שלחו לנו את החומר לפרסום

אנשי עולמות היין, שמן זית ומזון, יצרנים ומשווקים

מוזמנים לשתף במדורי האתר את הקהל בפעילות וחידושי ענפיהם וגם ברשמי טעימה ופגישות באירועים שונים.

הירשמו לניוזלטר שלנו

אורגני מהשדה ועד הצלחת במיוחד לחג הפסח

חקלאים ובעלים של משקים אורגניים מכל רחבי הארץ, התאגדו יחדיו,

הצצה למשקים האורגניים שתוכלו לבקר ולקנות בהם ישירות לקראת ליל הסדר, מה-30/3 ועד 4/4

בשנים האחרונות בעקבות עלייה ביוקר המחייה, החלה בארץ יוזמה מבורכת של משקים חקלאיים אורגניים הפותחים את שעריהם למכירה ישירה לקהל הרחב, ללא פערי תיווך, ישירות מהשדה ועד הצלחת ובכך נותנים מענה לצריכת תוצרת חקלאית בריאה, מקיימת ומקומית.

החקלאות האורגנית מציעה אלטרנטיבה לייצור מזון המשמרת ומטפחת את האדמה והסביבה ומנגישה לצרכנים תוצרת בריאה ונקייה מרעלים. מומחים מהארגון לחקלאות אורגנית מספרים: "אנו מחויבים לשמר ולטפח את בריאות הקרקע, הצמחים, בעלי החיים, בני האדם והעולם כמערכת אחת".

מלבד ירקות ופירות טריים המשקים האורגניים החברים בארגון לחקלאות אורגנית, מציעים לצרכנים מגוון של מוצרים, ובין המשקים תוכלו למצוא מכירה ישירה של ירקות ופירות, אבוקדו, מנגו, תותי שדה ותותי עץ, נקטרינות ושסק, תפוחי אדמה וחסה, עגבניות שרי וארטישוק, שמן זית, אננס ועוד.
בפסח הזה החל מה-30/3 ועד 4/4, אנחנו מזמינים אתכם להגיע למשקים, להכיר את החקלאים, לטעום מזון אורגני ולפגוש מקרוב את שיטות הגידול והפרקטיקות האורגניות.

שמני זית משובחים במשק "ריש לקיש" במושב ציפורי
משק משפחתי שמנהלים יחד רחל ומיכה וביתם איילה נוי מאיר. אשר הוקם בשנת 1980 ומתמחה בגידול וייצור מבחר עצום של שמני זית אורגניים. המשק מזמין את הציבור לבקר בבית הבד שלהם במושב ציפורי הבנוי כולו מקש ובוץ באופן אקולוגי, לסייר במשק ולשמוע מקרוב את הסיפור על תהליך הקמת החווה האורגנית והביודינמית שהיתה בעברה משק קונבנציונאלי, לבקר בבוסתן שם תכירו את צמח האפרסמון ושמן הדביר מימי קדם, לצד הסבר וטעימות של שמני זית ייחודיים המופקים במקום ע"י "שמננית" מקצועית, מומחית לטעימות שמן זית.
טלפון לתיאומים בווטספ 052-8454663, אתר הבית www.rishlakish.com

 זני זיתים משובחים במשק בן יעקב במעלה צביה (ליד כרמיאל)
משפחת בן יעקב הגיעה למעלה צביה שלמרגלות הר כמון בגליל בשנת 1987, במקביל להקמת היישוב עסקה המשפחה בחקלאות אורגנית, בדגש על גידולי ירקות, כרמי ענבי יין, ובעשור האחרון גם זיתים לשמן. בכרם הזיתים המשתרע על פני 30 דונם מגדלת המשפחה 3 זני זיתים: סורי, קורונייקי ופיקואל.
לרגל חג הפסח נערך משק בן יעקב עם מכירה ישירה של שמן זית אורגני בדוכן המשק במעלה צביה וכן במושב לכיש.
טלפון לתיאומים: 050-6619557

