שלחו לנו את החומר לפרסום

אנשי עולמות היין, שמן זית ומזון, יצרנים ומשווקים

מוזמנים לשתף במדורי האתר את הקהל בפעילות וחידושי ענפיהם וגם ברשמי טעימה ופגישות באירועים שונים.

הירשמו לניוזלטר שלנו

ערב מוקדש ליינות יקב הר ברכה במסעדת ספרה הרחובותית

ישראל פרקר

שמחה רבה הייתה לי בלב וגם הנאה בעיניים כשיישבתי בלובי של מסעדת ספרה הנמצאת בשולי רחובות ופארק המדע וצפיתי בעוד ועוד צעירים נכנסים ומתיישבים סביב שולחנות ארוכים, עליהם היו מונחות כוסות רבות שציפו ליין שימזג בהן. משמח היה לראות שיותר ויותר צעירים מצטרפים, בשנים האחרונות ונהנים מעולמו הגדול של היין.
הייתי אורחם של ניר לביא ורעייתו, בעלי יקב הר ברכה, בערב שהיה מוקדש לטעימת יינות היקב שהותאמו וליוו את מנות המסעדה, הטעימות.
הושקו בהזדמנות זו גם שני יינות חדשים:
איש הרים – קברנה סובניון ספיישל רזרב אקסלוסיב אדישן 2018 – 85% קברנה סוביניון, 10% פטיט ורדו 5% מרלו. יושן 30 חודשים בחביות עץ אלון. צבע אדום בורדו חזק. גוף מלא, אפיצות עדינה. 15.5% אלכוהול
איש הרים – קברנה סובניון רזרב 2019 – הרכב ענבים זהה. 15 חדשים יישון בחביות. תכונות דומות, אך טעמים שונים וגם אופי האפיצות והטעם השיורי בפה. 15% אלכוהול. – אהבתי.

את הערב, רב המשתתפים, אירגן והפיק נתי פאוסט מהבוטיק של נתי, ברחובות. הצגת היינות שנמזגו לכוסות במשך הערב, וסיפוריהם נערכה ע"י ניר לביא :"היקב שלנו נולד מאהבה לארץ ישראל".

משפחת לביא הגיעה להתיישב ולטעת כרמי ענבים בהר ברכה – הר גריזים מתוך אמונתם שחבל ארץ שומרון הוא ערש תרבותו של עם ישראל.
בתחילה היו ענביהם מועברים לייצור יינות ביקבים שונים בארץ. בשנת 2007 , כשנולדה בתם החמישית תמה נעמי, ולאחר שראו איך אחרים נהנים מענביהם המשובחים הם החליטו להקים את יקב הר ברכה שהוא
– ESTATE WINERY יקב נחלה, המייצר יינות כשרים מהענבים שהם מגדלים בכרמיהם.
היקב מייצר כ70,000 בקבוקי יין בשנה. בכרמים גדלים מספר זני ענבים וביניהם: קברנה סוביניון – מרלו – שירז – פטיט ורדו – קברנה פרנק – גוורצטרמינר.

היין הראשון שנמזג לכוסות, למגיעים לאירוע היה רוזה 2022 מענבי קברנה סוביניון. יין יבש עם חמיצות נעימה וטעימה בפה . הוא התאים לחידוד בלוטות הטעם בפה להמשך טעימת עוד הרבה יינות בערב. היין יבש ופרחוני, קל ורענן.
נמזג לכוסות, כפתיח גם גוורצטרמינר, קר וטעים.
לחיים טובים, חברים!

מנות המסעדה הוגשו לשולחנות בקצב מהיר ע"י הצוות המסור ויינות יקב הר ברכה החלו להימזג לכוסות בקצב מהיר שבעתיים:
ניר לביא: " שירז גדל טוב מאוד בכרמנו שבהר ברכה. 20 דונם כרמי שירז יש לנו שם. המיקרו אקלים, אצלנו מצמיח גם גפני ענבי מרלו מיוחדים ומשובחים".
האדומים המיוחדים שגדשו את הכוסות היו גם:
שירז רזרב 2919 – החיך שלי אוהב מאוד את היינות המכילים שירז.
שירז מרלו 2018. אהבתי יותר מאשר את קודמו.
שירז מרלו 2016
קברנה 2016
קברנה 2019 עם פטיט ורדו ומעט מרלו. מעניין ואהוב.
מרלו 2018
לכוס הגיעה גם הפתעה בלתי צפויה ומעניינת: יין מרלו 2013. 24 חודש התיישנות בחביות עץ אלון. האף קצת היה מאוכזב מריח חלש של טחב אבל בלוטות הטעם בפה לא אוכזבו ואהבו את הטעם הטוב בן ה10 שנים.

ניר: " שנת 2015 , הייתה שנת שמיטה בה שומרי שמיטה לא מייצרים יינות רגילים. בצרנו שירז ומרלו והעברנו ליקבי ירושלים לצורך ייצור יינות לצריכת אוצר בית דין, בזול. אנשים אהבו מאוד את היינות וקנו אחר שנת השמיטה ביקב יינות זהים בארגזים. האנשים אוהבים מאוד את יינות השירז והמרלו, שלנו."
(עניין אותי ובדקתי מהו 'אוצר בית דין'. זו מצוות השמיטה בשנה השביעית. ‘אוצר בית דין’ היא אפשרות מעשית וחשובה לקיום מצווה זו. נעשית תמיכה באופן מעשי בחקלאי אשר הפקיר את הכרם שברשות בגלל איסור הבציר, ובית הדין לקח על עצמו את המשך הטיפול בכרם בכדי שהציבור יוכל ליהנות מהענבים של שנת השמיטה. בית הדין משלם לחקלאי לפי ההוצאות והטיפול בקרקע, ומנחה אותו מהם המלאכות המותרות לצורך הקיומי בלבד. החקלאי מקבל על עצמו את הוראות בית הדין, ופועל כך במשך כל השנה. הענבים מגיעים ליקב וגם שם בית הדין עוקב, על כל התהליך ומאשר אילו הוצאות ניתן להוציא על ייצור היין ואילו לא ניתן משום שהם ייקרו את מחיר היין ללא צורך. כך מתקבל יין זול מאוד.)

עוד הרבה פרטים על יינות יקב הר ברכה אפשר למצוא באתר היקב https://www.brachawineries.com/ ובטלפון: 052-5775156 גם על הכרמים.
המון תודות למארחי בערב המיוחד והטעים ושפע הצלחה בכרמים וביקב הר ברכה.

כתיבת תגובה

שתף:

Facebook
Twitter
Pinterest
LinkedIn

קרא עוד כתבות