שלחו לנו את החומר לפרסום

אנשי עולמות היין, שמן זית ומזון, יצרנים ומשווקים

מוזמנים לשתף במדורי האתר את הקהל בפעילות וחידושי ענפיהם וגם ברשמי טעימה ופגישות באירועים שונים.

הירשמו לניוזלטר שלנו

'שורש הקסאווה' עשה עלייה מפרו לישראל !

מאכל הילדות הונגש בארץ הקודש

חיים לירנס לא חשב שאת המאכל האהוב עליו מפרו הוא יגדל וישווק דווקא בישראל.
לירנס, בן לאגרונומים, עלה לפני 14 שנה מדרום אמריקה, התיישב בנגב והחליט: את שורש הקסאווה הוא יפיץ גם בארץ הקודש.
בשנים האחרונות הוא מגדל במושב כמהין שבנגב את שניים ממאכלי הילדות האהובים עליו: קסאווה ובננות פלנאטיין.

"אנשים עוברים פה והם לא מבינים מה הקשר, בננות או קסאווה באמצע המדבר", צוחק לירנס (39), שנבחר לאחד מ-40 החקלאים הצעירים המבטיחים בארץ ויקבל על כך בוועידת ישראל לחקלאות, שתיערך בין ה-4-5.1 במעלה החמישה שליד ירושלים.
לירנס : "זה היה החלום שלי: להנגיש את זה גם לישראלים שידעו מה זה בכלל קסאווה או בננות פלנטיין, שכנראה חלקם מעולם לא נתקלו בזה".

לירנס, שהוא המגדל היחיד של שורס הקסאווה בישראל, הצליח לעשות זאת רק לאחרונה ולאחר שנים של התאמות ומחקרים ומודה כי "הישראלים מתחילים להתאהב בו".
מדובר בצמח שמזכיר מאוד בטטה וטוב לטיגון, אפיה ובישול. שורש הקסאווה הוא מקור מעולה לוויטמין C מוגבר במיוחד, שלא רק חשוב לשמירה על המערכת החיסונית שלנו, אלא גם לבריאות העור .

בשורש ישנם סיבים תזונתיים רבים החשובים במיוחד לשמירה על מערכת עיכול תקינה. הם תורמים גם לשמירה על המשקל, בכך שהם שומרים על תחושת שובע לאורך זמן ומונעים נשנושים בין ארוחות, כמו גם בשל תורמתם לעיכול יעיל יותר של מזון.
כוס של קסאווה מכילה כ-4 גרם סיבים.

הפרס ללירנס – ולעוד 39 חקלאים צעירים נוספים – יוענק בוועידת ישראל לחקלאות – האירוע החשוב ביותר של ענף החקלאות שמהווה זירת שיח רב – תחומי ובמה יחידה מסוגה לדיוני עומק מרתקים על הענף.
הוועידה תפגיש בין מקבלי החלטות ומובילי דעה בחברה הישראלית, ראשי ענף החקלאות, מנהיגי התיישבות העובדת וראשי הארגונים החקלאיים, אנשי ממשל, בכירי המשק והכלכלה, יצואנים, משווקי תוצרת חקלאית, רשתות שיווק, יצרני ומשווקי תשומות חקלאיות, חקלאים מובילים, חוקרים, אנשי פיתוח, אנשי תקשורת ואקדמיה ועוד.

כתיבת תגובה

שתף:

Facebook
Twitter
Pinterest
LinkedIn

קרא עוד כתבות