זני תמר מיוחדים במשק מטע סמר בקיבוץ סמר
מטע תמרים של קיבוץ סמר הוקם ב 1975 ובשנת 1998 הוסב להיות מטע אורגני. כל עבודות המטע לאורך שנת הגידול נעשות על ידי צוות של חברי קיבוץ ומתנדבים מהימן, הנאמן לערכי שמירת הסביבה ותורת החקלאות האורגנית. במטע מגדלים ארבעה זני תמר- זהידי, ברהי, נור ומג'הול, מהם מפיקים גם את הסילאן המקומי. התמרים כשרים בפיקוח הרבנות הראשית של אילת ובהשגחה של הרב דאיה.
לרגל חג הפסח ניתן יהיה להשיג את התמרים של סמר במשק חביביאן, משק פרידמן, משק חוביזה, ובדוכן במטע עצמו.
לפרטים נוספים: אתר הבית WWW.samar-dates.com , טלפון לתיאומים:         054-7917693 – נהיה פתוחים מה 30.3 – 4.4 בין השעות 10:00 – 18:00.

יין , דבש ושמן במשק לב אדם למרגלות המושבה בת שלמה
משק לב אדם הוא משק אורגני למרגלות המושבה בת שלמה, המשק הוקם בשנת 2010 ושם לעצמו למטרה לשוב אל הקרקע ולעבד את האדמה, ברוח החלוצים מימי הברון רוטשילד שיזם את הקמת בת שלמה. העבודה במשק מתבססת על טכניקות אורגניות וייצור כמויות מבוקרות על מנת לשמור על הרמה הגבוהה ביותר של התוצרת החקלאית. העבודה משק משלבת בני נוער שבוחרים להשקיע את זמנם בעבודה בשדה, תוך אמונה שהחיבור לקרקע הוא חלק מחיבור חברתי רחב יותר. המשק מגדל ירקות אורגניים עונתיים, שסק, זיתים לשמן וענבי יין. בימים אלו משיק המשק את היין האדום הראשון שלו מבציר 2021 המצטרף ליינות הקיימים – לבן ורוזה.
אתר האינטרנט של המשק מציע למכירה יין, דבש ושמן מתוצרת המשק. בדוכן שבמשק תוכלו למצוא את המוצרים מהאתר ובנוסף את התוצרת הטרייה של המשק – ירקות אורגניים הנקטפים מדי בוקר ולקראת פסח הם מציעים מארזים חגיגיים הכוללים את היין, דבש ושמן.
טלפון לתיאומים:  050-9350020 או באתר הבית של המשק:  https://levadam.co.il/

ירקות ופירות שנקטפו הבוקר במשק שוורצמן במושב נטעים
ברכה וצבי, היו מחלוצי העלייה השנייה, עלו על הקרקע והקימו משק קטן במושב נטעים אשר כלל פרדס ובית אימון לאפרוחים. דוד ומרים, הדור השני לחקלאות, המשיכו להרחיב את המשק עד שזיו בנם (הדור השלישי) הצטרף והוביל את המשק לכיוון האורגני.

המשק שהתחיל עם גידולי פפאיה, התרחב והחל לגדל מבחר של ירקות ופירות אורגניים ביניהם: תותים, תירס, אנונה, אפונה, שעועית ירוקה, ברוקולי, כרובית, חסה, ומגוון עשבי תיבול. את התוצרת משק שוורצמן מוכר בחנות שפתח במושב נטעים בבית האריזה והתוצרת שנקטפת מספר פעמים לאורך היום מגיעה ישירות לחנות הישר מהשטח.

בנוסף חנות המשק מציע מבחר גדול של אגוזים, גרעינים, דגנים, קטניות, פסטות, מוצרים ללא גלוטן, פירות יבשים, מוצרי חלב, גבינות טבעוניות, ביצים, שמן זית ועוד (החנות פתוחה כל ימות השבוע, ב-ו)
טלפון לתיאומים סיורים במשק בקבוצות של 10 איש 03-9506384, 054-4583207 או באתר הבית www.shvarzman.co.

 תוצרת חקלאית טרייה במשק שדה ירוק ירקות אורגנים בבית יהושע
שדה ירוק משק אורגני בבית יהושע השייך לדנה וקובי שטיין, זוג אחים, דור שלישי לחקלאים, שמו דגש כבר עשור, על נושא ההדברה הביולוגית. האחים שטיין, עוד משחר ילדותם היו מקיצים בשעות המוקדמות של הבוקר לשתילות עם האב, קטיפים, עישוב, ריסוס וכל מה שידעו ויכלו לסייע. לפני כ-10 שנה, החליטו שני האחים לעזוב קריירות מצליחות ולהקים עסק חקלאי אורגני שימשיך את דרכו החקלאית של האב, רק בקונספט אחר, ומכאן נסללה הדרך להיווסדו של המותג האורגני שדה ירוק.

