שלחו לנו את החומר לפרסום

אנשי עולמות היין, שמן זית ומזון, יצרנים ומשווקים

מוזמנים לשתף במדורי האתר את הקהל בפעילות וחידושי ענפיהם וגם ברשמי טעימה ופגישות באירועים שונים.

הירשמו לניוזלטר שלנו

פסח חלומי עם מבחר המלצות לבילוי משפחתי

ברחבי הארץ

בגן הבוטני האוניברסיטאי בגבעת רם ירושלים
פסח בין הפרחים – ניווט בין שבילי הגן
מסלולי ניווט ברמות קושי שונות למגוון גילאים. הניווטים יתקיימו ברחבי הגן הבוטני המשתרע על פני 120 דונם ותוך כדי יוכלו המשתתפים להכיר את כלל הנושאים בהם עוסק הגן בכל ימות השנה: איכות סביבה, קיימות, אקלים, פריחות, עצים ועוד. בנוסף, יפעל מתחם "קוביות – משחקי עץ" – הפנינג של משחקי חברה ענקיים מעץ לכל המשפחה. המתחם מאגד בתוכו אוסף משחקי עץ בעבודת יד, אשר הותאמו במיוחד למגוון גילאים רחב ולכמות משתתפים גדולה בו זמנית.
הדפסח – בכל שעה עגולה מוזמנים הילדים וההורים לסדנאות יצירה – סדנת הדפס מהצומח. באמצעות צבעי אקריליק, פרחים ועלים שנאספו בגן על ניירות ממוחזרים מוזמנים הילדים להכין הדפסים.
הילדים וההורים מוזמנים לאסוף עלים בכל צורה או צבע מהגן, כמו כן יעמדו לרשותם פרחים בסדנה. בנוסף תתקיים סדנה להכנת מפת ניווט דימיונית מעלים ומצפן מעלים.במהלך הפעילות יתקיימו סיורי פריחות מודרכים ברחבי הגן הפורח –  10:00, 11:30, 13:00, 14:30, 16:00

בגלריית החממה הטרופית בגן תפתח ב31.3 תערוכה קבוצתית חדשה 'טבע הדברים' אוצרת – נטע גל עצמון (אוצרת ראשית ומנהלת המרחב לאמנות בגן – גבי המבורג פימה) בתערוכה מציגות 6 אמניות עבודות במגוון טכניקות אמנותיות המתכתבות עם נושאי הגן הקשורות ללקסיקון המונחים של הגן הבוטני:  שדה פרחים חושני וססגוני עשוי מקולאז' סינתטי (יעלה גצוב); בריכת מים שחורים מתוכה בוקעים פרחים מפלסטיק (דינה שנהב); כנפי ציפור מנייר (אילת כרמי); מבקרת צעירה מפיברגלס (ורד אהרונוביץ) המוצגים לצד זרי פרחים משעווה (שירה זלוור), מפלסטיק ומזבל (עינת עריף- גלנטי). (כלול במחיר הכניסה לגן)
הגן הבוטני האוניברסיטאי גבעת רם זלמן שניאור 1 ירושלים
7-12.4 שישי וערב חג 09:00-15:00 שבת-ראשון-שני 09:00-17:00
גלריה – א':  10:00-13:00  ב'-ה':  10:00-15:00 שישי: 14:00 – 09:00  שבת: 15:00 – 09:00
35 ₪ ילד  40 ₪ מבוגר, חייל/סטודנט/גמלאי 25 ₪ ילד ירושלמי עד גיל 18 חינם בהצגת ת.ז. מנויים: חינם
גיל: שנתיים ומעלה.
לפרטים נוספים: הגן הבוטני האוניברסיטאי טל. 02-6794012 ובאתר

