.

יום שני | 2.10 | 10:00-12:00
מדאפה גלילית, כעביה טבאש חג׳אג׳רה
40 ₪ כולל הדרכה וטקס קפה, כיבוד קל; קפה, תה, מים, פירות וקינוח.
טלפון 072-3941156

מפגש טעימות וסיפורי יצירות מוזיקליות בהשראת קפה ב – Ishu Coffee
גנאדי קוזקוביץ' מזמין לחגיגות יום הקפה הבינלאומי בבית הקלייה Ishu Coffee בישוב הגלילי אשחר, לאירוע מיוחד במינו המשלב את שתי האהבות הגדולות שלו – קפה ומוסיקה.
מתחילים משיר אהבה נשכח ל…ספל קפה, מאת משורר עברי מהמאה ה-19 יחיאל מיכאל זיידמן, וטועמים קפה בהשראתו. שומעים סיפורי מלחינים גדולים, מוזיקאי חצר, זמרי וזמרות-על, ושומעים את יצירותיהם בליווי טעימות והדגמות של הכנת משקאות קפה מתקופות היסטוריות שונות ובאזורים שונים בעולם.
אספרסו וקפוצ׳ינו, חליטה קרה, קפה מבושל ומשקאות קפה עם שילובים של שוקולד, תבלינים, סירופים מיוחדים. שלל סגנונות מוסיקליים וכולם סביב הקפה; מבאך עד שטראוס וצ׳ייקובסקי, מפרנק סינטרה ואלה פיצג׳רלד עד בוב דילן ועברי לידר, ואיך אפשר בלי ״קפה טורקי״ של אריק איינשטיין.

יום רביעי | 4.10 | 17:00-19:30
אישו קפה, אשחר
170 ₪ לאדם כולל סדנת קפה וכיבוד קל
טלפון: 072-3971661

פרטים נוספים באתר עמותת זמן גליל מערבי

כתיבת תגובה

שתף:

Facebook
Twitter
Pinterest
LinkedIn

קרא עוד כתבות