כיום יש ברשותם משק חקלאי גדול בבית יהושע, אתר מקוון מוביל בתחום וחנויות לחקלאות ישירה שבהם הם גם תומכים בכ-40 חקלאים אורגניים מכל רחבי הארץ, שמגדלים במיוחד עבורם תוצרת חקלאית טרייה כל יום – מהשדה עד הצלחת!

שדה ירוק מציעים מידי יום ומידי עונה מגוון פירות וירקות אורגניים ביניהם: ירוקים כמו חסות (ערביות, מסולסלות), מנגולד, כרובית, באקצ'וי, קייל ירוק, תרד (טורקי/ניו זילנדי), פרות מובחרים: אוכמניות, אבטיח, מלון, אנונה, אגס, אשכולית אדומה, ליים, אפרסמון, תאנים טריות, פפאיה כתומה ועוד. בנוסף המשק מזה כעשור שמים דגש על נושא ההדברה הביולוגית.
טלפון לתיאומים 09-8999878, אתר להזמנות https://www.sadeyarok.co.il/

משק צביקה אורגני במושב בית חנן
משק "צביקה אורגני" מגדל ומשווק פירות אורגניים במגוון רחב לאורך כל השנה במושב בית חנן, הסמוך לרחובות/נס ציונה. המשק מגדל פירות טרופיים וסובטרופיים שונים עם זנים רבים, המאפשרים רצף שיווקי של תוצרת טרייה ואיכותית לאורך כל השנה, ביניהם: פפאיה, שסק, ליצ'י, מנגו, אפרסמון, פרי הדר, אבוקדו, מנגו, אנונה ופירות אקזוטיים שונים כגון קניסטל, תות עץ, פיג'ויה. בנוסף, המשק מגדל ומשווק ירקות אורגניים עונתיים בשטח פתוח. צביקה שיף אשר ייסד את המשק בשנת 2007  עובד בו כיום יחד עם בניו הממשיכים את עבודתו במסירות ואהבה רבה.
מידי סוף שבוע מארגן המשק מכירה ישירה של גידולי גן ירק אורגניים שנקטפים ביום המכירה הישר מהשדה לצרכן.
טלפון לתיאומים 050-2726859

 משק חביביאן במושב הודיה ומושב נחם
מיכל חביביאן מנהלת יחד עם בועז בעלה את "משק חביביאן", גן ירק אורגני במושב הודיה. הזוג מתגוררים במושב נחם הסמוך לבית שמש ועוסקים בחקלאות מזה כ-15 שנה. מיכל הגיעה מתחום הקולינריה ובועז היה אגרונום צעיר ובעל חזון למשק חקלאי, ויחד החליטו להקים משק אורגני והשמישו קרקעות אדמה שהיו בבעלות המשפחה של בועז במושב הודיה. החל משנת 2018 המשק נמצא בתהליך הסבה ושדרוג לחקלאות אורגנית-ביודינאמית וכיום מגדל כ-50 סוגים שונים של ירקות אורגניים מזנים שונים שנקטפים ונמכרים ישירות לצרכן.
ניתן לבקר במשק כדי לראות מקרוב את העשייה החקלאית, לסייר בין הערוגות ולהכיר מקרוב את המגדלים האורגניים, מדי שבוע בתאום מראש.
לקראת פסח מארגן המשק מכירה ישירה ב-3 מיקומים:

  1. מושב הודיה: ב-30.3 בין השעות 9:00-18:00 בשוק הודיה, חגיגת אביב עם כל התוצרת העונתית לשולחן החג. מארחים את דודו מישר עם דוכן אוכל משגע.
  2. מושב נחם, 3, 9:00-20:00 בשוק נחם, תוצרת עונתית לשולחן החג, דוכן האוכל של חגית עם שפע של תבשילים בראים מהשדה לצלחת, לכבוד החג מצטרפים דוכנים של מתנות בעבודת יד של יצרנים מקומיים. במסגרת פסטיבל האוכל יתקיים גם שוק לילה חגיגי וארוחה מיוחדת בהזמנה מראש.
  3. עמק רפאים, ירושלים: 3, 7:00-13:00 ירקות העונה השופעת והעשירה עם טעמים מובהקים של אביב ומגוון רחב של יצרנים מקומיים בשוק ותיק ואהוב שמגיעים אליו מכל קצות העיר כדי לקנות ירקות ישירות מהחקלאים.