 פארק נאות קדומים
עלילות יוסף במצרים
סיפורו של יוסף ותחנות בחייו: עלילות יוסף במצרים ונעוריו בארץ כנען, כיצד התחיל בתור חולם החלומות, נשלח למצרים ונזרק לבור האסורים, פתר את החלומות הכי מסובכים ואף פעם לא הפסיק לחלום בעצמו.
הילדים מוזמנים להצגה 'החולם' המביאה את סיפורו של יוסף, שני מסלולי הליכה נוחים ומותאמים לעגלות, ארוך (2.5 ק"מ) וקצר (1.5 ק"מ) במהלכם יסיירו בשדות הדגן, יהנו מתצפיות נוף ומתקנים חקלאיים קדומים, יעסקו במלאכות קדומות כמו בנייה בלבני בוץ ותבן, טוויית חוטים מצמר ליד הכבשים והעיזים, שאיבת מים, מתחם יצירה מחומרים מהטבע, ג'ימבורי לקטנטנים ונסיעה בתיורית – רכבת הפרק (בתוספת תשלום) בסיור חלומי בין מתקנים חקלאיים עתיקים ונופי אביב, יפגשו עם גמלים, עיזים, כבשים ועוד. למבוגרים שרים ומסיירים עם האחים צנחני בחמישי אסרו חג.
פארק נאות קדומים, סמוך ליער בן שמן.
ראשון, שני וחמישי 9-13 באפריל,  9:00-17:00 כניסה אחרונה בשעה 15:00.  שלישי (ערב חג שני) בין השעות 9:00-13:30 כניסה אחרונה ב11:30 רביעי – סגור.
עד גיל 3 חינם. 55 ₪ למבוגר/ילד מגיל 3. שרים ומסיירים 110 ₪
פרטים: 08-9770770 ובאתר

  בשורת אביב לך הבאתי
מסיירים ושרים בפארק נאות קדומים
פעילויות הפסח בפארק יחתמו בסיור ושיר אל תוך השקיעה המרהיבה של פארק נאות קדומים. בשעה 18:30 מוזמן הקהל לסיור אביבי עם מיטב מדריכי הפארק בשדות הדגן בפארק וב- 20:00 להצטרף בשירה ממיטב שירי  ארץ ישראל הידועים והטובים המלווים אותנו מאז קום המדינה ועד היום עם האחים צנחני.
פארק נאות קדומים
איסרו חג פסח, חמישי 13.4 21:30-18:3
110 ₪  מכירה מוקדמת: 100 ₪
למבוגרים בלבד
פרטים: 08-9770770 ובאתר

 פסח במוזיאון ידידי ישראל
הביקור במוזיאון הוא מסע חווייתי מרגש בין מיצגי המולטימדיה השונים במוזיאון והכרת הגיבורים הלא יהודים שסייעו בהקמת המדינה ובהגשמת החלום הציוני. המוזיאון הוא מרכז היסטורי חווייתי מאפשר למבקרים בו, דרך 7 מיצגי מולטימדיה אור-קוליים מתקדמים המשלבים סאונד, אפקטים ייחודיים וטכנולוגיה חדשנית, להכיר דמויות הרואיות משולבים בסיפורי גבורה  של הלא יהודים אשר חרטו על דגלם לפעול ולסייע בהקמת המדינה.
יוסף ריבלין 20 נחלת שבעה ירושלים
9-10.4.23 חוה"מ 10:00-16:30
סיור-מבוגר 44 ₪ ילדים מגיל 3 עד 18 – 33 ₪ אזרחים ותיקים 22 ₪
כרטיסיה משפחתית – 100 ₪
לפרטים נוספים ותיאום סיורים טל 02-5329401 ובאתר

 תערוכות חדשות
המרכז לאמנות עכשווית רמלה CACR
סלון ו-חדר חושך/ אסף הינדן
האל-ביתי המטלית והגעגוע / נאהד אבו אליהגא חמזה
ב2 סדרות חדשות עוסק אסף הינדן בזיכרון במבט אל העבר ושאלות של תיעוד ומניפולציה של דימויים.

סדרת הצילומים "סלון" מורכבת מדימויים שצילם במרכז מורשת המצוי במתחם דיור מוגן בפתח תקווה. הינדן מתבונן באתר, שאינו פועל לפי עיקרון כרונולוגי-היסטורי מארגן. המתעלמת מהמרחק הבלתי ניתן לגישור בין הרצון לתאר ולשחזר לבין קוצר היד לעשות זאת. הינדן בוחן דרכה שאלות אותנטיות ותהליכי זיכרון. הסדרה "חדר חושך" נובעת ממחברת של סבו של הינדן משנת 1932 ומסתמכת עליה. הסב, יעקב הינדן, השתמש בה בהיותו בן 15, בגרמניה. הסב שרטט תוכניות לבניית מצלמה וחדר חושך וכן סקיצות של מכשירים אופטיים. בזמן בו התערערה סביבת חייו התמקד הנער באופני התבוננות ותיעוד טכנולוגיים. את המחברת הביא איתו ב-1937, כשנמלט מגרמניה הנאצית. הינדן הנכד משתמש בתוכנות תלת-מימד כדי להפוך את השרטוטים של סבו לאובייקטים תלת-ממדיים ולתת להם נפח ומקום בעולם. הטיפול של הינדן בארכיון המשפחתי של עקירה וטראומה נעשה באיפוק, שאינו מעיב על האינטימיות של נכד המביט בחלומות סבו הצעיר.

