שלחו לנו את החומר לפרסום

אנשי עולמות היין, שמן זית ומזון, יצרנים ומשווקים

מוזמנים לשתף במדורי האתר את הקהל בפעילות וחידושי ענפיהם וגם ברשמי טעימה ופגישות באירועים שונים.

הירשמו לניוזלטר שלנו

השקת מיתוג חדש ליין TERASA 2019 יקב צובה

ישראל פרקר מדווח מקיבוץ צובה

יקב צובה, הממוקם בקיבוץ צובה, הוא יקב estate שהענבים לייצור היינות בו מגיעים רק הכרמים המקיפים את הקיבוץ.
בשנת 1996 ניטעו ראשוני הגפנים על שטח של כ-100 דונם באדמת טרה רוסה, אדמה רווית היסטוריה של ייצור יין. בין הסלעים, הגיתות והטרסות עתיקות היומין. שטח הכרמים כיום הוא כ-450 דונם, והם מלווים ע"י היינן, הדואג לתכנון נכון  של הפעילות בכרמים ומעקב צמוד אחר הענבים ובשלותם.

היינן של יקב צובה הוא פול דאב. לפני שהפך ליינן יקב צובה, הקים ופיקח פול את 100 הדונם הראשונים של כרמי קיבוץ צובה.
בבסיס תפיסתו מאמין דאב שאיכות היין נקבעת ברובה על פי איכות הענבים ומכאן הקשר הקרוב והחיבור שיש לו לכל גפן ולכל אשכול ענבים.
סיפור חייו ספוג ביין עוד מילדותו בדרום אפריקה. משפחתו, בהובלת אביו ז״ל, נהגה להכין יין משפחתי כל שנה והוא היה שותף ליצירה ולתהליך מהבציר ועד לביקבוק.  כאשר בגר, גברה התעניינותו לתחום ולעיתים קרובות טייל ב-Wine Routes מיקב ליקב בדרום אפריקה, טעם סוגים שונים של יין והקשיב להסברים של הייננים. לכל יינן יש סיפור ייחודי ודרך העשייה שלהם השאירו בפול חותם עמוק.

הייחודיות של יקב צובה מבוססת על הקשר הקרוב והבלתי מתפשר שיש ליינן עם הכרם, שיתוף פעולה רציף ופעילות מתמדת בין הכורם ליינן. על פי תפיסתו של דאב, היכולת של היינן להבין לעומק על שנעשה בכרם היא מהמרכיבים החשובים ביותר בייצור יין.  היינן חייב להכיר את הטרואר ואת האקלים ולדעת להתאים את גידול הזנים השונים בהתייחס לסביבה בה הם נטועים. ליינן השפעה מכרעת על היין ועל כן יש חשיבות עליונה לידע שלו, לניסיון ולשאיפה להשתפר וללמוד כל הזמן.
גם לתכונותיו האישיות של היינן יש השפעה גדולה כהקפדה על הפרטים הקטנים, יצירתיות וחשיבה מחוץ למסגרת ויותר מהכול אהבתו ותשוקתו ביצירת אומנות זו.

מרכז מבקרים
מרכז המבקרים של היקב נמצא בנקודה ייחודית, המשקיפה אל הרי ירושלים. יקרוב אליו נמצאת גת עתיקה מתקופת בית ראשון וחיבור חזק לאדמה ולהיסטוריה.
במרכז נערכים מפגשים של חווית יין עם אוויר הרים וצמחייה ירוקה מכל עבר. הביקור כולל הסברים וטעימות של 4 סוגי יינות כשלצד היין ניתן להזמין פלטת גבינות עשירה הכוללת גבינות, לחם, עלי גפן, ירקות ומטבלים.

יין TERASA
ב2013 התחיל דאב יינן היקב לזהות את הפוטנציאל האדיר של ענבי הקברנה הגדלים על טרסות שנמצאות בגובה של 730 מטר מעל פני הים. החלקה עם מעט אדמה, אבנים רבות, וגפנים שנלחמים לשרוד, יבולים נמוכים ובאיכות גבוהה מאד.  דאב הרגיש שחסר משהו בתהליך ייצור היין.
לאחר ניסיונות רבים של שילוב מרלו, סירה, מלבק, קברנה פרנק ופטיט וורדו הבין שהוספת סירה מביא לתוצאה שרצה, באיזון המושלם.
יין הTERASA הוא יין ממסך של קברנה סוביניון וסירה, שיוצר מענבי חלקות מובחרות, בייננות מוקפדת ומהדורה מוגבלת.
היין מיושן במשך 18 חודשים בחביות עץ אלון צרפתי חדשות ועוד כ12 חודשים בבקבוק. הוא בעל גוף מלא וניחוחות פרי עשירים, עוצמתי בטעמים וסיומת ארוכה ואלגנטית, יין שישתבח בשנים הבאות השימור בתנאים מתאימים..

