שלחו לנו את החומר לפרסום

אנשי עולמות היין, שמן זית ומזון, יצרנים ומשווקים

מוזמנים לשתף במדורי האתר את הקהל בפעילות וחידושי ענפיהם וגם ברשמי טעימה ופגישות באירועים שונים.

הירשמו לניוזלטר שלנו

ירושלים של אור

הוארו עוד ארבעה מונומנטים היסטוריים ברחבי העיר

במסגרת המיזם להארת מונומנטים ברחבי העיר ירושלים, הסתיימו לאחרונה עבודות הארת ארבעה מונומנטים – יד אבשלום, קבר זכריה, קבר בני חזיר ואתר העופל.
העירייה מקדמת בשיתוף הרשות לפיתוח ירושלים והחברה לפיתוח מזרח ירושלים, תוכניות ועבודות להארת מונומנטים נוספים ברחבי העיר.

זהו המשך ליוזמת ראש העיר, משה ליאון, שיצאה לדרך בשנת 2020, ובמסגרתה הוארו מבנים היסטוריים ומונומנטים בעיר, כדוגמת מבנה בית הכנסת הגדול וטליתא קומי במרכז העיר, תחנת הרוח בימין משה, בניין ימק"א ואתרים נוספים בעיר העתיקה, כמו קבר דוד, כנסיית סן סלבדור, כנסיית השילוש הקדוש ועוד.

תותקן גם תאורת לד מעוצבת וחסכונית סביב אתרים היסטוריים ומונומנטים מוכרים נוספים ברחבי העיר ירושלים. בין האתרים, טחנת הקמח ברחוב רמב"ן, כנסיית הדורמציון ועוד.

תאורת המבנים ההיסטוריים תחובר למרכז השליטה והבקרה של מחלקת המאור והחשמל, לבקרה ולחיסכון אנרגטי. מערכת זו, המופעלת על ידי העירייה, שולטת בתאורת הרחובות בעיר ומסייעת בתזמון הדלקת התאורה העירונית ובניטור ובקרה על תקינות מערכות התאורה ברחובות.

המיזם מקודם במטרה שיופיה של ירושלים ייראה ויבלוט גם בלילה.
אורה הייחודי של עיר הבירה, כמו שמשתקף לאור תאורת המונומנטים המרהיבה, מוסיף נופך נוסף ליופייה ובדומה לערי בירה אחרות בעולם, מהווה אטרקציה תיירותית למבקרי העיר:
במהלך החודשים האחרונים קיימה חברת פמ"י (החברה לפיתוח מזרח ירושלים) סיורים בין האתרים השונים. התלהבות המשתתפים הייתה גדולה מאד ועל כן הוארכו הסיורים והם יתקיימו גם במהלך התקופה הקרובה.
פרטים אודות הסיור המואר, ניתן למצוא באתר פמ"י בכתובת www.pami.co.il

צילום פמי

הפרויקט מתקיים בשיתוף פעולה של עיריית ירושלים, הרשות לפיתוח ירושלים וחברת פמ"י המבצעת את המיזם.

ראש העיר ירושלים, משה ליאון: "ממשיכים להאיר את ירושלים באור גדול! הארת המונומנטים בירושלים הוא פרויקט נוסף לשדרוג המרחב הציבורי ואתרי התיירות הייחודיים שלנו. כאלה שיש רק בירושלים ואליהם מגיעים תושבים ומבקרים מהארץ ומכל העולם.
ירושלים היא עיר האורות של ישראל ואני מזמין את כולם ליהנות מחוויית ייחודית ומרגשת. גם עם רדת החשכה. לצד השפע העצום שיש לעיר להציע בתחום הקולינריה, התרבות, הבילוי והפנאי."

בני סאסי, מנכל פמ"י: "ירושלים היא אורו של עולם ולפי התלמוד נטלה תשעה קבין של יופי מתוך עשרה שירדו לעולם. רק טבעי להאיר את יופייה כך שיזרח גם בלילות".

כתיבת תגובה

שתף:

Facebook
Twitter
Pinterest
LinkedIn

קרא עוד כתבות