שלחו לנו את החומר לפרסום

אנשי עולמות היין, שמן זית ומזון, יצרנים ומשווקים

מוזמנים לשתף במדורי האתר את הקהל בפעילות וחידושי ענפיהם וגם ברשמי טעימה ופגישות באירועים שונים.

הירשמו לניוזלטר שלנו

מגדלה – סופ"ש אחד, שני קונצרטים

כחלק מאירועי יום האישה הבינלאומי

מרכז 'מגדלה' על שפת הכנרת חרט על דגלו ערכי בסיס המתמקדים בשלווה, טבע עוצמתי שמקיף את האתר, היסטוריה מפוארת שמהדהדת משרידי כפר הדייגים העתיק 'מגדלא' ותכני תרבות ייחודים. בסופ"ש הבא יתקיימו במלון שני קונצרטים ייחודיים שישלימו את החוויה בזווית המוסיקלית:

הקונצרט 'אמנות הפוגה', יתקיים בצהרי היום – שבת, 1.4.23, 12:00 – במרכז הרוחני DUC IN ALTUM, מול נופה של הכנרת ויבוצע ע"י אנסמבל פניקס בכלים עתיקים, בניהולה המוסיקלי של מירנה הרצוג.
היצירה היא  אחת מיצירות המופת שהלחין הגאון יוהאן סבסטיאן באך (1685-1750).
באך החל להלחינה ב-1740 ולא השלים.  הוא לוקח נושא פשוט ברה מינור ומפתח אותו באופן קונטרפונקטי בכל דרך אפשרית.
היצירה נכתבה בחמשות נפרדות עבור כל קול ולא צוין כלי מסוים. עד כה היא בוצעה על ידי מגוון רחב של כלי נגינה, הכוללים צ'מבלו, עוגב, פסנתר, תזמורות מודרניות וברוקיות, רביעיית כלי מיתר, מחשב, גיטרות, כלי נשיפה, חליליות, סקסופונים, ויולים וכלי מיתר בארוקיים.
אחד הדברים המהנים הוא לבצע את היצירה בכלים שונים, וכך לחשוף היבטים שונים שלה. אף פעם לא יימאס לנגן או להקשיב לה בגלל כל האפשרויות המרובות שלה. בנוסף, לאמנות הפוגה יש קסם, פן מיסטי, כמעט אזוטרי שאי אפשר לתאר במילים.

בביצוע: יסוקו היראטה – כינור בארוק, אלמה מאיר-ניר-קוֹרנטו וחלילית, רחל רינגלשטיין- ויולה בארוק, סוניה נבות – ויולה דה גמבה טֶנוֹר, מירנה הרצוג – ויולה דה, גמבה באס וניהול מוזיקלי.
לפרטים וכרטיסים:
לחצו כאן

לקראת שקיעה בכנרת – שבת 1.4.23, 16:00 – בעיירת הולדתה של מרים המגדלית (מריה מגדלנה), יתקיים קונצרטיול בשבילי העיירה ההיסטורית שעלתה מתוך שכבות האדמה שכיסו אותה 2000 שנים, דרך קולות שירה וצלילים קסומים.
הקונצרט יהייה בליווי הדרכה שתספר את סיפורי המקום:
בית התפילה של יהדות הגליל, מהקדומים בעולם. הסמטאות, הרחובות, השווקים שהיו אז בעיירה לחוף הכנרת. וסיפורי הקהילה שהתיישבה שם במאה ה- 20 ויצרה צומת דרכים בה נפגשים העתיק והמודרני, יהודי ונוצרי, אדם ורוח.
על רקע תפאורה מרהיבה של עתיקות ונוף גלילי נאזין לשירתן המלאכית של זמרות עלמה קול נשי ישראלי. יסכה הרני, חוקרת נצרות, מרצה, מדריכה, אשת חינוך פעילה ביחסי יהודים נוצרים, תדריך ותלווה את הסיור.

משך הפעילות: שעתיים-שעתיים וחצי, הקונצרטיול יתקיים ברחבי הפארק הארכיאולוגי, בשבילי המלון ובמרכז הרוחני DUC IN ALTUM.

קונצרטיול בעיר הולדתה של מרים המגדלית, בביצוע עלמה קול נשי ישראלי.
כלי הקשה: גונן ויזל, ניהול מוזיקלי: אלה מדינה, הדרכה בעברית: יסכה הרני
הדרכה באנגלית: 
Kathleen Nicols
לפרטים וכרטיסים לחצו כאן

מוסיקה על שפת הכנרת במגדלה, בסופ"ש 31.3 – 1.4.

פארק העתיקות מגדלא בסמוך למלון צילום. מגדלה מרכז תיירות


קיימת אפשרות לינה והזמנת ארוחות במלון בתיאום והזמנה מראש בלבד : 04-6209900
לתכנית הקונצרטים השנתית היכנסו לאתר מלון מגדלה

'מרכז 'מגדלה' הוא מכלול תרבותי שנבנה רבדים רבדים, כאשר הבסיס הוא ההיסטוריה והמורשת של המקום, אליו מתלווה עוצמת הטבע ונופי הכנרת והארבל ממעל, לצד תרבות, רוח והממד המוסיקלי, שמוסיף נדבך משמעותי מאוד.

כתיבת תגובה

שתף:

Facebook
Twitter
Pinterest
LinkedIn

קרא עוד כתבות