שלחו לנו את החומר לפרסום

אנשי עולמות היין, שמן זית ומזון, יצרנים ומשווקים

מוזמנים לשתף במדורי האתר את הקהל בפעילות וחידושי ענפיהם וגם ברשמי טעימה ופגישות באירועים שונים.

הירשמו לניוזלטר שלנו

טעימת יינות וגבינות איטלקיים במגדלי הארבעה

ישראל פרקר

לאחרונה הרגשתי כמה שעות באיטליה של מעלה. זה היה בקומה ה14 ברחוב הארבעה בתל אביב, מוקף בתוצרת איטלקית: יינות, בירה, גבינות, ממתקים, עוגות, קפה, מנות טעימות, חמות וקרות ועוד ועוד.
מהחלונות במרומים נשקף נוף תל אביבי נהדר ובלתי מוכר, שהמצלמה שלי מאוד אהבה.
מתברר שהאיטלקים מאוד מכבדים את תוצרת המזון שלה וממשלתם עוזרת מאוד לערוך לו הכרות עם קניינים ברחבי העולם. הם הגיעו גם לתל אביב שלנו ואירגנו גם את האירוע בו השתתפתי. הוא היה מיועד להצגת התוצרת לקניינים ובעלי חנויות.
ITA סוכנות הסחר האיטלקית, הממשלתית התומכת בפיתוח העסקי של החברות האיטלקיות בחו"ל ומקדמת את המשיכה של השקעות זרות באיטליה.

הסוכנות מספקת מידע, סיוע, ייעוץ, קידום והדרכה לעסקים קטנים ובינוניים באיטליה. תוך שימוש בכלי הקידום והתקשורת הרב-ערוציים המודרניים ביותר, הוא פועל להגדיר את המצוינות של Made in Italy בעולם.
פעולה מאוד מאוד חשובה שגם הישראלים לומדים ממנה כשהם מתכננים שיווק מוצרי מזון בחו"ל.
גם משרד החוץ האיטלקי עורך ומקדם שיתוף פעולה בינלאומי של מזון ושל נושאים רבים אחרים.
האיטלקים מספרים שהתרבות הקולינרית האגדית של איטליה מתחילה עוד מימי קדם וממשיכה להוות השראה לטרנדים גסטרונומיים ברחבי העולם.

לכל אחד מעשרים האזורים של איטליה יש מסורות ומתכונים שונים, מפולנטה של האלפים ועד האוסובוקו של מילאנו, הפסטה קרבונרה של רומא והארנצ'יני של סיציליה.
הם גם אומרים שאין דרך טובה יותר לספר את סיפורה של איטליה מאשר דרך היינות שלה. תעשייה זו מחברת בין שני גורמים מרכזיים באמצעות שרשרת האספקה מהמעלה הראשונה שלה. מסורת וחדשנות למעשה מקושרות יחד כדי ליצור רק את היינות הטובים ביותר האפשריים הודות לזני הגפנים היוקרתיים שבמדינה.
בקיצור, טעמתי מכל עבר, חשתי מהר את ההבדלים בין היינות הנעימים בפה לאלה הישראלים השואפים פעמים רבות לפוצץ את הפה בגוף מוצק ובועט.
המון גבינות טעימות ליוו את היינות וגם הרביולי. סיימתי בקפה טעים טעים ובשוקולד.
אני לא קניין, או בעל חנות, אבל היה מעניין.

כתיבת תגובה

שתף:

Facebook
Twitter
Pinterest
LinkedIn

קרא עוד כתבות