לתיאום מראש 050-3412360 ובאתר הבית www.havivian.co.il

 משק הר פרחים במעין צבי ופרדס חנה
משק הר פרחים הנו משק אורגני משפחתי שהוקם בשנת 2006 במושב עופר בלב שטחי חורש ויער במורדות הכרמל. המשק המנוהל ע"י יואל בלומנברג ושני בניו מציע תוצרת חקלאית מפוקחת של ירקות ופרות טריים ועונתיים, אותה הם מגדלים על פני שטח של 100 דונם, לצד עדר עיזים אורגני אשר מהחלב הם מייצרים מוצרי חלב עיזים אורגני כגון לבנה, יוגורט וגבינות עיזים קשת.
את התוצרת החקלאית שלהם ניתן למצוא בשתי חנויות (שאינן במשק עצמו) באזור התעשייה מעין צבי וברחוב הנעורים 27 פרדס חנה.
טלפון לתיאומים 052-3134113 ובאתר הבית www.ecomeshek.co.il

 משק כישורית בקיבוץ כישור
כישורית הינה בית לחיים עבור בוגרים בעלי צרכים מיוחדים בתחום הנפשי, ההתפתחותי והרגשי. הכפר הוקם בשנת 1997 על ידי קבוצת הורים ואנשי מקצוע כבית לחיים לבוגרים בני 21 ומעלה, במטרה שתהווה עבורם מקום בו יוכלו לחיות חיים מלאים ועצמאיים. הכפר פועל כקיבוץ וחבריו עובדים בגן הירק האורגני שהוקם בכפר המשתרע על פני 15 דונם ובו מגדלים ירקות עונתיים, עלים ירוקים ונבטים, בחממות, בבוסתן המאכל המשתרע על פני 20 דונם ובו מגדלים עצי תאנה, רימון, נקטרינה, משמשים, פרות הדר, בכלבייה, באורווה, בלול החופש, בדיר העיזים, ביקב כישור ובמאפיית הבוטיק שהוקמה במקום.
חנות המשק שלהם מערכת לקראת פסח עם מכירת כל התוצרת של ענפי כפר כישורית לצד טעימות יין ביקב. טלפון לתיאומים 077-4508691 או באתר הבית www.meshek-kishorit.org

תותים משובחים משק נחשון א.א במושב גאולים
משק נחשון א.א במושב גאולים הנו משק לתותים אורגנים בניהולו של אהוד נחשון, שהחליט לפני 21 שנים לעשות הסבה מקצועית לטובת חקלאות אורגנית וגידול תותים. את האהבה לעולם התותים קיבל אהוד מאביו שגידל בעבר תותים.
כיום אהוד מגדל מספר זנים של תותים אורגניים שהם "זני טעם מובחרים", וחשוב לו להמשיך ולשבור את הסטיגמה שניתן לגדל תותים משובחים ללא חומרי ריסוס והדברה. את התותים שלהם הם משווקים לרשת ניצת הדובדבן, וכמו כן הם משווקים ישירות לצרכנים בקבוצות רכישה של תוצרת חקלאית ובדוכן אצלם במשק 6.

מוזמנים לבוא לבקר בחנות של המשק ולקנות תותים מעולים ותוצרת חקלאית משובחת נוספת ממשקים באיזור השרון. במיוחד לקראת חג הפסח ניתן לרכוש תוצרת של תותי שדה אורגנים ובהדברה ביולוגית וכן לתאם הגעה למשק לטובת  קטיף עצמי של תותי שדה.
את אודי תוכלו למצוא תמיד  בטלפון 050-4679823

