שלחו לנו את החומר לפרסום

אנשי עולמות היין, שמן זית ומזון, יצרנים ומשווקים

מוזמנים לשתף במדורי האתר את הקהל בפעילות וחידושי ענפיהם וגם ברשמי טעימה ופגישות באירועים שונים.

הירשמו לניוזלטר שלנו

איך הפכה הבננה לפצצת אנרגיה צהובה

הסבר בריאותי לרגל יום הבננות הבינלאומי

הפרי האהוב בישראל הוא הבננה. מלבד הטעם המתקתק והעשיר של הבננה היא מכילה ערכים תזונתיים שישדרגו את התפריט ויעזרו לבריאות הכללית שלנו.
ישראל היא אחת החלוצות בעולם בריבוי שתילי בננה בתרבית ומייצאת שתילי בננה למטעים ברחבי העולם.
עמרי נתנס, חקלאי המתגורר בקיבוץ מצובה ועובד במטעי הבננות של קיבוץ מצובה, החל לעסוק בחקלאות לפני כ-15 שנה ואף למד בקורסי הכשרה של חקלאות מקיימת.
המשק של הקיבוץ הוא משק גדול ומגוון, עם מספר גידולים ומספר מטעים ואחד הענפים המרכזיים שלהם הוא הבננות, שמאוד מאופיין בגליל המערבי.
עמרי: "החלטנו להסב לפני כעשור חלק מהבננה לגידול של בננה אורגנית. הבננות בגליל המערבי הם אחד הגידולים העיקריים שלנו. זיהינו שבשוק האורגני, אין הרבה מגדלים בסדר גודל כשלנו ולכן החלטנו לפני כ 13 שנה להיכנס לתחום הבננות האורגני. כלומר, יש גוף פיקוח חיצוני שבא ובודק את הקרקע במהלך תהליך ההסבה של הקרקע הזו לאורגנית ומוודאים שהיא אכן מתנקה מכימיקלים ורעלים.
בכל המטעים שלנו אנחנו מיישמים גישות ידידותיות לסביבה. כחקלאי אתה לוקח על עצמך גידול שהוא הרבה פחות מזיק בקרקע, ויותר תומך במי תהום ובמערכות אקולוגיות. וזו התפיסה שלי."

למה הישראלים כל כך אוהבים בננות? עמרי: "הישראלים מאד אוהבים בננות. זהו פרי מתוק ומשביע שמכיל ויטמינים ועשיר במינרלים ותוכלו למצוא אותו כמעט כל השנה. הוא גדל בארצנו בצורה נהדרת עם מעט מאד מחלות וטיפולים כימיים בניגוד לשאר העולם."

אז מה הם היתרונות הבריאותיים של הבננה לקראת יום הבננה הבינלאומי שחל ב 27.8 ?
היתרונות הבריאותיים של הבננה מגיעים מהוויטמינים והרכיבים המזינים האחרים שבה: חלק מהרכיבים הם פחמימות, ויטמין A, C, ו-B6, ברזל, זרחן, סידן, מגנזיום, אבץ, נתרן, אשלגן וסוכרים טבעיים כמו סוכרוז, פרוקטוז וגלוקוז. כל אלה הופכים את הבננה למזון-על. הבננה מעולה נגד צרבת ועוזרת בהקלה של הצריבה הודות לנוגדי חמצון ייחודיים הנמצאים בבננה.
אכילת בננה חיונית להורדת לחץ דם, לטיפול במצבי דיכאון המלווים באנרגיה ירודה ובטיפול במצבי חוסר דם ואנמיה.

נמצא בעשרות מחקרים ברחבי העולם כי הבננות מסדירות את פעילות המעיים / מספקת הזנה מהירה לאנרגיה טבעית / הקלה בכיבי קיבה (אולקוס) / חיונית לבריאות הלב ויכולה להפחית גם את הסיכון לשבץ, לווסת את לחץ הדם ולמנוע מחלות לב/ מזרזת חילוף חומרים ומסייע לדיאטה – תכולת השומן בה נמוכה והיא עשירה בסיבים וויטמינים / מקור טוב לברזל ומסייעת לאנשים עם אנמיה / מכילה ויטמין איי החיונית לבריאות העיניים / חיונית לנשים בהריון להתמודד עם בחילות. היא מסייעת באיזון רמת הגלוקוז בדם ובכך נלחמת בבחילה / מרפאת עקיצות יתושים.

בננות. צילום עמרי נתנס קיבוץ מצובה

 

עמרי נתנס ומשק הבננות של "מטעי קיבוץ מצובה" הם חברים בארגון "טוב השדה" – הארגון לחקלאות אורגנית בישראל, הפועל לקידום התחום האורגני בישראל מתוך תפיסה כי ייצור מזון אורגני מיטיב עם הסביבה והאנשים הניזונים ממנו. הארגון מאגד מאות חקלאים ועוסקים אורגניים מכל הארץ, ופועל על מנת לקדם את המקצועיות, הדאגה לסביבה, המודעות, המדיניות והרגולציה בתחום האורגני.
בארגון פועלים על בסיס התורה האורגנית המושתת על 4 עקרונות:
בריאות, סביבה, הוגנות ואחריות. בנוסף פועלים החקלאים למען הפחתת הפגיעה בסביבה ובפוריות הקרקע, תמיכה בבריאות האדם והגנה עליו, על החי ובצומח, הקטנת טביעת הרגל הפחמנית וההבטחה את יכולתנו להמשיך ולשמור על משאבי הטבע גם לדורות הבאים.
https://www.organic-israel.org.il/

כתיבת תגובה

שתף:

Facebook
Twitter
Pinterest
LinkedIn

קרא עוד כתבות