שלחו לנו את החומר לפרסום

אנשי עולמות היין, שמן זית ומזון, יצרנים ומשווקים

מוזמנים לשתף במדורי האתר את הקהל בפעילות וחידושי ענפיהם וגם ברשמי טעימה ופגישות באירועים שונים.

הירשמו לניוזלטר שלנו

ארגון מגדלי הפירות: פירות נגועים מיובאים לישראל

הם מסכנים את ענף הפירות

מידע מיח"צ:
בעקבות משלוח ייבוא תפוחים נגועים בפטרייה Neonectria ditissima מאיטליה, הגורמת לאחת המחלות המזיקות ביותר בענף, מזהיר מנכ"ל ארגון מגדלי הפירות בישראל ירון בלחסן כי ייבוא לא מבוקר של פירות וירקות, מארצות ניכר, בהן קיים פיקוח רופף בלבד, על התוצרת הנשלחת מעבר לים, עלולה לגרום לקריסת ענפים שלמים בענף הפירות.

ירון בלחסן: "אין ספק כי המגמה ההרסנית וחסרת האחריות לייבוא פירות וירקות, והורדת מכסים, גורמת למחדלים, כאשר ידוע, כי קיימת התרשלות של מנגנוני הבטיחות בענף הצומח בארצות המקור.
המחלות והווירוסים שפשטו בישראל וגרמו בחלקם, לעקירת מטעי פרי ופירות הדר, הינם תוצאה של ייבוא רשלני, המסכן את החקלאות.
תוצרת החקלאות הישראלית, היא בריאה וטרייה, עליה קיים פרוטוקול גידול מוקפד ופיקוח על איכות התוצרת המועברת לשווקים, מה שאינו קיים בכל הארצות מהן ממהרות ממשלות ישראל לייבא.
לאחרונה, ללא התייעצות עם החקלאים, נחתם הסכם עם יוון, לייבוא טונות של קיווי, בזמן שבתי הקירור בישראל מוצפים באלפי טון פרי קיווי בריא וטרי.
בדיוק כמו שקרה עם ייבוא השום מסין שחיסל את הענף בישראל, או ייבוא תפוח ואגס שגרם להפסדים למגדלים, נראה כי גם ייבוא העגבניות מטורקיה הינו חלק מהקרבת החקלאות על מזבח המדיניות.
במקרה של טורקיה, שכעת אינה יכולה לספק לישראל עגבניות, עקב מצבה, המקרה חמור עוד יותר, מאחר ומי שישלם את מחירה הגבוה של העגבנייה ואת מחיר ההקרבה בייבוא עגבניות הם אזרחי ישראל. כפי שטענו תמיד- אסור למדינת ישראל לסמוך על ייבוא, אלא לחזק את הייצור החקלאי ובטחון המזון בישראל"

"במקרה של התפוחים הנגועים מאיטליה, גילו הפקחים את הפטרייה כשהמשלוח היה בנמל אשדוד, ומה עם שאר טונות הפירות והירקות המיובאים? הרי אין אפשרות ריאלית לבדוק באמת כל משלוח ובדיקת משלוחי הפרי מייבוא מתקיימת רק אם קיימת 'רמת סיכון" אומר בלחסן.

ירון בלחסן מנכל ארגון מגדלי הפירות במטע פינק ליידי בגולן.              צילום – ארגון מגדלי הפירות

על פי נתוני משרד החקלאות, בישראל כ-25 אלף דונם מטעי תפוחים נושאי פרי. היבול של שנת 2020/1 עמד על כ-105 אלף טונות, והערכת יבול לעונת 2022 עומדת על כ-110 אלף טונות. הישראלי הממוצע אוכל בשנה כ-14.9 ק"ג תפוחים. הזנים העיקריים הם: גרניסמיט, זהוב, סטרקינג, פינק- ליידי/קריספי וגאלה. הייצור השנתי העולמי של תפוחים לעונת 2021/22 מוערך ב-81.6 מיליון טונות.

כ-90%, ממטעי התפוח בישראל ממוקמים בהרי הגליל והגולן, בגבולות הצפוניים של המדינה. מעל 700 מטרים מעל פני הים, מאחר והם זקוקים למנות קור. ייבוא התפוחים לישראל בשנת 2020 עמד על כ-39.8 אלף טונות – בעיקר מארצות הברית, איטליה, צרפת וספרד.

כתיבת תגובה

שתף:

Facebook
Twitter
Pinterest
LinkedIn

קרא עוד כתבות