 משק חקלאות אורגנית מלכישוע בגלבוע
משק חקלאות אורגנית אותו מוביל אורי פורת מקיבוץ מעלה גלבוע הנו עמותת נווה מלכי שוע אשר הוקמה בשנת 1990. מדובר בכפר טיפולי לנפגעי סמים ואלכוהול בו שוכנים מספר קהילות טיפוליות. משנת 2000 הקימו בכפר מספר ענפי חקלאות אורגניים שונים בו עובדים המטופלים מקהילת הבוגרים וקהילת הנוער. החקלאות משתלבת במהלך הטיפול שלהם והם לומדים רבות ונרתמים מכך. התוצרת החקלאית גדלה על פני 15 דונם וכוללת ירקות שונים וכרם זיתים להכנת שמן.
כיום נווה מלכישוע מוכר את תוצרתו הישר לצרכן באמצעות חנות באתר הבית, שוק איכרים ודוכן הממוקם בכניסה למלכישוע.
טלפון לתיאומים 052-8114623 או באתר הבית https://malkishua.org.il/

משק אורגני בן יהודה במושב בית יצחק
משק אורגני בן יהודה הוקם בשנת 1946 כמשק משפחתי, בו מגדלים כבר עשרים שנה מגוון רחב של פירות וירקות אורגניים במטעים, בחממות ובשדות הפתוחים, תוך שמירה הן על איכות התוצרת והן על בריאות ואיכות הסביבה בה אנו חיים. לאחרונה פתח בעליו אמיר ואורית בן יהודה, דור שני בחקלאות, את שערי המשק למכירה ישירה של תוצרת חקלאית טרייה ואיכותית בימי חמישי ושישי, במטרה להעניק לצרכן הצצה ואפשרות לקנות את הירקות והפירות ישירות מהחקלאי ולראות מקרוב איך והיכן הם גדלים.
מזה כ-25 שנה מגדלים במשק בהתאם לעונה: פירות הדר, אבוקדו, מנגו, עגבניות, מלפפונים, פטל, אוכמניות, פלפלים, עלים ירוקים וחסות ועוד.
טלפון לתיאומים 050-9331408 או באתר https://oritbey.wixsite.com/amirorgani

חווה חקלאית עינות קדם בבקעת הירדן
חוות עינות קדם זוהי חווה חקלאית, אורגנית, חינוכית, תיירותית שקיימת כבר 19 שנה בדרום בקעת הירדן. בחווה שהוקמה על ידי משפחת עתידיה, מטפחים עצי תמר אורגניים, זיתים לשמן אורגני ומנגו. בנוסף בחווה יש דיר לגידול כבשים, צימרים מפנקים, חאן בוטיק וחנות עם התוצרת החקלאית שהחווה מייצרת.
החווה מציעה במיוחד לפסח סיורים המתקיימים כל יום בסימן "פסטיבל חירות בחווה", לצד פינות יצירה לילדים, דוכני עבודת יד ועוד.
טלפון לתיאומים וכניסה לפסטיבל בפסח 055-2203413  או באתר הבית  www.einotkedem.co.il ובפייסבוק "חוות עינות קדם"

 עלים ירוקים במשק "עם האדמה" במושב סתריה
חוות "עם האדמה" הנה משק משפחתי אורגני קטן בגודלו, המשתרע על פני 5 דונם של שדות, בהם מגדלת המשפחה ירקות אורגניים בעיקר עלים ירוקים, נבטים וירקות עונתיים הגדלים בשטח הפתוח של מושב סתריה.
החווה מאמינה בחקלאות מקומית, המייצרת מזון טרי ובריא לקהילה הסובבת אותה, תוך כדי שימור והעשרת המרקם של החיים בקרקע. לקראת פסח מארגנת חוות "עם האשמה" דוכן של תוצרת חקלאית טרייה בכניסה למושב סתריה, בסמוך לשדות שלהם.
טלפון לתיאומים 050-9555826

 

מטע של אבוקדו במשק אורגני גרין

 

