שלחו לנו את החומר לפרסום

אנשי עולמות היין, שמן זית ומזון, יצרנים ומשווקים

מוזמנים לשתף במדורי האתר את הקהל בפעילות וחידושי ענפיהם וגם ברשמי טעימה ופגישות באירועים שונים.

הירשמו לניוזלטר שלנו

פגישה בחדר הטעימות שקד עם ד"ר לוזן מגרמניה

ישראל פרקר

לאחרונה נפגשנו בחדר טעימות היינות של משפחת שקד, ברמת חן, עם ד"ר ארנסט לוזן. אדם עליז, שופע בהומור, שהגיע מגרמניה שם מיוצרים יינות משפחתו בשתי אחוזות. הוא סיפר וסיפר הרבה על היינות והאחוזות. הקשבנו. צילמתי וטעמנו.
אחוזת וילה וולף נוסדה בשנת 1756 והייתה יקב מצליח ומוערך במשך יותר ממאתיים שנה. במיוחד עם בניית בית האחוזה והווילה שבה בשנת 1843.
בשנים האחרונות של המאה ה-20, האחוזה ירדה ברמתה, חסרה יד איתנה להנחות את ייצור היין שלה. ארנסט לוזן, מד"ר לוזן השתלט על הכרמים ב-1996, ועשה מהפך דרמטי באיכות יינות האחוזה ובמוניטין שלה. המטרה של ארני בוילה וולף היא לייצר יינות המבטאים את הטרואר ההמיוחד של האזור.
מיוצרים בסגנון הקלאסי של ה Pfalz, בוילה וולף. ריזלינגים יבשים ומלאי גוף יותר מאשר ריזלינגים של מוסל. הם עם טעמי פירות בשלים וארומות אופיינית בניחוח. כדי לשמר את האיכות הגבוהה הטבעית של הכרמים, מפעילים שיטות גידול יין בר קיימא ומדגישים טיפול עדין בפרי באמצעות ייצור יין מסורתי ומינימליסטי.

האחוזה מנוהלת על ידי יינן צעיר, פטריק מולן דורף, שעבד בעבר במרתף אצל ד"ר לוזן. הוא הביא אנרגיה מחודשת והתמקדות בגידול הגפנים וייצור היין בוילה וולף. הפילוסופיה מבוססת על האמונה שיינות נהדרים חייבים להתחיל בכרם. אז פטריק עובד בשיתוף פעולה הדוק עם הטבע, כדי לטפח את המגוון הביולוגי בכרמים, ולספק מיקרוביולוגיה בריאה ומגוונת באדמה. גישה זו מתבצעת גם במרתף, תוך התמקדות בטיפול עדין ביין לאורך כל התהליך. גישה זו שומרת על הפרי הנקי והטרי המייצג את סגנון וילה וולף. הצוות מחויב לשיטות ויניפיקציה מסורתיות, כגון תסיסה ויישון בחביות עץ אלון גדולות ונייטרליות, ותסיסה עם שמרים טבעיים. עם גידול גפנים בר קיימא, עיבוד מינימלי והחתירה המתמדת שלהם לשיפור, פטריק שואף ללכוד את הטוהר והמאפיינים המיוחדים של האזור, הכרם וזן הענבים בכל אחד מהיינות שלהם.

אחוזת ד"ר לוזן – משפחת לוסן מגדלת ריזלינג ומייצרת יין בעמק המוזל כבר למעלה מ-200 שנה. הבעלים הנוכחי, ארנסט "ארני" לוזן, קיבל את הבעלות בשנת 1988, ופתח במסע לשיפור ניכר באיכות והמוניטין הבינלאומי של האחוזה, אזור המוזל וריזלינג בכלל. ארנסט הפך להיות אחד מהייננים האייקוניים והמשפיעים ביותר בעולם. המגוון המלא של סגנונות הריזלינג מיוצר, בהתאם למסורת של שני קווי המשפחה: יינות יבשים מהצד האבהי לוזן יינות kPrädikat מהענף האימהי.

מרכיבי האיכות ב-ד"ר לוזן הם אקלים אזורי קריר האקלים של המוזל והמדרונות התלולים הפונים דרומה היוצרים תנאים אידיאליים לריזלינג. בחשיפה אופטימלית לשמש הצפונית הנמוכה, מובטח התפתחות טעם מלאה. האקלים הקריר מאפשר לענבים להבשיל לאט, תוך שמירה על חומציות מאוזנת. אדמת צפחה ייחודית, האדמה האבנית והמחשופים הסלעיים של האזור משקפים את אור השמש ומחזיקות בחום, ויוצרים אקלים אידיאלי של כרמים, מה שמבטיח בשלות מצויינת. אדמה עליונה דקה וסלעית מאלצת את הגפנים לחפור לעומק אחר מים וחומרים מזינים, מה שמייצר יינות תוססים הלוכדים את האופי המינרלי החזק של האדמה.

לד"ר לוסן יש גם גפנים שגילן עד 130 שנה, על שורש מקורי (פילוקסרה לא שורדת במוזל, כך שגפנים לא מורכבות אפשריות כאן). גפנים ישנות מייצרות יינות שבאופן טבעי מרוכזים יותר ומבטאים את השטח עליהם צמחו.
דר' לוזן אומר: "יין נהדר מתחיל בראש שלך, אבל המדד האמיתי של כל יין הוא היכן הוא נגמר – בכוס שלך. אני מקווה שאתה נהנה לשתות את היינות שלנו כמו שאנחנו נהנים להכין אותם."

טעמנו את היינות הבאים שאפשר לקרוא עליהם בפרוט באתרי בכתובת:
https://www.winesisrael.com/56714/
ד"ר לוזן – ריזלינג יבש 2021
אזור גידול: עמק המוזל
זני ענבים: ריזלינג
ד"ר לוזן – ריזלינג נוסף
הענבים ליין מגיעים רק מכרמים הנטועים על מדרונות תלולים, על אדמות צפחה. באזור המוזל
זן ענבים: ריזלינג
וילה וולף – פינו נואר 2021
אזור גידול: פפאלץ, גרמניה.
זן ענבים: פינו נואר.
וילה וולף ריזלינג 2021
אזור גידול: פאלץ, גרמניה
זן ענבים: ריזלינג
וילה וולף רוזה 2022
אזור גידול: פפאלץ, גרמניה
זן ענבים: פינו נואר
וילה וולף גווירצטרמינר 2022
אזור גידול: פאלץ שבגרמניה
זו ענבים: גווירצטרמינר
רוב היינות היו בצבעים ברורים ונקיים, מאוזנים ועם ארומה פירותית. היו גם כאלה עם טעמים ייחודיים פחות מוכרים.
רוב המחירים בין 55-60 ₪. יש גם יינות יקרים יותר.
תודה למארחנו ממשפחת שקד, יבואנית ומפיצת היינות.

כתיבת תגובה

שתף:

Facebook
Twitter
Pinterest
LinkedIn

קרא עוד כתבות