שלחו לנו את החומר לפרסום

אנשי עולמות היין, שמן זית ומזון, יצרנים ומשווקים

מוזמנים לשתף במדורי האתר את הקהל בפעילות וחידושי ענפיהם וגם ברשמי טעימה ופגישות באירועים שונים.

הירשמו לניוזלטר שלנו

פסטיבל רחובות הבינלאומי לפסלים חיים

מארח את קבוצת התיאטרון האחר של עמותת אקים

עיריית רחובות והחברה העירונית יקיימו גם השנה את פסטיבל רחובות הבינלאומי לפסלים חיים הצפוי לארח עשרות אלפי מבקרים מכל רחבי הארץ. הקהל יזכה לפגוש עשרות פסלים ש"מתעוררים לחיים" בשלל דמויות צבעוניות, מרתקות וססגוניות. מיטב אמנים מהארץ ומהעולם לוקחים חלק בפסטיבל, ולצד עשרות האמנים הישראליים.
בין המיצגים השנה ישתתף גם מיצג מקורי של אקים ויתקיימו הופעות מיוחדות למען אוכלוסיה עם צרכים מיוחדים בימים שלישי ורביעי (5-6.9) בשעה 16:45. זהו הרכב השחקנים המיוחדים של "התיאטרון האחר" המזמינים את הציבור להציץ ולראות שהבחוץ לא תמיד משקף את מה שבפנים.
מיצג "ראש פתוח" הוא פסל חי שמופעל ע"י שלושה שחקנים מתחלפים מהתיאטרון האחר של אקים. המיצג מבקש מהצופים לפתוח את הראש, להסתכל על העולם מנקודת מבט חדשה ולקבל את האחרים והשונים.
כל השחקנים שמשתתפים מייצגים את אוכלוסיית בעלי המוגבלויות השכליות. החברים של אקים מאופיינים בראיית עולם רחבה, בפתיחות, הם זורמים, יצירתיים ומתנסים ברעיונות חדשים ותמיד מוכנים ללמוד ולפזר אהבת חינם כלפי כל מי שמסביבם.

"הפסל מורכב משלוש דמויות. במבט ראשון, הפסלים נראים כראשי אבן גדולים בהשראת המסיכה הלבנה הניטרלית. אך כאשר הצופה מעניק לפסל מטבע, הראשים נפתחים ומתוכם מתגלים השחקנים בצורה וויזואלית מרשימה וצבעונית, ומבצעים פעולות המייצגות אותם:
ריקוד, קריאת ספר, נגינה, בישול, פנטומימה, קסמים, שירה, הגשמת חלומות, חלוקת מתנות, הפרחת נשיקות ועוד".
במאית הפסל שרון גומבוש: "המטרה שלנו היא להפגיש את הצופים עם השחקנים המיוחדים שלנו, שהמפגש עימם אינו שכיח ביומיום של הצופים, ולפרוץ את גבולות המחשבה שלהם באמצעות הכרת האחר" .

תאטרון אקים. צילום אבי מועלם

השחקנים של אקים בעלי מוגבלויות ולכן אינם מתקבלים ללימודי משחק ואמנויות במסגרות הפורמליות המוכרות. אהבתם הגדולה לבמה, כישרונם, ניסיונם הרב ושאיפתם למצויינות ולמקצועיות – מביאים אותם מידי שבוע למפגשים באולם התיאטרון האחר על מנת לקבל הכשרות וסדנאות בתחומי הבמה השונים, וברמה הגבוהה והמקצועית ביותר. קבוצת התיאטרון האחר פועלת מעל 25 שנה ומציגה ברחבי הארץ ובעולם וממומנת על ידי אקים ישראל.
השחקנים, כאומנים יוצרים, משתתפים בתכנון ובביצוע של הפסל, בהובלה של הבמאית שרון גומבוש ובשיתוף עם המעצב איתי מינאי. הפסל עתיד לעלות בספטמבר 2023 בבכורה במסגרת פסטיבל הבין לאומי – פסלים חיים ברחובות.

השחקנים שיציגו הם: אברהם נגר, לימור סאלח, בלה הובר, גיל קטלוני , ניר שמש, יוסי וייסבורג, שמרית קרויטרו , ליטל גרבולסקי, ליהיא צור, חן בן-שמעון, מתן מאי.
יופיעו בכל יום בפסטיבל. כולל סיורי נגישות .
פסטיבל רחובות הבינלאומי לפסלים חיים ה- 12
4-6 בספטמבר 2023, בין השעות 21:30-17:30
ברח' יעקב ברחובות,
הכניסה חופשית

כתיבת תגובה

שתף:

Facebook
Twitter
Pinterest
LinkedIn

קרא עוד כתבות