שלחו לנו את החומר לפרסום

אנשי עולמות היין, שמן זית ומזון, יצרנים ומשווקים

מוזמנים לשתף במדורי האתר את הקהל בפעילות וחידושי ענפיהם וגם ברשמי טעימה ופגישות באירועים שונים.

הירשמו לניוזלטר שלנו

פסטיבל היין בטרה קיסריה

ישראל פרקר

הכנסתי לוייז, ברכבי, את צמד המילים "טרה קיסריה" ויצאנו לדרך, לפסטיבל היין . MyYain הפיקו בפעם השלישית את אירוע היין של קיסריה בניהול נתי נעים ודדי זהר. סיקרן אותי הפסטיבל הזה כשקראתי שעשרות הקשורים לענפי היין, אלכוהול, בירה, שמן זית ועוד יציגו בו את תוצרתם, מהארץ ומחו"ל, לקהל המבקרים. בטוח שזה יהיה מעניין, חשבתי והבנתי בסוף הערב שבטוח גם שלא טעיתי. ארגון ותפעול כהלכה, זה היה.

ברשימת המשתתפים היו:
פרוייקט אבא – יקב אדם – יינות אובלס – אולגר ליקרים ותזקיקים – איש הפסיפלורה – יקב ארגוב – יקב אשקר – יקב בנימינה – יקב בן עמי – יקב גבעות – יקב ג’וליה – יקב ג’סקלה – גריין שיכר – יקב גת שומרון – יקב דני – הולי קאט – שיכר דבש – יקב ווינר – ויגלונבס יבוא מצרפת – ויה מימורליס – יקב טפירו – יקב טפרברג – יאמה – יבוא סאקי – יקב כינור דוד – כרם רכס – צורי – כרמי אלול – יקב לביא – לואיס פסקו – יקב מבצר עתלית – שמן זית מגל – יקב מוניץ’ – יקב מילס – יקב מירון – מלבק קומפני – יבוא ארגנטינה – יקב נחלה – יקב נעמן – סופרנובה כוסות – יקב סלוקיה – יקב סנה – ליקר העונה – יקב עמק האלה – יקב פאר – פטרקרי יבוא מולדובה – יקב רמות נפתלי – יקב גרי אנד סאן – יקב שור – שושנס בירה בוטיק – בירה שקמה – יקב תבור – IBBLS .
אני מודה שלמרות הכרותי עם מאות יקבים ישראלים היו גם כאלה ששמעתי עליהם לראשונה בקיסריה. הם כנראה רחוקים מיחצנות נכונה ובנויים על שמועות מפה לאוזן ולכיס.

כבר כשהגענו סמוך לאולמי טרה קיסריה הופתעתי והתמלאתי בתדהמה ראשונה. מגרשי החנייה, שולי הכבישים, משטחי העשבים שמסביב והמדרכות היו מלאים במאות מכוניות חונות. נהדר היה להבין שיש המון חובבי ומקצועני ענף היין שכבר הגיעו ונעים בין הדוכנים עם כוסות קריסטל איכותית של חברת Stolzle, מערסלים וטועמים. זרם המגיעים , צעירים ובוגרים, לא פסק לרגע בשעתיים שביקרנו במקום. מצאתי חנייה על פיסת קרקע עם עשבים, מאות מטר מהאולם היפה.
הפתעה ציפתה לנו גם בשביל הכניסה לאולם. עמדה שם שורת אופנועים יוקרתיים, מלאי אלקטרוניקה ומיוחדים, לאלה שמעוניינים גם לרכוש איזה כלי יפהפה כזה. המחירים נעים בין 30 ל300 אלף ₪ ליחידה, לא כולל תשלום בעד טסט. לא הזמנתי.

הסתובבנו בין עשרות הדוכנים, פגשתי המון ידידים ותיקים וביניהם כאלה השקועים עמוק בעולמו של היין, נהנים ומאושרים. גם האורחים הרבים שהגיעו מרחבי המדינה נהנו מאוד, זה ניראה בברור. רבים מהם אחזו בידיהם מגשים עם קוביות גבינות ופרוסות לחם בהן הם נגסו בין לגימה ללגימה. אבל…. בא לי גם לנגוס בגבינה והתור הסופר ארוך של עשרות רבות של מורעבים מנע ממני להקריב מזמני, לרכוש ולהתענג מהגבינות, גם. המלצה חשובה : בפסטיבל הבא יש לדאוג לפתוח מספר דוכני מזון וכך לשמח יותר את אלה שהפעם התייבשו, כמעט בתור הסופר ארוך.

טעמתי וטעמתי, יינות וליקרים מכל עבר. אהבתי את חלקם יותר וגם פחות. כרגיל !!! אני לא מפרט הפעם איזה יינות ראיתי בפסטיבל רב המידע הזה. היו מאות. בחיי. אני לא רוצה שיעלבו אלה לא אזכירם.

כהרגלי גם צילמתי המון מכל עבר ואני מביא כאן את מה שראתה מצלמתי. היה קשה לצלם כהלכה ומקרוב בגלל שפע האנשים שמילאו כל מטר פנוי באולם הגדול הזה. ניראה לי שאת הפסטיבל הבא מומלץ לארגן באצטדיון כדור סל רב נפח ואוויר.
המון ברכות למארגנים על ביצוע האירוע ובהצלחה גם בשנה הבאה – רצוי, כאמור, במקום עוד יותר גדול.

כתיבת תגובה

שתף:

Facebook
Twitter
Pinterest
LinkedIn

קרא עוד כתבות