בערב ההשקה שנערך לאחרונה ביקב נחשף המיתוג החדש של יין TERASA 2019, ונערכה טעימת אורך של הTERASA 2013, 2017, 2019.

עיקרי הדברים שנשא פול דאב בערב ההשקה:
"ערב טוב לכולם, ותודה שבאתם, שמחים לראות אתכם פה.
התכנסנו כאן כדי לחשוף את המיתוג החדש של יין הTERASA שלנו. אבל רגע לפני קצת רקע, למי שלא מכיר אני פול, יינן ומנהל יקב צובה.
נולדתי בדרום אפריקה ומילדות אני חי ונושם יין.
ב1996 עליתי לארץ והגעתי לאולפן בקיבוץ צובה. באותה שנה שתלנו את הכרמים הראשונים בצובה ומאז ועד היום אנחנו מגדלים באהבה 450 דונם של כרם.
בשנת 2005 הוקם יקב צובה וייצר 25 אלף בקבוקים, ועד היום הכמויות הוכפלו ואנחנו מייצרים כבר כ-60 אלף בקבוקים.  חלק מבקבוקי היין מיוצאים לארצות הברית והשאר נמכרים בישראל בעזרת של חברת כספי , המשווקים שלנו.
הTERASA זה הבייבי שלי. בשנת 2013 התחלתי לזהות את הפוטנציאל האדיר של ענבי הקברנה שגדלים על טרסות בגובה של 730 מטר מעל פני הים. חלקה עם מעט אדמה, הרבה אבנים וגפנים שנלחמים לשרוד עם יבולים נמוכים ובאיכות גבוהה מאד. בתהליך ייצור יין זה, הרגשתי שחסר משהו. לאחר ניסיונות רבים הבנתי שהוספת יין הסירה מביאה לתוצאה שרציתי, באיזון המושלם.
היין מתיישן 18 חודשים בחביות עץ אלון צרפתי חדשות.
ב2013 התחלנו עם ייצור של ארבע חביות TERASA והיום מיוצרים עשר חביות מדי שנה.
כל היינות של היקב הם single vineyard ומיוצרים מfree run.
אתם מוזמנים להתרשם מהמיתוג החדש של הTERASA שהשקענו בו הרבה מחשבה, ולטעימת אורך של TERASA 2013, 2017, 2019"

המלצות ליינות לחג של יקב צובה:

יינות המתאימים למנות פתיחה
סמיון סוביניון בלאן – יין לבן יבש המיוצר מ-50% ענבי סובניון בלאן ו-50% סמיון, בשיטת surlue מסורתית בורגנדית ע"י השרייה על השמרים ומיושן 8 חודשים בחביות עץ אלון צרפתי.
היין בעל ניחוחות עשירים ורעננים וחומציות מאוזנת.

שרדונה – יין לבן יבש המיוצר 100%ענבי שרדונה. מיושן 8 חודשים בחביות עץ אלון צרפתי בשיטת surlue.
יין בעל גוף בינוני, מינרליות וניחוחות קלים של פירות הדר.

רוזה – יין יבש המייצר מענבי קברנה פרנק. צבע אפרסק בהיר, עם ניחוחות תותים, אשכולית אדומה והדרים. בפה טעמי דובדבנים ופטל, בעל חמיצות נעימה ורעננה.

יין המתאימים למנות ביניים
מרלו
– יין אדום יבש המיוצר מענבי מרלו. מיושן 14 חודשים בחביות עץ אלון צרפתי.
ליין מגוון ניחוחות של פרי אדום בשל, סיומת רעננה וטאנינים נעימים.

יינות שמתאימים למנות עיקריות
מצודה
– יין אדום יבש והרמוני המיוצר מ-80% ענבי קברנה סוביניון, 15% מרלו ו-5% סירה. היין יושן 18 חודשים בחביות עץ אלון צרפתי. י
זהו ין קטיפתי, בעל סיומת ארוכה, עם שפע טעמים של פירות אדומים בשלים.

כתיבת תגובה

שתף:

Facebook
Twitter
Pinterest
LinkedIn

קרא עוד כתבות