שלחו לנו את החומר לפרסום

אנשי עולמות היין, שמן זית ומזון, יצרנים ומשווקים

מוזמנים לשתף במדורי האתר את הקהל בפעילות וחידושי ענפיהם וגם ברשמי טעימה ופגישות באירועים שונים.

הירשמו לניוזלטר שלנו

חדר טעימות חדש במשרדי חברת שקד

טעימת 7 יינות מ7 מדינות במקום

במשרדי חברת שקד (רח' אלוף דוד 40 – רמת חן, רמת גן) נפתח חדר טעימות יין חדש, כחלק מתפיסת חברת "שקד", לקדם את תרבות היין בישראל.

החלל המעוצב של חדר (אולם)הטעימות נועד לשמש למפגשי הדרכת יין מקצועיים, במטרה לקדם את הבנת וידע לקוחות החברה בעולם היין. הכוונה למסעדנים, מלונאים, בעלי חנויות יין, מעדניות ורשתות השיווק, מלצרים וסומליירים שיוזמנו לטעימות יין מודרכות לשם הרחבת ידיעותיהם ומתן כלים להגדלת מכירות היין.

חדר הטעימות והשולחנות שבו מתאימים לבצוע הדרכות למשתתפים בודדים ועד 35 איש בישיבה, ולקהל גדול יותר באירוע עמידה עם דוכני טעימה ובר גדול.
החדר הגדול מצויד בעזרים אלקטרוניים להצגת מצגות בנושא ובאמצעים לקיום טעימת יין מקצועית כולל מטבח מאובזר, סמוך.
בחדר הטעימות יתבצעו גם טעימות לקהל הפרטי, בקבוצות אורגניות.
הביקור לקבוצות בלבד בתאום מראש, כמובן, בטלפון 03-7447575 או באי מייל [email protected]
אירועי הטעימה ילוו בכיבוד קל המותאם ליינות שייטעמו.
כל המפגשים וההדרכות, לקהל המקצועי ולפרטי, הם ללא תשלום ומטרתם העשרה והפצה של אהבה לעולם היין.

הטעימה הראשונה לכתבי יין שהתקיימה בחדר הטעימות הייתה בהנחיית נציגים מ-7 יקבים שונים, כל אחד ממדינה אחרת, שהגיעו לארץ עבור השקת קטלוג 2023 של חברת שקד.
היינות בטעימה המיוחדת היו:

גרמניה
ריזלינג Win Win – Von Winning Riesling Win Win
ענבי ריזלינג מאזור פפאלץ
מחצית מהיין תססה במכלי נירוסטה מבוקרי טמפרטורה והמחצית השנייה בחביות עץ אלון. היין התיישן בחביות מספר חדשים
יין ריזלינג טוב בעל ניחוחות מורכבים אופייניים עם רמזים עדינים לעץ האלון. בפה חשים מורכבות רבה ועושר טעמים רעננים.
מחיר: 89 ₪
יקב פון ווינינג
אחד היקבים הידועים והנחשבים באזור הפאלץ ובגרמניה כולה. מאז שנוסד בשנת 1849 מייצרים במרתפים של יקב פון ווינינג יינות איכות משובחים המשקפים את הכרמים הטובים שמטפח היקב באזור.
מייסדי היקב היו אף בין מקימי ה- VDP, ארגון יצרני האיכות של גרמניה, בו הוא חבר כמובן גם כיום. ליקב כ- 640 דונם כרמים כולל חלקות רבות בעלות הסיווג הגבוה גרנד קרו (Grosses Gewächs). מרבית הכרמים מוקדשים לזן הריזלינג וביתר נטועים ענבי הזנים פינו נואר, סוביניון בלאן, ווייסבורגונדר ושרדונה. תפיסת העולם ביקב מעניקה כבוד מסורת, לטבע ולסביבה.
חלק מהיינות מותססים על ידי שמרי הבר בחביות עץ בגדלים שונים, ללא שימוש במערכת קירור.

ספרד
אלבריניו תווית ורדה – Granbazan Albarino Etiqueta Verde
ענבי אלבריניו מאזור ראייס באייסאס, כרמים בעיצוב פרגולה המסורתי של האזור
הבציר ידני וההגעה שלהם מהירה ליקב. ביקב נעשית הפרדה מהשזרות והשריה בת 8 שעות, תסיסה ספונטנית באמצעות שמרי הבר במכלי נירוסטה מבוקרי טמפרטורה והתבגרות במכלים על משקעי השמרים במשך 4 חודשים.
היין בעל גוון זהוב חיוור וניחוחות של קליפת לימון, תפוח עץ צהוב ומלון. בעל נוכחות רבה בפה ושילוב טוב של רעננות עם עושר טעמים.
מחיר: 79 ₪
יקב גראנבזאן
הסיפור של גראנבזאן מתחיל בשנות ה- 60 כאשר מנואל אוטרו רכש את חלקת האדמה בעמק סאלנס בלב אזור ראיאס באייסאס, ממלכת האלבריניו.
מטרתו הייתה להרחיב את עסקי המזון של המשפחה גם לתחום היין.
בנו של מנואל הגשים את החלום בתחילת שנות ה- 80 כאשר הקים את היקב במבנה יפיפה בסגנון ניאו-קלאסי ומסביבו נטע 140 דונם כרם בעיצוב סוכה המסורתי של האזור. המטרה הייתה לייצור יינות אלבריניו איכותיים.
40 שנה אחרי הייסוד אפשר לומר שהמטרה הושגה .יינות היקב והאזור כולו ממוקמים בשורה הראשונה בין היינות הידועים והמבוקשים בעולם.

סלובניה
קרו סלקשן סוביניון בלאן – Marjan Simcic Sauvignon Blanc Cru Selection
ענבי סוביניון בלאן מאזור ברדה (סלובניה) וקוליו (איטליה)
בציר ידני והשריה ארוכה של 4 ימים על הקליפות. סחיטה עדינה ותסיסה באמצעות שמרי הבר. התיישנות בת 15 חודשים בחביות עץ גדולות בנות 2,500 ליטר.
היין סוביניון בלאן איכותי וייחודי בעל ניחוחות מורכבים של עשבי תיבול, פרחי בר ותבלינים. בעל גוף מלא, עושר טעמים וסיומת ארוכה בפה.
מחיר: 160 ₪י
יקב סימצ'יק
יקב משפחתי הממוקם באזור ברדה שהוא המשכו הטבעי של אזור היין האיטלקי קוליו שבפריולי.
בשנת 1860 רכש במקום אנטון סימצ'יק חלקת אדמה ומשק וייסד את עסקי היין של המשפחה.
מריאן סימצ'יק, היינן והמנהל של היקב כיום, הוא בן הדור החמישי.
מריאן מאמין גדול בטרואר של האזור היפה בו הרי האלפים מגיעים לים התיכון. מאז שקיבל על עצמו את ניהול היקב הוא לקח על עצמו מחויבות בלתי מוגבלת לאיכות ולמסורת המשפחתית והפך אותו למפורסם ברמה בינלאומית.
היינות הטובים שלו מיוצרים תוך הקפדה גדולה וזוכים לציונים גבוהים ביותר ממבקרי יין חשובים. היקב מטפח 180 דונם כרמים בצד הסלובני והאיטלקי של האזור מהם הוא מייצר כ- 90,000 בקבוקים בשנה. עיקר הענבים אותם מגדל היקב הם לבנים ביניהם ריבולה ג'אלה, פינו גריג'ו, סוביניון בלאן, סוביניון ורט, שרדונה. בין היינות האדומים קברנה סוביניון, פינו נואר ומרלו.

צרפת
שאטו ד'אקריה טאבל רוזה – Chateau d'Aqueria Tavel Rose
אזור גידול הזנים עמק הרון: גרנאש (45%), קלרט (20%), סנסו (15%), מורבדר (8%), סירה (6%), בורבולן (4%), פיקפול (2%)
היין: בעל גוון ורוד-אדום וניחוחות של פטל ותות שדה טרי. רוזה טעים הבנויי הייטב ומשלב טעמים יחודיים, גוף מלא וריכוז עם רעננות רבה.
מחיר: 115 ₪
יקב שאטו ד'קאריה
ההיסטוריה המרתקת של שאטו ד'קאריה מתחילה בשנת 1595 כאשר לואי ג'וזף ד'אקריה רכש את שטח האדמה באזור טאבל שבדרום עמק הרון מהמנזר שהחזיק בו.
בנו, רוברט, בנה את השאטו הקיים עד היום.
מאז החליפה הטירה מספר ידיים אבל גידול הענבים וייצור היין נמשך לאורך כל השנים.
משנת 1919 האחוזה בידיה של משפחת אוליבייר. במשך שלושת הדורות בהם היא מנהלת את היקב מקפידה המשפחה להתמקד בטיפוח הכרמים ואיכות היין והפכה אותו לאחד המצליחים באזור. בשטחי האחוזה 680 דונם כרמים באפלסיונים טאבל, ליראק וקוט דו רון, כולם בגוש אחד מסביב לשאטו.

