שלחו לנו את החומר לפרסום

אנשי עולמות היין, שמן זית ומזון, יצרנים ומשווקים

מוזמנים לשתף במדורי האתר את הקהל בפעילות וחידושי ענפיהם וגם ברשמי טעימה ופגישות באירועים שונים.

הירשמו לניוזלטר שלנו

'יקב ברקן' נכנס לשוק היין במרוקו

מתחיל בשיווק יינות היקב בקזבלנקה, מרקש ורבאט

היקב הגדול, 'יקב ברקן', הודיע על כניסתו  לתעשיית היין במרוקו ותחילת עבודה שוטפת בערים קזבלנקה, מרקש ורבאט, עם ייצוא של יינות היקב ומכירתם ברשתות המזון הגדולות, בתי מלון ומסעדות.

במסגרת הכניסה לשוק היין במרוקו, 'יקב ברקן' חבר לחברת הייבוא והייצוא המרוקאית 'RUNI' ויחד הם מתכננים לייצא בשנה מספר מכולות של בקבוקי יין בשנה אשר ישווקו ברשתות המזון, בתי מלון ומסעדות שונות ברחבי מרוקו.

באירועי השקה מיוחדים שקיימו יחד 'יקב ברקן' וחברת הייבוא וההפצה "RUNI להשקת וחשיפת יינות היקב לשוק היין במרוקו, השתתפו בכירים רבים במשק, ביניהם- הגברת דורית אבידני, קונסולית ישראל במרוקו, מר מישל וענונו, מנכ"ל ובעלים חברת RUNI, בכירים בקהילה היהודית, בכירים ממשרד החוץ והחקלאות של מרוקו, קניינים, בעלי מסעדות, בעלי חנויות ובעלי בתי מלון.

ניר גל, מנכ"ל 'יקב ברקן':
"אני גאה להכריז על כניסת ותחילת העבודה של היקב בשוק היין במרוקו. אנו מאמינים שקיים פוטנציאל גדול לפיתוח תרבות שתיית היין. במרוקו קיימת קהילה יהודית והיסטוריה מפוארת שחשוב לשמר ולהעניק לה מענה ישראלי. אנו שואפים לפתח עם שוק היין המרוקאי יחסים משותפים, מפוארים והדוקים."

דורית בן סימון, מנהלת שיווק ומכירות בינלאומיות של 'יקב ברקן':
"הכניסה של 'יקב ברקן' לשוק היין במרוקו מרגשת ומשמחת אותי באופן מקצועי בתור תפקידי ביקב וגם באופן אישי בתור בעלת שורשים מרוקאיים. זהו שוק עולה ומתפתח עם אופי תיירותי גבוה, עם תיירים רבים שמגיעים מישראל, מרחבי אירופה ושאר העולם וחשוב לנו להשתלב בו."

דורית בן סימון מנהלת שיווק ומכירות בינלאומיות של יקב ברקן הגברת דורית אבידני קונסולית ישראל במרוקו ומישל וענונו מנכל ובעלים חברת RUNI – צילום chafik arich

 תעשיית היין במרוקו:
כיום, מרוקו מייצרת כ-50 מיליון בקבוקי יין מדי שנה, רק כ -5% מיוצאים לארצות שונות ברחבי העולם. ברחבי מרוקו קיימים שבעה אזורי יין, רוב האזורים מקובצים על חוף האטלנטי או בסמוך לו, מדרום-מערב לספרד וגיברלטר, ליד מקנס, רבאט וקזבלנקה.
כ-75 אחוז מהיינות המיוצרים במרוקו הינם זנים מקומיים, אדומים, בעיקר זנים כמו סירה, גרנאש וקריניאן, כמו גם זנים לבנים כגון סוביניון בלאן, סמיון ושרדונה.

כתיבת תגובה

שתף:

Facebook
Twitter
Pinterest
LinkedIn

קרא עוד כתבות