רישומיה של נאהד אבו אלהיגא חמזה בתערוכה האלביתי, המטלית והגעגוע, מצוירים על בדים מהספֵרה הביתית: מטלית רצפה, וילון, ציפה, סדין. הטקסטיל הביתי מתקשר לניקיון, לנוחות, לבית ידידותי שהוא גם מושא געגועים. עם זאת, קיימת הידיעה שבית עלול להפוך זירה ליחסים קשים ואף לאלימות, מרחב שהוא בגדר כלא ואינו  מפלט מהסערות החיצוניות.  מטלית מיקרופייבר, הופכת מצע לרישומים. חלקי גוף וחלקי חיות, ישויות קטועות ופצועות ופראיות. הדימויים – של אבו אלהיגא חמזה מסמנים את היחסים המורכבים שיש לנו עם החפצים המקיפים אותנו.

שד' הרצל 112 רמלה
ראשון – חמישי 09:30-15:30  נעילה 30.6.23
כניסה חופשית
המרכז לאמנות עכשווית אינסטגרם

החממה הטרופית בגן הבוטני צילום תום עמית

 

המלצות ללינה בבתי המלון האטרקטיביים ביותר במחירים שווים לכל כיס

אביב הגיע פסח בא
מלונות ibis ירושלים חוגגים פסח במחיר שווה לכל נפש ועם סיור בעקבות עולי הרגל לירושלים
החל מ880 ₪ לזוג ללילה עם ארוחת בוקר
בתוקף 9-11.4.23
לרגל הפסח שבפתח, מציעים מלונות IBIS ירושלים מרכז העיר מחיר אטרקטיבי במיוחד החל מ 880 ₪ לזוג ללילה כולל ארוחת בוקר למזמינים לינה באחד משני המלונות במהלך חול המועד פסח.
בנוסף, ב – 9.4.23 יצא סיור אביבי קסום בעקבות עולי הרגל לירושלים. הסיור ייצא מהמלון, דרך שכונת ממילא התוססת, ימשיך לעבר גיא בן הינום הירוק בעונה נפלאה זו של השנה ויעלה להר ציון דרך המנהרה שחיברה את הר ציון לעיר המערבית עד 67. המשתתפים יבקרו בקבר דוד, בעיר העתיקה ומשם הליכה נעימה לאורך הקארדו לתצפית מגגות העיר העתיקה לעבר הר הבית, שם יסופר סיפור עולי הרגל בחג הפסח. לאחר מכן ימשיך הסיור לכותל המערבי שם ניתן להצטרף לחוגגים. לאחר החגיגות יחזרו אל הרובע היהודי דרך הסמטאות הקסומות ואל הרובע הארמני ושער יפו. משך הסיור: כ-3 שעות ומותנה במספר המשתתפים.
שני מלונות ibis ירושלים נמצאים ממש 'היכן שכל האקשן קורה' – לב מרכז העיר ירושלים, במיקום הטוב ביותר שקיים. מלונות איביס מהווים בסיס אידיאלי לסיורים וביקורים בכל האטרקציות וכל מה שיש לירושלים להציע.
כל מה שחופשה צריכה במרחק הליכה; ibis styles ממוקם על מדרחוב 'בן יהודה' ומלון ibis ירושלים מרכז העיר ממוקם מעברו השני של המדרחוב, בסמוך לכיכר ציון ורחוב יפו, מרחק של דקות הליכה בודדות מהעיר העתיקה ושער יפו, שוק מחנה יהודה, נחלת שבעה, גלריות, קולינריה, מרכזי קניות, פאבים וחיי לילה, מוזיאונים ועוד שלל אטרקציות.
מלונותibis  ירושלים מרכז העיר, שייכים לרשת  ACCOR הבינלאומית שהינה אחת הרשתות הגדולות בעולם. הרשת מונה מעל 5,500 בתי מלון ברחבי העולם הפרושים על 110 מדינות עם מעל 40 מותגים שונים.

