פרס "היין הטוב מישראל" הוענק ליראון 2009

09/06/2013
בתחרות הבינלאומית Citadelles du Vin 2013 המשך »

כבוד ליקב הרי גליל – יין יראון מבציר 2009 זכה בפרס היוקרתי "היין הטוב מישראל", כמו כן הוענקו מדליות זהב ליינות- יראון ומירון מבציר 2009 של יקב הרי גליל ביראון בתחרות היוקרתית הבינלאומית ליין "סיטדל דה וין" Citadelles du Vin 2013. 

טכס הענקת המדליות יתקיים ב- 15 ביוני 2013, בבורדו Barrière ,Bordeaux, צרפת, כחלק מהתערוכה הבינלאומית "וינאקספו 2013".יראון 2009

במהלך הטכס תתקיים טעימת היינות שזכו בפרסים ראשיים, כיינות הטובים בעולם. הטעימות יערכו על ידי מבקרי יין מובילים וסומליירים בכירים ביניהם: מיכאל הורניקל, נשיא הפדרציה הבינלאומית של עיתונאים וסופרים של יין ומשקאות חריפים, מר ז'אק אורון, מאסטר-סומלייה, שייתן את הפרשנויות על היינות ועוד. מתוך 1159 יינות זכו במדליית זהב 133, מתוכם 4 יינות ישראלים ששניים מהם של יקב הרי גליל.

"וינאקספו" הינה תערוכת היין הגדולה בעולם ומשתתפים בה מעל  2,300 יקבים מ- 43 מדינות מרחבי העולם. בכל שנה מבקרים ב"וינאקספו" כ 45,000 מבקרים.  

אורי טירולר, מנכ"ל יקב הרי גליל אומר, כי הזכייה במדלית הזהב הינה כבוד גדול ליקב הרי גליל, מאחר ותחרות היינות "סיטאדל דה וין" הינה חשובה ומציבה את יינות היקב והיינות מישראל ברמה בינלאומית גבוהה ולאו דווקא על מדפי היינות הכשרים, אלא בשורה אחת עם היינות המובחרים בעולם.

עוד אומר טירולר, כי תערוכת ה"וינאקספו" הינה אחת מתערוכות היין הבינלאומיות החשובות בעולם, הנערכת בעיר בורדו בצרפת כל שנתיים, ומהווה מקום מפגש מרכזי וחשוב לקניינים, ייננים ואנשי תעשיית היין מכל העולם. טירולר מוסיף, כי יקב הרי גליל, משקיע רבות בפיתוח היצוא במטרה להגדיל את היקף מכירות היין מתוצרתו לשווקים בחו"ל וכי לאחר עשור בו פועל יקב הרי גליל, מייצאים את יין היקב למדינות כמו ארה"ב, קנדה, אנגליה, צרפת, גרמניה, איטליה,  הולנד, שוויץ, פולין עוד. 
  

תגובות

תגובות

נושאים נוספים:

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *