שלחו לנו את החומר לפרסום

אנשי עולמות היין, שמן זית ומזון, יצרנים ומשווקים

מוזמנים לשתף במדורי האתר את הקהל בפעילות וחידושי ענפיהם וגם ברשמי טעימה ופגישות באירועים שונים.

הירשמו לניוזלטר שלנו

הבורבן הישראלי הראשון

הכרם ומזקקת Thinkers משיקות

חברת "הכרם", המפיצה ומשווקת מוצרי מזקקת Thinkers הירושלמית, משיקה את הברבן הישראלי הראשון של המותג.
הוויסקי שזוקק ויושן לפי מסורת הכנת הוויסקי האמריקאית המסורתית, נולד בארה"ב, גדל והתבגר בים והתיישן ובוקבק בישראל.
שמו של הברבן הישראלי הראשון, Dew of B’Dolah, לקוח מהקבלה (טלא דבדולחא ) ומתאר איזון הרמוני בין משתנים רבים.
בדומה לשמו, הברבן מאופיין בטעמים מורכבים, המחמיאים אחד לשני באיזון מושלם.
הברבן החדש, המופק מ-Mash של דגנים כשרים באיכות הגבוהה ביותר, זוקק ואוחסן באופן ידני ב-140 חביות עץ אלון באוהיו, שם יושן למשך ארבעה חודשים. לאחר מכן, הועבר אל ספינה ששטה במשך שישה חודשים דרך האוקיינוס האטלנטי והים התיכון, עד הגעתה אל נמל חיפה.
לאחר הגעת החביות לישראל, הן הושארו בחיפה ליישון שנמשך שלוש וחצי שנים נוספות באוויר הפתוח על יד הים. עם סיום תקופת היישון הארוכה, שבעה אנשי צוות עמלו על העברת הברבן מהחביות לבקבוקים.
הברבן החדש, עם אחוז אלכוהול גבוה בקטגוריה של 47.3%, הוא 100% Single Barrel (100% וויסקי שיושן באותה החבית), ו-100% לא מסונן.

Thinkers היא מזקקה צעירה שהוקמה באוקטובר 2018. לאחרונה חתמה על הסכם שיווק והפצה עם "הכרם" והיא עתידה לכבוש את השוק הבינלאומי לאחר שחתמה עם הקמעונאית הגדולה בעולם Total Wine & More (TWM) על הסכם הפצה בלעדי בצפון אמריקה.

המזקקה משלבת בקפידה את ידע העבר של עולם האלכוהול, עם הידע העכשווי בכימיה, טכנולוגיה ובמדע שמאחורי תחושת ההנאה האנושית. בבסיס המותג Thinkers ניצבים עקרונות החדשנות הטכנולוגית המאפיינים את ישראל. פעילות המזקקה מושתת על העקרון של Furthering, על פיו יש לקחת דבר קיים ולדחוף אותו קדימה על מנת לעשותו טוב יותר.
הידע המעודכן הקיים בכימיה מספק את היכולת להתעלות גם על החלומות הפרועים  של מי שעומדים מאחורי המתכונים המהפכניים והמבריקים ביותר בעולם האלכוהול. עיקרון ה-Furthering מיושם במזקקה באופן בלתי מתפשר ושום מוצר אינו עובר לבקבוק אם הוא לא עומד בסטנדרט האיכות הגבוה ביותר בקטגוריה שלו.

Thinkers הוקמה על ידי יעל קפלן ואבי אינגבר. בנט קפלן מכהן כמנכ״ל ומיכאל גינוסר משמש כסמנכ"ל התפעול. בהקמת המזקקה הושקעו כ- 5 מיליון דולר. בנוסף לברבן החדש, מייצרת המזקקה את וודקה 40/60, ושני סוגי ג'ין – ג'רוזלם דריי ג'ין ויזראלי סאנסט ג'ין.

מרכז המבקרים של Thinkers מציע סיורים קבוצתיים בהם ניתן ללמוד על היסטוריית האלכוהול, כיצד בThinkers- מייצרים את המשקאות החריפים שלהם ומה בעצם הופך את המשקאות לייחודיים כל כך. הסיור כולל טעימה מודרכת מהמוצרים.
להשיג בחנויות האלכוהול המובחרות. מחיר מומלץ לצרכן: 350 ₪

Thinkers_BourbonWhiskey_750ml_ צילום STEVE HELLERSTEIN


חברת "הכרם"
, מהחברות הוותיקות והגדולות בישראל בתחום הייבוא, השיווק וההפצה של משקאות חריפים, יינות ובירות, הוקמה בשנת 1921 ע"י ישראל אפשטיין ונותרה במשך כל שנות קיומה בבעלות המשפחה. כיום היא מנוהלת על-ידי ניניו של המייסד – יו"ר הדירקטוריון, אריאל אפשטיין; המנכ"לית, נורית שמיר (לבית אפשטיין), וסמנכ"לית השיווק, רונית אבנר (לבית אפשטיין).
החברה מעסיקה מעל 200 עובדים, עם מחזור מכירות שנתי של כ-350 מיליון ₪. החברה מייצגת בישראל מאות בתי מותגים שהמובילים והמוכרים בהם הם מותגי הוויסקי "גלנפידיך", "בלויני" ו"גרנטס'", "טולמר דיו" ו"ג'ים בים", וודקה "סטולי", קוניאק "רמי מרטן", ג'ין "הנדריקס", תזקיקים וליקרים דוגמת "יגרמייסטר" ו"קואנטרו", ומגוון יקבים רחב לא פחות עמם נמנים בין השאר "בולינג'ר", "שאפוטייה", "אנטינורי", "אלגריני", "טורס", "וגה סיציליה", "קאטנה זאפאטה", "שאטו סיינט מישל", "וילה מריה" ויקבי "דלתון", "ברבדו" ו"כישור" הישראליים. בתחום הבירה, חברת "הכרם" היא הבעלים של מבשלת "הנגב" הישראלית ושותפה במבשלת "מלכה" ו"הרצל". בנוסף, החברה משווקת מגוון רחב של מותגי בירות איכותיות ובהם "באדווייזר", "בקס", "שוף", "מרדסו", "בלומון", "ברודוג", "פרנסיסקאנר", "פולרס'", "ליפמנס", "דובל" ועוד.
חברת "הכרם" גם פועלת בתחום הקפה ומייבאת את מותגי הקפה האיטלקים "וסקובי" ו"לואצה" ואת מותג מכונות הקפה לקהל המקצועי, "לה מרזוקו".

ויקיפדיה:
בורבון (Bourbon whiskey) הוא סוג של ויסקי המיוצר בארצות הברית ונקרא על שם מחוז בורבון שבמדינת קנטקי.
הבורבון הוא ויסקי העשוי מתירס. לפי החוק, בבורבון חייב להיות לפחות 51 אחוז של תירס ואחוז האלכוהול בתום תהליך הזיקוק הסופי לא יעלה על 80 אחוז.
תהליך היישון שלו מתבצע בתוך חביות עץ אלון חדשות שעברו הפחמה (שרפת החבית מבפנים), ובכך מזורז תהליך היישון ומתווסף טעם מעושן לוויסקי.
לפי החוק האמריקאי בורבון חייב להיות מיושן, אך לא מצוין כמה זמן. לכן ישנם בקבוקי בורבון שרק "נגעו בעץ", כלומר יושנו דקות בודדות, ושנם בקבוקי בורבון שיושנו שנים ואפילו עשרות שנים.

 

כתיבת תגובה

שתף:

Facebook
Twitter
Pinterest
LinkedIn

קרא עוד כתבות