המלונות מעוצבים ברמה בינלאומית ובסטנדרטים הגבוהים של הרשת, כך לדוגמה, חדרי המלונות אטומים לרעש ובנויים על פי האיכויות והסטנדרטים של רשת אקור ומותגי ibis העולמיים. בכל חדר מיטה עם המזרן הייחודי Sweet Bed TM by ibis מבית היוצר של מותג  ibis העולמי, אותו ניתן גם לרכוש באופן פרטי. מלונות ibis ירושלים מציעים לאורחיהם WI-FI חופשי, עמדה להשכרת אופניים ועוד.
במלון ibis  ירושלים מרכז העיר 124 חדרי אירוח מאובזרים, משתייך לקטגוריית העולמית של המותג. על כן, מעוצב בצורה זהה ליתר המלונות בקטגוריה. העיצוב הינו צעיר, קליל ואורבני, ריהוט מחומרים טבעיים ובצבעים חמים ( עץ ואדום). חלק מהחזון הינו ליצור אינטראקציה בין האורחים המגיעים, לשם כך מציע המלון למבקריו, בין היתר, שולחנות בר ארוכים בחדר האוכל. שם אפשר לשבת וליצור שיח מגוון עם שאר האורחים.
מלון ibis Styles  מרכז העיר, שוכן בבניין היסטורי בלב מדרחוב בן יהודה ומכיל 104 חדרי אירוח שונים בהם חדרי אירוח סטנדרטיים וחדרי משפחה, מיני סוויטות וחדרים עם מרפסות. המלון מעוצב בצורה ייחודית המושפעת מאווירת האזור בו הוא נמצא, שוק מחנה יהודה. השטחים הציבוריים וחדרי המלון מעוצבים כהומאז' לשוק של ירושלים, על הפירות והירקות הצבעוניים והצבעים המרכיבים את שוק מחנה יהודה עם מגוון איורים המכניסים את האורחים אל אווירת השוק הייחודית לעיצוב המלון. בהמשך לרעיון המרכזי של המלון, כל חדר מעוצב כמרחב מגורים בפני עצמו בו ניתן לנוח, להירגע או לעבוד. המלון מתאים באופן מושלם למשפחות עם ילדים. בקומה ה– 8 של המלון נהנים האורחים מארוחת בוקר עם נוף פנורמי מרהיב לירושלים.
לפרטים והזמנות: מלונות איביס ירושלים   *9709  או  www.ibis.co.il

  רשת מלונות JACOB
חופשת פסח במחירים חמים במיוחד  בין התאריכים 5-12.4.2023
אביב הגיע, פסח בא ורשת מלונות JACOB, הפרוסה על 6 יעדים אטרקטיביים ברחבי הארץ: תל אביב, ירושלים, חדרה, נהריה טבריה ואילת מזמינה את כולם ליהנות מחופשת פסח במחירים חמים במיוחד.

ג'ייקוב טבריה:
החל מ -780 ₪  לזוג ללילה כולל ארוחת בוקר.
החל מ -978 ₪  לזוג + ילד ללילה, כולל ארוחת בוקר
מלון ג'ייקוב טבריה ממוקם בתוך מבנה היסטורי בסגנון עות'מני במרכז העיר טבריה. המלון משלב ישן וחדש, קלאסי ואופנתי. על עיצוב המלון הופקד יהודה גדליהו ששילב אלגנטיות אירופאית בתוך ההשפעות העות'מאניות המאפיינות את המבנה. הסגנון אנין הטעם של המלון מעניק תחושה של תקופה אחרת לצד עיצוב מסוגנן ויוקרתי. המלון מעניק טוויסט מודרני לטבריה ההיסטורית, ישוב עתיק המכיל חלק מאתרי הקדושה החשובים ביותר למספר דתות אל מול נופה הייחודי של הכנרת. במלון 72 חדרים מרווחים ונוחים שתוכננו ועוצבו תוך חשיבה על המטייל העכשווי, ל-18 מהחדרים מרפסת המשקיפה על העיר טבריה. החדרים ממוזגים ומאובזרים בטלוויזיה 32", פינה להכנת שתייה חמה, שולחן עבודה, כספת, מקרר מיני-בר וחדר רחצה עם מייבש שיער ואביזרי רחצה המתאימים לנוסע יחיד, לזוגות ולמשפחות. המלון ממוקם במרכז העיר קרוב למסעדות ולאטרקציות תיירותיות רבות ונמצא במרחק הליכה של כ- 10 דקות מהטיילת של טבריה וכ- 15 דקות מחופי הכנרת.
כתובת: רחוב אוהל יעקב 2. לפרטים נוספים: הזמנות 6367* או באתר https://jacobhotels.com/tiberias/ או  במייל

