שלחו לנו את החומר לפרסום

אנשי עולמות היין, שמן זית ומזון, יצרנים ומשווקים

מוזמנים לשתף במדורי האתר את הקהל בפעילות וחידושי ענפיהם וגם ברשמי טעימה ופגישות באירועים שונים.

הירשמו לניוזלטר שלנו

אלה הסיבות שכדאי לאכול מלפפון אחד ביום

וזה לא הכל
מלפפונים הם ירק פופולרי הידוע במרקמו הפריך וטעמו המרענן. הם מהווים תוספת נהדרת לכל תפריט תזונתי והם ועמוסים ביתרונות בריאותיים רבים, אותם נמנה במאמר זה.

עשיר בנוזלים

המלפפונים מורכבים בעיקר ממים, דבר שהופך אותם למזון מעולה להרוות את הגוף. אכילת מלפפונים יכולה לעזור לנו לשמור על מאזן הנוזלים ועל תפקוד מיטבי של גופנו. [1]

שמירה על המשקל

מלפפונים דלים בקלוריות, דבר שהופך אותם למזון מצוין למי שמעוניין לשמור על המשקל או לרדת במשקל. הם גם עשירים בסיבים, שיכולים לעזור לנו לשמור על תחושת שובע לאורך זמן רב יותר.

עיכול טוב יותר

מלפפונים מכילים כמות גבוהה של נוזלים וסיבים, שניהם מסייעים לקדם יציאות סדירות ולמנוע עצירות.

עשירים בנוגדי חמצון

מלפפונים הם מקור עשיר לנוגדי חמצון כמו ויטמין C, בטא קרוטן ומנגן. נוגדי חמצון אלו יכולים לסייע בהגנה על הגוף מפני נזקים הנגרמים על ידי רדיקלים חופשיים, אשר ידועים כגורמים לנזק תאי המוביל למחלות כרוניות כגון סרטן ומחלות לב.

תכונות אנטי-דלקתיות

מלפפונים מכילים תרכובות הנקראות קורקוביטיסנים (Cucurbitacins), אשר הוכחו כבעלי השפעות אנטי דלקתיות. תרכובות אלו יכולות לסייע בהפחתת דלקת בגוף ועשויות להיות מועילות למצבים כגון דלקת פרקים.

בריאות הלב

מלפפונים הם מקור טוב לאשלגן, שיכול לעזור לווסת את לחץ הדם ולקדם את בריאות הלב. הם גם דלים בנתרן, שחשוב לשמירה על רמות לחץ דם בריאות.

בריאות העור

מלפפונים מכילים ויטמין C וסיליקה, שניהם חשובים לעור בריא. ויטמין C מסייע בהגנה על העור מפני נזקים הנגרמים על ידי רדיקלים חופשיים, בעוד שסיליקה יכולה לסייע בקידום ייצור הקולגן, שחשוב לשמירה על עור בריא.

מערכת חיסון

מלפפונים הם מקור טוב לויטמין C, שחשוב לשמירה על מערכת חיסון בריאה. ויטמין C יכול לסייע בהגנה על הגוף מפני זיהומים ועשוי גם לעזור להפחית את משך וחומרת ההצטננות והשפעת.

כתיבת תגובה

שתף:

Facebook
Twitter
Pinterest
LinkedIn

קרא עוד כתבות