שלחו לנו את החומר לפרסום

אנשי עולמות היין, שמן זית ומזון, יצרנים ומשווקים

מוזמנים לשתף במדורי האתר את הקהל בפעילות וחידושי ענפיהם וגם ברשמי טעימה ופגישות באירועים שונים.

הירשמו לניוזלטר שלנו

ביקור במזקקת THINKERS והשקת ברבן

ישראל פרקר

חברת "הכרם", ואנשי מזקקת Thinkers הירושלמית השיקו את הברבן הראשון של המותג. זו הייתה הזדמנות נהדרת עבורי להגיע ולחגוג איתם את ההשקה, במזקקה הצמודה לשוק מחנה יהודה.
שמו של הברבן הזה, Dew of B’Dolah, נלקח מהקבלה (טלא דבדולחא ) ומתאר איזון הרמוני בין משתנים שונים.
Thinkers היא מזקקה צעירה שהוקמה באוקטובר 2018. שיווק והפצת תוצרתה נעשים ע"י "הכרם" והיא חתמה גם עם הקמעונאית הגדולה בעולם Total Wine & More (TWM) על הסכם הפצה בלעדי בצפון אמריקה.

תהליך ייצור הברבן שונה מהמוכר לנו בנושא ייצור משקאות אלכוהולים בארץ:
המשקה, המופק מדגנים כשרים באיכות גבוהה ביותר, זוקק ואוחסן ב-140 חביות עץ אלון באוהיו שבארה"ב, למשך ארבעה חודשים. לאחר מכן, הועמסו החביות על ספינה ששטה במשך שישה חודשים דרך האוקיינוס האטלנטי והים התיכון, עד הגעתה לנמל חיפה. הברבן שבחביות יושן בחיפה במשך שלוש וחצי שנים נוספות, באוויר הפתוח על יד הים. בהמשך הוא הועבר מהחביות לבקבוקים.
הברבן החדש, עם אחוז אלכוהול גבוה של 47.3%, הוא 100% Single Barrel (100% וויסקי שיושן באותה החבית), ו-100% לא מסונן.
המשקה נמכר בבקבוקי זכוכית המעוצבים בצורה יפה ומיוחדת אותם אפשר לראות בין התמונות הרבות שצילמתי בביקורי המעניין במקום.
מזקקת Thinkers הוקמה על ידי יעל קפלן ואבי אינגבר. בנט קפלן הוא המנכ״ל ,שסיפר לנו רבות על המקום ומשקאותיו ובעזרתו אף טעמנו מ4 כוסות את המשקה רב האלכוהול מזמני התיישנות שונים.

בין לגימה ללגימה גם טעמנו ממנות שונות וטעימות שהוגשו לנו (תודה).

מיכאל גינוסר הוא סמנכ"ל התפעול שהיה בין מקבלינו ואף הסביר על המתקנים המפוזרים באולמות הייצור, רובם מיוצרים ממתכת נירוסטה.
סיפרו לנו שבהקמת המזקקה הושקעו כ- 5 מיליון דולר ובה מייצרים גם וודקה 40/60, ושני סוגי ג'ין – ג'רוזלם דריי ג'ין ויזראלי סאנסט ג'ין. המזקקה משלבת את ידע העבר של עולם האלכוהול, עם הידע העכשווי בכימיה, טכנולוגיה ומדע . בבסיס המותג Thinkers ניצבים עקרונות החדשנות הטכנולוגית המאפיינים את ישראל. פעילות המזקקה מושתת על העקרון של Furthering, על פיו יש לקחת דבר קיים ולדחוף אותו קדימה על מנת לעשותו טוב יותר.

ב- Thinkers יש מרכז מבקרים שבו נערכים סיורים קבוצתיים בהם רוכשים ידע על היסטוריית האלכוהול, כיצד בThinkers- מייצרים את המשקאות החריפים והייחודיים שלהם, כולל טעימה מודרכת , כמובן.
מחיר מומלץ לצרכן של בקבוק ברבן Dew of B’Dolah: 350 ₪
לחיים והמון תודה למארחיי.

אל דאגה. אני לא נהגתי ברכב בחזרה מירושלים.
https://thinkersdistillery.com/
רחוב אגריפס 88 ירושלים.
טלפונים: 050-8092752 – 02-6205550

כתיבת תגובה

שתף:

Facebook
Twitter
Pinterest
LinkedIn

קרא עוד כתבות