שלחו לנו את החומר לפרסום

אנשי עולמות היין, שמן זית ומזון, יצרנים ומשווקים

מוזמנים לשתף במדורי האתר את הקהל בפעילות וחידושי ענפיהם וגם ברשמי טעימה ופגישות באירועים שונים.

הירשמו לניוזלטר שלנו

בוטניפלצת – כשמפלצות פוגשות צמחים בגן הבוטני

אירוע הקיץ הגדול של ירושלים. עד סוף אוגוסט

הגן הבוטני האוניברסיטאי בגבעת רם בירושלים מזמין להגיע בחודש אוגוסט לאירוע הקיץ הגדול – בוטניפלצת! בחסות בנק יהב.

הכל החל בלילה עם ירח מלא כשד"ר אורי פרגמן ספיר, הבוטנאי הראשי של הגן הבוטני, עבד במשרדו בספרייה הבוטנית של הגן כשלפתע שמע רחש מוזר. אורי הלך בעקבות הרעש ופתאום ראה בפינה נידחת, שאף אחד לא מגיע אליה אף פעם, במדף גבוה ומאובק ספר עתיק מאד – ספר המפלצמחים הגדול. כשהתקרב, החל הספר לרעוד, נפל וממנו החלו לצאת המפלצמחים שהתפזרו בכל רחבי הגן.

במהלך הקיץ מוזמנים הילדים והוריהם (וגם סבא וסבתא) להצטרף למסע להכרת המפלצות הייחודיות ויחד עם זחליה הזחל, אוהב ההרפתקאות, לחקור את היצורים המסתוריים שהשתלטו על הגן וללמוד על הטבע, על חוקי המדע ועל ערכי קיימות. כל זה דרך פעילויות, משימות והפעלות משפחתיות משעשעות שיקבלו מזחליה ויהיה עליהם לבצע לכל אורך המסלולץ, ברחבי הגן הבוטני.

בין היתר יפגשו את סינדרלוטוס יפהפיית האגם, קרוקודשא המשונה, פיקאקטוס המדהימה, בלוטי הסנאי, פלורנס הפורחת, את שומר היער ושומר הצמרות, דרך אגבה, טרופי טרוף, שממישה המנסה להעלים את גופה ועוד.

כל מבקר שמגיע לגן יצא להרפתקה במסלול המפלצות המשתרע על פני 1.2 קילומטר ולאורכו הוצבו 17 תחנות.
ברחבי הגן נפרשו כ-25 מפלצות ענק בגובה של 3-16 מטרים, מעוצבות בעיצוב עכשווי עם תאורה וקול ייחודים המוסיפים אפקטים מיוחדים במיוחד בשעות הערב. ליד כל מפלצת הוצב דף מספר המפלצמחים המקורי ובו סיפורה של הדמות בחרוזים, ההקשר הבוטני ומשימה שיוכלו הילדים לחקור וללמוד על המפלצת.
המשימות כוללות בין היתר הכנת קומפוסט, צילומי סלפי עם המפלצות הצבעוניות, משחק מחבואים והסוואה עוד.

בגלריית החממה הטרופית בגן מוצגת תערוכה חדשה -'עולמם המופלא של הסחלבים', צילומים של ד"ר אורי פרגמן ספיר אוצרות וניהול ראשי: גבי המבורג-פימה.
בתערוכה הוצגו כ-17 צילומי סחלבים מיוחדים שצילם דר' אורי פרגמן ספיר המנהל המדעי של הגן, במסעותיו הרבים ברחבי העולם, בגנים בוטניים ובמשתלות החל מגנים בלונדון ובניו יורק, וגם סחלב נדיר "ארונדיניה" בצפון תאילנד ועוד. בתערוכה נפגשים המבקרים גם בעציץ ממנו בוקעים שורשיו של המפלצמח 'טרופיטרופ', הצומח על גגה של החממה אותו מעטרים פרחי סחלבים.

בעקבות החום הצפוי באוגוסט הוחלט לפתוח את הגן בשתי פעימות: פעימת בוקר 09:00-13:00 ופעימת ערב 17:00-21:30 . בשעות הצהרים לא תינתן כניסה לגן.
שעות הפעילות הוארכו והחל משעות החשיכה יוכלו המבקרים ליהנות מתאורה מרשימה וססגונית בגן של אמן התאורה גיל טייכמן.
לכל אורך המסלול מותקנות עמדות צינון.

המפלצות, פרי יצירתו של האמן והמעצב הישראלי אלכסנדר חייצקי, יוצרו ועוצבו במיוחד לפעילות הקיץ בגן הבוטני. עבודותיו של חייצקי הופיעו לאחרונה בתערוכת הפופ אפ במלון אימפריאל בתל אביב, על גג בית הספר שנקר ברמת גן, בבית אבי חי, בפסטיבל האור, ברחבי ירושלים ועוד.

הגן הבוטני האוניברסיטאי בגבעת רם הוא פנינה של טבע בלב ירושלים. הגן פועל כמרכז חינוכי ומחקרי ומכיל אוסף מגוון של צמחים מכל העולם בתצוגה גיאוגרפית. הגן הוא מוקד לבילוי, לתיירות ולאירועי תרבות כמו גם מרכז לחינוך, הדרכה ומחקר.
זהו הגן הבוטני הגדול בישראל, שטחו משתרע על פני 120 דונם, ובו אוסף הצמחים החיים הגדול ביותר בישראל ובמזרח התיכון. בגן גדלים יותר מ- 7,000 מינים וזנים של צמחים שונים מהעולם, המוצגים בשש חלקות גיאוגרפיות (אפריקה הדרומית, אירופה, אמריקה הצפונית, אוסטרליה, דרום-מערב ומרכז אסיה והים התיכון). חלקות הגן מדמות את נופי הצומח של כל אזור ומציגות מופעי שלכת ופריחה מרהיבים לאורך כל השנה.

שעות הפעילות:
בכל ימות השבוע: 30.7-31.8 – בוקר 09:00-13:00
אחה"צ 17:00-21:30 (כניסה אחרונה 20:30)
שישי 09:00-13:00 מומלץ להצטייד בכרטיסים מראש.
עלות: כרטיס רגיל מגיל שנתיים ומעלה – מכירה מוקדמת 84 ₪
מומלץ לבדוק מבצעים בחברות האשראי .
כרטיסים מוזלים בוועדים השונים, למחזיקי כרטיס ירושלמי ובמועדוני כוחות הביטחון.
לגילאי שנתיים עד 10
לפרטים והזמנת כרטיסים: בימות 6226* ובאתר מומלץ להצטייד בכרטיסים מראש.

לפרטים נוספים:
הגן הבוטני האוניברסיטא
י טל. 02-6794012 באתר ובעמוד הפייסבוק

כתיבת תגובה

שתף:

Facebook
Twitter
Pinterest
LinkedIn

קרא עוד כתבות