שלחו לנו את החומר לפרסום

אנשי עולמות היין, שמן זית ומזון, יצרנים ומשווקים

מוזמנים לשתף במדורי האתר את הקהל בפעילות וחידושי ענפיהם וגם ברשמי טעימה ופגישות באירועים שונים.

הירשמו לניוזלטר שלנו

סיורי נגב תור קולינריים ברחבי הנגב

הרשות לפיתוח הנגב מזמינה אתכם להצטרף ל"נגב תור", סדרת סיורי קונספט מודרכים ליחידים ומשפחות שיתקיימו בערי הנגב במהלך חודשי הקיץ. משך הסיורים כ-שעתיים.
סיורים חדשים מתעדכנים כל העת באתר נגב תור.

מ.מ מנכ"ל הרשות לפיתוח הנגב, רו"ח נתנאל כהן: "אנו שמחים להרחיב את מיזם נגב תור שהתחיל כפיילוט בדצמבר האחרון וחשף את הנגב לאלפי מבקרים מכל הארץ. מתחילת הקיץ נחשפו להיצע התיירותי במסגרת התוכנית מאות משפחות ישראליות ואנו מקווים שסבסוד הסיורים הללו והמחיר האטרקטיבי שאנו מציעים עבור תוכן איכותי בנגב, ימשכו לנגב מטיילים נוספים בחודשים הקרובים".

לכל המידע על הסיורים ולפרטים נוספים באתר "נגב תור":  negev-tours.co.il

אוגוסט:
סיור טעימות באופקים
הסלוגן של אופקים הוא "עיר של אנשים". העיר שקמה בזכות קליטת עליות רבות יצרה קיבוץ גלויות של ממש שהביא ללכידות חברתית ועיר מתפתחת וגדלה ששומרת על תחושת הקהילתיות והמסורות התרבותיות שלה. ב
סיור תפגשו גם אנשים שפועלים בעיר כבר עשורים לצד יזמים חדשים, תיחשפו להיסטוריה המקומית לצד תהליכי הפיתוח, תפגשו יזמים שהפכו לסיפורי הצלחה מקומיים ותטעמו ממגוון הטעמים הייחודים שבעיר. אופקים נבנתה בשנות החמישים ונועדה לשמש כמטרופולין למושבים והקיבוצים המקיפים אותה.

20.8-21.8 בשעה 18:00, 6.9-7.9 בשעה 18:30

בקולנוע אופקים, אליהו גולומב 9, אופקים

עלות: 20 ₪

סבא סבתא ובבא בנתיבות
סיור ערב שבו תחשפו לסיפורים של אנשי הדור הישן של העיר, כיצד הם מעבירים את שגרת היום יום שלהם, במה הם עוסקים ומה המאכלים שמבחינתם מאפיינים את העיר נתיבות. תבקרו בבית הכנסת אל גריבה, תעתיק של בית הכנסת העתיק מגרבא שבתוניסיה ותשמעו על הסיפורים העוצמתיים של הבבא סאלי ואלו שהלכו בעקבותיו. הסיור יועבר על ידי נהוראי זוהר, ילד נתיבות העוסק בחינוך וקהילות ופעיל חברתי וחינוכי כבר 15 שנה בעיר.

27.8.23 בשעה 18:00

20 ₪

במאפיית שיבולת השרון, שד' ירושלים 18, נתיבות

סיורי נגב תור בניחוח בדואי. צילום – מירי משה

ספטמבר:
סיור קולינרי ברהט 
הרשות לפיתוח הנגב מזמינה אתכם לסיור קולינרי ברהט, העיר הבדואית הגדולה בישראל והיחידה בעולם. בסיור מרתק שיועבר על ידי ראפת, מדריך תיירות מקומי המחובר לעיר ותושביה, תקבלו הצצה וטעימה לסיפוריה של העיר דרך הרגליים והפה.
הסיור יעבור במוקדים מרכזיים ותרבותיים בעיר, ויכלול טעימות אוכל בשוק העירוני ובמסעדות מקומיות כמו הקבביה הראשונה של רהט ומסעדת "המנסף" המגישה את המאכל הבדואי המסורתי.
לצד הטעמים והריחו תשמעו גם על התפתחות העיר ותהליך הפיכתה לעיר מודרנית בה קמו בשנים האחרונות עסקים ומפעלים רבים.

בשעה 17:30, 22.9 בשעה 11:00

20 ₪

ההתכנסות ברחבת המתנ"ס

חיה בסרט – סיור בעקבות הקולנוע הישראלי בירוחם
בסיור תתהלכו ברחובות העיירה ותעסקו בפערים בין  ירוחם המציאותית לבין ירוחם המופיעה על המסך הגדול. תשמעו סיפורים על השחקנים ששחקו בעיר, תבקרו בקרנות הרחובות מהסצנות המוכרות מ"ביקור התזמורת ועד "סוף העולם שמאלה" ותחשפו למאחרי הקלעים. הסיור יכלול טעימות קלות ויעסוק בשאלה, מה תפקידו של הקולנוע בזירת התרבות הישראלית.

7.9.23 בשעה 18:00

20 ₪

בפסל הזהות, ירוחם

חלום על לחם- סיור אופים ומאפים בירוחם
סיור שבו תחשפו לתרבות המקומית בירוחם דרך המאפיות, האופים והמאפים המיוחדים הנמצאים שם. תלמדו על המסורת מול הקדמה דרך סיפור המאפיה הראשונה, תנורי הפרנה שהיוו בסיס לקהילה בימיה בראשונים ועל הסרט "לחם" שצולם בירוחם המוכר כמיזם חברתי מסקרן של מאפיה שיתופית.

8.9 בשעה 09:30, 22.9 בשעה 09:30

20 ₪

במאפיית שיבולת השרון, שד' ירושלים 18, נתיבות


סיורים בניחוח בדואי בשוק העירוני בבאר שבע
בסיור תצללו למסע בזמן בין העתיק למודרני, בין העיר למדבר, בסיור שמועבר על ידי מדריכה בדואית שתספר על מסורת עתיקת יומין בעקבות האוכל, שיטות הבישול ושימור המזון בתנאי המדבר החמים, הלבוש המסורתי, כלי האוכל וחומרי הגלם האופייניים למדבר.
תגלו גם על תרבותן הייחודית ומקומן המשתנה של הנשים הבדואיות בחברה, תכירו את אורח החיים המסורתי של הבדואים בנגב, כיצד מסתדרים בלי מים ומזון טרי במדבר ומה חשיבות המסחר בשוק הבדואי.
תלמדו על הקולינריה השונה ותטעמו משלל מאכלים מקומיים כדוגמת גבינת עפיק מיובשת, פיתה סאג' עם לאבנה, תבלינים מיוחדים, מעמולים לצד קפה בדואי מר ואותנטי ותמר הינדי מתוק.

1.9 בשעות 09:30 ,11:30 8.9, בשעות 09:30, 11:30.

תכשיטי חביב, השוק העירוני באר שבע

: 20 ש"ח

לפרטים נוספים ולהרשמה-  https://negev-tours.co.il/

{מידע מיח"צ)

כתיבת תגובה

שתף:

Facebook
Twitter
Pinterest
LinkedIn

קרא עוד כתבות