שלחו לנו את החומר לפרסום

אנשי עולמות היין, שמן זית ומזון, יצרנים ומשווקים

מוזמנים לשתף במדורי האתר את הקהל בפעילות וחידושי ענפיהם וגם ברשמי טעימה ופגישות באירועים שונים.

הירשמו לניוזלטר שלנו

אירוע פתיחת פסטיבל היין ה25 של מטה יהודה

ישראל פרקר

כבר מזמן אני אומר שיין זה לא רק טעים לי או לא. יין זה גורם חברתי חשוב מאוד. בזכותו אנשים מתכנסים, חוגגים, נהנים ומבלים, מלאי חיוכים וסיפורים.
אתמול ראיתי זאת שוב בגן התנכי – סמוך למלון "לוגוס" יד השמונה. אלפי אנשים הגיעו למקום כדי לחגוג בערב פתיחת פסטיבל היין ה25 של מטה יהודה, ובעיקר כדי להכיר חלק מ40 יקבי המטה, לטעום את היינות, לשוחח ובעיקר ליהנות.
היה קצת צפוף במקום היפה הזה אבל מלא בשמחה ובאינספור ארומות טעמים.

במסגרת הפסטיבל יהיו בסופי השבוע של חודש יוני הרבה אירועי יין, מוסיקה, סיורים, טעימות, השקת יינות חדשים ומפגשים מעניינים בטרואר המקומי, האזורי, המלא בסיפורי מורשת .

בערב הפתיחה הציגו כ- 30 יקבים מהאזור שקיבלו הכרה באוגוסט 2020 כיקבי אפלסיון היין הרשמי הראשון והיחיד בישראל.
והיה המון המון מה לטעום, יינות רוזה, לבנים ואדומים. ברור שאפשר היה לטעום רק כמות מוגבלת כדי להמשיך ולצעוד זקוף בין הדוכנים, אבל היה נחמד לפגוש הרבה חובבי יין ויצרני יינות .

היקבים המשתתפים בפסטיבל הם:
יקב נבו, יקב רמ"א, יקב סוסון ים, יקב רביב, יקב קטלב, יקב יהודה, יקב קסטל, יקב צובה, יקב רזיאל, יקב רוגלית, יקב יפו, יקב עמק האלה, יקב צפרירים, משק יין הנס שטרנבך, יקב ספרה, יקב אולו, יקב עדולם, יקב קלע דויד, יקב שריגים, יקב עגור, יקב מטלר, יקב הדר, יקב פלם, יקב טפרברג, יקב צרעה, יקב מוני, יקב קדמא, יקב קלו דה גת, יקב שמשון ודלילה, יקב גיזו, יקב פאר, יקב נבות, יקב כרם ברק, יקב שורק, יקב לטרון, יקב ברקן, יקב ברבדו, יקב בזק, יקב בן נון, יקב רד פואטרי, יקב רוזה.
כל היקבים מאזור אחד, מטה יהודה.

עוד הרבה מידע (ולא חסר כזה) אפשר למצוא במחלקת התיירות מטה יהודה: 02-9958650 / מוקד המועצה 8108*
באתר: www.tour-yehuda.org.il ובעמוד הפייסבוק 'הלב הירוק תיירות מטה יהודה'.

כתיבת תגובה

שתף:

Facebook
Twitter
Pinterest
LinkedIn

קרא עוד כתבות