חוות אורגני גרין בכפר ויתקין
חוות אורגני גרין בכפר ויתקין, עמק חפר, היא חוות תצוגה לחקלאות אורגנית מודרנית, בת קיימא. החווה הוקמה בשנת 2015 על ידי חברת ירוק 2000– תשומות וידע לחקלאות בע"מ, חברה המבצעת פרויקטים חקלאיים מגוונים ברחבי העולם ב-23 שנה האחרונות.
חוות אורגני גרין משמשת ככרטיס הביקור של חברת ירוק 2000 להצגת יכולות החברה להקמת פרויקטים, וכמוקד משיכה אזורי לאורח חיים בריא וירוק, עם חיבור לאדמה ולחקלאות. בחווה פועלות מספר יחידות ייצור המתפרסות על פני 40 דונם לטובת גידול ירקות אורגניים בחממה ובשטח פתוח, מדגה לגידול דגי באס למאכל, דגי באס במים מתוקים, דיר עיזים ומחלבה, לול מטילות, בוסתן עצי פרי, כרם ענבים ליין ועוד.
החווה מתאימה למבקרים / משפחות שמחפשות מקום יפה ושקט בטבע לרכישה של תוצרת חקלאית, בחווה גם מרכז מבקרים המציע סיורים מודרכים לקבוצות. בחווה הוקמה חנות טבע, המוכרת את כל גידולי החווה שנקטפים טריים יום-יום, בנוסף בחנות קיים מגוון מלא של מוצרי טבע: קטניות, פסטות, פירות יבשים, תחליפי חלב, ויטמינים ושאר המחלקות להשלמת סל קנייה מלא. בנוסף, מוצרי החווה נמכרים אחת לחודש בדוכן בשוק האיכרים בפאר התעשייה עמק חפר, שוק מטעם המעוצה האזורית עמק חפר שמטרתו להגביר את הצריכה הישירה מחקלאי עמק חפר.
טלפון לתיאומים 052-5114133, ובאתר הבית https://organigreen.co.il/

פרות מיער המאכל של חוות ואדי ינשוף בראש פינה
חוות ואדי ינשוף היא חווה אורגנית משפחתית החווה הוקמה לפני כ-28 שנה בוואדי קטן באזור החקלאי של ראש פינה. החווה מיישמת את עקרונות חקלאות הפרמאקלצ'ר ולא משתמשים בשום חומרים מלבד קומפוסט ומים להשקיה.
בשל צורת החקלאות של החווה שהיא שילוב בין גידולים שונים ובשל העובדה שהם משאירים חלקים מהחווה לצמחית הבר המקומית, האדמה מצמיחה גם צמחי בר להפקת שמנים או להכנת תבלינים. התוצרת החקלאית האורגנית, מה שנקרא מהחווה-לצלחת, כוללת זיתים, שמן זית, נבטים, תבלינים, ופירות מסוגים שונים כגון תאנים, תפוחים, מישמש, שזיפים, נקטרינות,
שגדלים ביער המאכל של החווה המונה כ-200 עצי פרי, שמני תשרית-שמופקים מצמחי בר שגדלים בחווה כמו קלנדולה, אזוב, פרע ועוד ומספר מוצרים בעיבוד קל כמו – לדר, ריבות ועוד.
את כל המוצרים והתוצרת החקלאית של החווה ניתן למצוא בחווה, תוך כדי סיור חקלאי בגינת המאכל או ארוחת בוקר המוגשת במקום בקונספט של מהחווה לצלחת. טלפון לתיאומים 0526945315 או דרך אתר החווה https://www.vadyanshuf.com/

 

הארגון לחקלאות אורגנית בישראל פועל לקידום התחום האורגני בישראל, מתוך תפיסה כי ייצור מזון אורגני מיטיב עם הסביבה והאנשים הניזונים ממנו.
אנו מאגדים מאות חקלאים ועוסקים אורגניים מכל הארץ, ופועלים על מנת לקדם את המקצועיות, הדאגה לסביבה, המודעות, המדיניות והרגולציה בתחום האורגני.
אנו בארגון פועלים על בסיס התורה האורגנית המושתת על 4 עקרונות: בריאות, סביבה, הוגנות ואחריות. אנו פועלים למען הפחתת הפגיעה בסביבה ובפוריות הקרקע, תמיכה בבריאות האדם והגנה עליו, על החי ובצומח, הקטנת טביעת הרגל הפחמנית וההבטחה את יכולתנו להמשיך ולשמור על משאבי הטבע גם לדורות הבאים.
https://www.organic-israel.org.il/

כתיבת תגובה

שתף:

Facebook
Twitter
Pinterest
LinkedIn

קרא עוד כתבות