שלחו לנו את החומר לפרסום

אנשי עולמות היין, שמן זית ומזון, יצרנים ומשווקים

מוזמנים לשתף במדורי האתר את הקהל בפעילות וחידושי ענפיהם וגם ברשמי טעימה ופגישות באירועים שונים.

הירשמו לניוזלטר שלנו

תחרות שמן הזית הבינלאומית טרהאוליוו 2023

ישראל פרקר

במלון יערים במעלה החמישה התקיים ב25 ביוני 2023 אירוע הכרזת הזוכים בתחרות שמן הזית הבינלאומית TERRAOLIVO 2023.
567 דוגמאות של שמני זית מרחבי העולם הגיעו לתחרות מ-19 מדינות שונות.
בתחרות שנוהלה ע"י צוות בראשותו של איל חסון שפטו שופטים מהארץ ומחו"ל.

להלן פירוט קטגוריות הזכייה:
שמן הזית הישראלי המסחרי הטוב בתחרות – מוענק לשמן הזית הישראלי שקיבל את הציון הגבוה ביותר מבין כל השמנים של מותגים ישראלים המייצרים מעל 40 טון בשנה.
שמן הזית הישראלי הטוב ביותר מבין מותגי הבוטיק – מוענק לשמן הזית הישראלי שקיבל את הציון הגבוה ביותר מבין כל השמנים של מותגי שמן המייצרים בין 10 ל-40 טון בשנה.
שמן הזית הישראלי הטוב ביותר מבין המותגים המשפחתיים – מוענק לשמן הצית הישראלי שקיבל את הציון הגבוה ביותר מבין כל השמנים של מותגי השמן המייצרים עד 10 טון בשנה.
מותג שמן הזית הישראלי הטוב בתחרות (עבור מותגים שהיקף פעילותם מעל ל-40 טון בשנה) – ניתן למותג אשר ממוצע 3 הציונים הגבוהים ביותר של שמני הזית שלו בתחרות הוא הטוב מבין כלל המותגים הישראלים ששלחו 4 שמנים ומעלה לתחרות.
מותג הבוטיק הישראלי הטוב ביותר (עבור מותגים שהיקף פעילותם עד ל- 40 טון בשנה) – ניתן למותג אשר ממוצע הציונים של 2 שמני הזית הטובים שלו הוא הגבוה ביותר, מבין כלל שמני הזית השייכים למותגי בוטיק ישראלים שהשתתפו בתחרות (ושלחו 2 שמניס ומעלה).
בית הבד הישראלי הטוב ביותר – יינתן ליצרן ולמותג שבבעלותו בית בד אשר ממוצע ציוני 3 השמנים הטובים שלו בתחרות הוא הגבוה ביותר מבין כלל המותגים שבבעלותם בית בד.
אלופי הקטגוריות השונות הישראלים (לשמני זית זניים, אורגני ובלנד) – ניתן לשמני הזית שקיבלו את הציון הגבוה ביותר בקטגוריה מבין כלל שמני הצית הישראלים שנשלחו בקטגוריה, ובלבד שהשתתפו סה"כ מינימום של 5 שמני זית ישראלים בקטגוריה.

TOP TEN – רשימת 10 שמני הזית אשר קיבלו את הציונים הגבוהים ביותר בתחרות.
GRAND PRESTIGE GOLD – מוענקת לשמני זית שהציון שלהם בתחרות הוא מעל 85 נקודות. אלו שמני זית שדורגו ברמה הגבוהה ביותר מבין השמנים שהשתתפו בתחרות.
PRESTIGE GOLD – מדליה המוענקת לשמני זית שהציון שלהO בתחרות הוא בין 75 ל-85 נקודות. אלו שמני זית שדורגו כטובים ומעבר לרמת הבסיס של כתית מעולה.
GOLD – מדליה המוענקת לשמני זית שהציון שלהם בתחרות הוא בין 65 ל-75 נקודות. זוהי למעשה רמת הבסיס של כתית מעולה בתחרות משמעותה – שמני זית כתית מעולה ללא פגמים.

בתחילת ערב החגיגי במלון יערים, בו הוכרזו הזוכים בתחרות שמן הזית טרהאוליוו 2023 היו גם ברכות ליוזמים, למגדלים, וליצרנים.
מובא כאן בקישור לפייסבוק נוסח מלא של שתי ברכות וכן התמונות שצילמתי במשך הערב החשוב לענף הזית הישראלי וליצרני שמן הזית שבו.

כתיבת תגובה

שתף:

Facebook
Twitter
Pinterest
LinkedIn

קרא עוד כתבות