תל אביב, מלון שנקין:
החל מ-945 ₪ לזוג ללילה כולל ארוחת בוקר.
מלון בוטיק הממוקם בלב ליבה הפועם של העיר הלבנה, באחת השכונות היפות והמיתולוגיות בתל אביב. המלון מוקף עשרות ברים שוקקים, מסעדות ומזללות מקומיות ובחנויות בוטיק מסקרנות. בעיצובו העכשווי של המלון, שיק על זמני המשלב עיצוב ישראלי קלאסי, הושקעה מחשבה רבה וכל פרט וכל חפץ במלון נבחרו בקפידה תוך שימת לב ליצירת אווירה רגועה ומיוחדת שנועדה לעטוף את אורחיו בתחושת שלווה אינסופית. בפטיו, פינה מפנקת שביחד עם בר קפה איכותי בלובי ונשנושים על חשבון הבית, הופכים לאזור מנוחה נחשק. המלון מציע שני חדרי ספא למעוניינים בטיפול מפנק. גג המלון המרווח פונה אל נופה האורבני של העיר תל אביב ובו מיטות שיזוף, פינות ישיבה, ג’קוזי ומקלחת התרעננות. מלון שנקין זכה בפרס TripAdvisor’s Travelers’s Choice Award בשל חווית אירוח יוצאת דופן המוענקת לכל אורח.
רחוב ברנר 21 תל אביב.  לפרטים נוספים: הזמנות 079-580-0101 או https://jacobhotels.com/shenkinhotel
או במייל

ירושלים, מלון בת שבע:
החל מ-765 ₪ לזוג ללילה כולל ארוחת בוקר.
מלון בוטיק בת שבע ממוקם במרכז העיר ירושלים וסמוך לכל האטרקציות המובילות והאתרים ההיסטוריים החשובים: בית הכנסת הגדול, הכותל המערבי, שדרות ממילא, שוק מחנה יהודה ועוד. מלון בת שבע הינו סיפור של ישן וחדש, עתיק ומודרני, פסיפס של טעמים ועירוב של ניחוחות. במלון 79 חדרים שכולם פונים לנופה של העיר ירושלים ההיסטורית: כיפת הזהב, הכותל או נוף גגות העיר ירושלים. הקונספט העיצובי עוסק בהקפאת רגע בזמן בירושלים, עיר שעברה העשיר הוא מוטיב ניכר ודומיננטי, והפיכתו לשפה עכשווית בירושלים המודרנית. עיצוב החדרים נועד להשרות אווירה נוסטלגית וחמימה, של זיכרונות מתקופות שונות ומימים אחרים, או כמו שאומרת דנה אוברזון, אדריכלית הפרויקט: "המלון הוא סיפור של חיבור בין תקופות, של מסע בזמן". מטבח המלון, בניצוחו של השף משה אסולין, מגיש ארוחות בוקר ובראנצ'ים מיוחדים, המבוססים על חומרי גלם מקומיים, טריים ואיכותיים בניחוחות ובטעמים ירושלמיים. במלון חדר כושר מאובזר, טרקלין עסקים משובח ומהודר, אולם כנסים המתאים לאירועים עד 80 איש, גג מרהיב המשקיף לנוף הירושלמי הייחודי, המאפשר לנוח ברוגע בפינות ישיבה נעימות ואווירה קסומה.

כתובת: רחוב קינג ג'ורג' 42. לפרטים נוספים: הזמנות 6367* או באתר https://jacobhotels.com/batshevahotel או במייל

  ג'ייקוב אילת המחודש (בי הוטל לשעבר):
החל מ – 855 ₪ לזוג ללילה כולל ארוחת בוקר.
החל מ – 1,065 ₪ לזוג + ילד ללילה כולל ארוחת בוקר.
מלון ג'ייקוב אילת המחודש שבימים אלה מסיים שיפוץ מאסיבי ויפתח שוב ב2/4 ממוקם באזור המלונות החדש בכניסה לעיר אילת במרחק הליכה קצר ממרכזי הבילוי, הטיילת, הקניון וחוף הים. מתאים לחופשה זוגית ומשפחתית מושלמת באווירה רגועה. המלון מציע לאורחיו שטחים ציבוריים רחבים, לובי רחב ונוף פנורמי לבריכה. במלון יש בריכות רחצה פעילות- בריכת רחצה לכלל האורחים ובריכת רחצה לפעוטות. בנוסף במלון סנייק בר איכותי, חדר משחקים ובית כנסת. המלון מציע 157 חדרים וסוויטה אחת הפרושים על פני 5 קומות. החדרים מאובזרים במסכי LCD המחוברים לכבלים (כולל ספורט 5+), חדר רחצה פרטי עם מוצרי טיפוח, מיני בר, כספת אישית, ומיזוג מרכזי (בחלק מהחדרים מרפסת).
כתובת: שדרות חטיבת הנגב 3, אילת. להזמנות 6367*  או באתר https://jacobhotels.com/b-hotel

כתיבת תגובה

שתף:

Facebook
Twitter
Pinterest
LinkedIn

קרא עוד כתבות