שלחו לנו את החומר לפרסום

אנשי עולמות היין, שמן זית ומזון, יצרנים ומשווקים

מוזמנים לשתף במדורי האתר את הקהל בפעילות וחידושי ענפיהם וגם ברשמי טעימה ופגישות באירועים שונים.

הירשמו לניוזלטר שלנו

פניה למחלבות בישראל

לקלוט את החלב של רפתות רמת הגולן


מנכ״ל מועצת החלב, איציק שניידר,
פנה הערב לכל המחלבות בישראל בבקשה שיקלטו את החלב של רפתות רמת הגולן,  לאור הודעתה של מחלבת רמת הגולן כי היא מפסיקה לרכוש חלב מרפתניה לאלתר

מחלבת רמת הגולן הודיעה למועצת החלב ולרפתני הגולן כי היא נאלצת להפסיק לאלתר את ייצור מוצרי החלב במחלבה בעקבות קשיים כלכליים אליהם נקלעה. המשמעות המיידית של המהלך היא כי המחלבה לא תבצע עוד רכישה של חלב מיצרני חלב (רפתנים) ברמת הגולן והסביבה אשר החלב שלהם מיועד למחלבה זו.

בעקבות הודעת מחלבת רמת הגולן פנתה מועצת החלב, כמי שאחראית על פי החוק על וויסות משק החלב, לכלל המחלבות בישראל בבקשה לקלוט את מכסות החלב של מחלבת רמת הגולן באופן מיידי. במקביל, פנה מנכ״ל מועצת החלב, איציק שניידר להנהלת תנובה והוסכם כי תנובה תעשה את מירב המאמצים על מנת להגביר את ייצור החלב לשתייה המפוקח באופן מיידי, וזאת כדי לתת מענה לביקוש הצרכנים וכדי שלא יווצר חוסר.

מחלבת רמת הגולן היא המחלבה החמישית בגודלה בישראל ומייצרת מוצרי חלב ביניהם גם מוצרים מפוקחים כחלב לשתייה במסגרת המותג הפרטי של שופרסל, מחלבות גד וכן, מוצרים הנושאים את שם המחלבה.

מנכ״ל מועצת החלב, איציק שניידר: ״לצערנו המציאות הקשה איתה מתמודדים הרפתנים והמחלבות קיבלה הערב ביטוי מוחשי כאשר יצרנית מזון אשר מעסיקה מאות עובדים וספקים בפריפריה נאלצת להפסיק את פעילותה. מועצת החלב פועלת בתאום עם הנהלת מחלבת רמת הגולן ובשיתוף כלל המחלבות בישראל על מנת לתת מענה מיידי לרפתנים שמצאו עצמם ללא פרנסה ובלי יכולת לייצא את תוצרתם ובמקביל, מוודאת כי האספקה הסדירה של חלב ומוצריו לצרכנים לא תפגע״

ליאור שמחה, מנכ"ל התאחדות יצרני החלב : "נעמוד לצד רפתני רמת הגולן בשעה קשה זו ונסייע בידם למצוא מחלבה שתקלוט את החלב, בכדי להמשיך ולקיים חקלאות ציונית גם ברמה, הנושאת עמה ערך לאומי, כלכלי וחברתי. המצב שאליה נקלעה מחלבת רמת הגולן כואב לכולנו, מתוך הכרה בחשיבות המחלבה ככוח יצרני ומקור תעסוקה בפריפריה״.

 

כתיבת תגובה

שתף:

Facebook
Twitter
Pinterest
LinkedIn

קרא עוד כתבות