מרוקו
זאיאן – Celliers des Meknès Zayane
ענבי קריניאן מאזור מקנס. כרם ותיק (נטיעה 1942)
תהליך יצור: שיתוף פעולה עם אלברט קוסטה מדומיין וואל לאק בפריוראט. בציר ידני, תסיסה ספונטנית בחביות עץ צרפתיות בנות 500 ליטר והתיישנות נוספת בחביות של מספר חדשים
ליין גוון אדום סגול עז, ניחוחות מרוכזים של פרי שחור בשל, טבק, תבלינים ועץ אלון.
זהו יין עשיר המייצג את המסורת הארוכה של גידול ענבי קרניאן במרוקו.
מחיר: 165 ₪
יקב זניבר
היקב וסד בשנת 1964 על ידי ברהים זניבר, מהדמויות החשובות בתעשיית היין המרוקאית והוא היקב הגדול והמפורסם במרוקו ואחד האיכותיים במדינה. לסלרס דה מקנס תרומה מרכזית בקידום היין המרוקאי בעולם. הוא היה הראשון שנטע זני ענבים בינלאומיים כמו קברנה סוביניון, מרלו, שרדונה ועוד.
היה הראשון שיישן יינות בחביות עץ אלון ועוסק מאז היווסדו בשיפור איכות היין וחשיפתו לשוק הגלובלי.
היקב הממוקם למרגלות הרי האטלס מגדל כ- 20,000 דונם ענבים בשלושה אפלסיונים באזור מקנס: גרון, בני-מ'תיר, וקוטו ד'אטלאס. סלרס דה מקנס מייצר מספר מותגי יין, חלק ניכר מהם מיועד ליצוא. יינות הדגל מיוצרים בשאטו רוסלאן הכולל 7,000 דונם כרמים, יקב משוכלל, מלון בוטיק גנים מטופחים ומסעדה.

ארגנטינה
זוקרדי מלבק Q – Zuccardi Malbec Q
100% ענבי מלבק מאזור מנדוסה, עמק אוקו, כרמים בגובה 1000-1100 מטר
הבציר ידני בחלקות נבחרות ונערך מיון קפדני של הענבים. תסיסה באמצעות שמרי הבר במכלי בטון והתיישנות במכלי בטון ובחביות עץ אלון בנות 500 ליטר כשנה.
יין מלבק משובח בעל ניחוחות מורכבים של פרי יער בשל ותבלינים אקזוטיים ברקע.
יין עשיר, עסיסי ומלא עם מבנה נהדר ואיזון מצוין ונעים וסיומת ארוכה.
מחיר: 109
יקב סנטה חוליה
יקב סנטה חוליה נוסד על ידי משפחת זוקרדי ונקרא על שם ביתו היחידה של חוסה – חוליה (ג'וליה). ביקב מיוצרים יינות בסטנדרטים גבוהים ביותר של איכות תוך הקפדה רבה על ערכי הסביבה ועל הקשר עם הקהילה המקומית.
היקב מיישם בכרמים מדיניות ברת קיימא (חלקם בעלי הסמכה אורגנית).
היינות של משפחת זוקרדי משלבים את התכונות המעולות של שלושת תתי האזורים במנדוסה – מאיפו, עמק אוקו וסנטה רוסה והם מייצגים את התמצית של מנדוסה: האקלים, האדמה והאנשים.

איטליה
טואה ריטה ג'יסטו די נוטרי – Tua Rita Giusto di Notri
מענבי קברנה סוביניון, מרלו, סירה, קברנה פרנק מאזור גידול טוסקנה, מארמה
בציר ידני, תסיסה במכלי נירוסטה ובחביות עץ והתיישנות קצרה במכלים ובחביות.
היין בעל גוון אדום רובי עמוק וניחוחות של פרי אדום טרי לצד רמזים לעשבי תיבול ולעץ אלון עדין ברקע. היין מאוזן עם טעמי פרי עשירים לצד רעננות רבה בפה.
מחיר: 415 ₪
יקב סופר טוסקן
יקב סופר טוסקן נוסד מתוך תשוקה ליין ולמקום. הוא ממוקם באזור ליבורנו, הסמוך לחוף הים של טוסקנה מדרום לבולגרי. ההתחלה הייתה צנועה כשריטה טואה ובעלה וירג'יליו רכשו את האחוזה בשנת 1984 ונטעו בשטחה 20 דונם של ענבי קברנה סוביניון ומרלו במטרה לעבדם בצורה טבעית ביותר. איש לא ציפה שהיקב הקטן שהקימו יהפוך תוך זמן קצר יחסית לאחד השמות הלוהטים בעולם היין.
אחרי לימוד ארוך של הקרקע שחררו בני הזוג את היין הראשון שלהם רק ב-1992 .עד מהרה החלו היינות המרוכזים והעשירים שלהם לרכוש מעריצים רבים. היקב קיבל מעמד אייקוני כאשר היה הראשון באיטליה שקיבל ציון מושלם של 100 נקודות ממבקר היין רוברט פרקר. כיום, בניהולה של סימנה, ביתם של ריטה ווירג'יליו, וסטפאנו בעלה, מטפח היקב כ- 300 דונם כרמים וממשיך לשמר את מעמדו המיוחד ולהקפיד על האיכות הבלתי מתפשרת של היין תוך שימור הקשר ההדוק לאדמה ולמסורת האיטלקית.

כתיבת תגובה

שתף:

Facebook
Twitter
Pinterest
LinkedIn

קרא עוד כתבות