שלחו לנו את החומר לפרסום

אנשי עולמות היין, שמן זית ומזון, יצרנים ומשווקים

מוזמנים לשתף במדורי האתר את הקהל בפעילות וחידושי ענפיהם וגם ברשמי טעימה ופגישות באירועים שונים.

הירשמו לניוזלטר שלנו

מטורללים – הצגה חדשה בתיאטרון חיפה

קומדיית מצבים אבסורדית

תיאטרון חיפה מציג מחזה חדש: "מטורללים" – קומדיית מצבים אבסורדית של המחזאי הגרמני מריוס פון מיינבורג, שמחזותיו מוצגים בהצלחה בכל העולם.
מחזהו "המכוער" היה להיט גדול בתיאטרון חיפה.
תרגום: אבישי מילשטיין
בימוי:   שרון שטרק
מוזיקה: יונתן הררי
תאורה: אמיר קסטרו
תלבושות : ורוניקה שור
תפאורה: זוהר שואף
ע.במאית: שגיא קרישר

שחקנים: מעיין בלום, יעל טל, עומר עציון, איילת רובינסון

באופן מקורי ומצחיק עד דמעות, המחזה מערבב את הפוליטי והאישי, מאתגר מיתוסים ומוסכמות חברתיות, זוגיות, אינטלקטואליות ואמוניות, ותוהה ועל משמעותם.
העלילה מתחילה עם זוג השב הביתה מחופשה ומגלה שדירתו מוזנחת, העציצים לא הושקו, וחברת החשמל ניתקה את הזרם.
מדוע זוג החברים שאמור היה לשמור על הדירה, לא טיפל בכל אלה? החברים מופיעים, אך טוענים שהם בעלי הבית, שאין שום בעיה עם החשמל ושהם ישמחו להפגש, אבל בפעם אחרת.
הזוג הראשון נאלץ לפנות את המקום אך חוזר תוך זמן קצר, הפעם בתור הילד של הזוג השני והמטפלת ששומרת עליו, אשר איתה האבא מנהל רומן, או שבעצם היא אולי אשתו?
במשחק המשעשע שמתפתח מכאן, בכל כמה דקות הקרקע נשמטת לדמויות מתחת לרגלים, והם נלחמים לשרוד במציאות חדשה דרך החלפת זהויות, אימוץ או ניפוץ נרטיבים ומוסכמות, והמצאה מחודשת של מערכות היחסים ביניהם.
הסוף מפתיע ובלתי צפוי. התהיות וסימני השאלה איתם נשאר הצופה, הם אלה שיגרמו לו לרצות לצפות בהצגה שוב ולגלות כל פעם רבדים נוספים, שונים ומסקרנים.

מטורללים בתיאטרון חיפה. - צילום יוסי צבקר
מטורללים בתיאטרון חיפה. – צילום יוסי צבקר


ניצה בן צבי מנכ"לית תיאטרון חיפה:
זהו מחזאי שכל יצירה שלו טובה יותר מקודמתה. ואנו שמחים להעלות את מטורללים בתיאטרון חיפה ולהוסיף לרפרטואר ההצגות המגוון שלנו גם את הקומדיה הזו שבוודאי תהפוך לקאלט. קאסט השחקנים המשובח שלוהק ובו קומיקאים מוכשרים מעצים את החוויה ומגיש קומדיית מצבים מפתיעה.

הבמאית שרון שטרק: "המחזאי הגרמני מריוס פון מיינבורג בונה ומפרק מוסכמות חברתיות ובימתיות באופן מקורי ומשעשע המוביל את הקהל לתחושת שחרור ועליצות גדולה, יחד עם ההכרה או התהיה אם הכול בראש. מיינבורג אינו חושש לגעת בכלום.
השרירותיות שבמחזה אינה סתמית, אלא מתייחסת למוסכמות מכוננות בתרבות המערב. משל המערה של אפלטון למשל, העוסק בחוסר היכולת של האדם לדעת את המציאות, או תורת האבולוציה, המייצגת את השרירותיות בהתפתחות העולם ממוטציה למוטציה. מה שמושך אותי לחומר הזה היא הפרספקטיבה שהמחזה נותן לגבי טבע המין האנושי וההיאחזות בנרטיבים באופן המציע חמלה ושחרור"

מטורללים:
בתיאטרון חיפה
לרכישת כרטיסים:

 

כתיבת תגובה

שתף:

Facebook
Twitter
Pinterest
LinkedIn

קרא עוד כתבות