שלחו לנו את החומר לפרסום

אנשי עולמות היין, שמן זית ומזון, יצרנים ומשווקים

מוזמנים לשתף במדורי האתר את הקהל בפעילות וחידושי ענפיהם וגם ברשמי טעימה ופגישות באירועים שונים.

הירשמו לניוזלטר שלנו

הושק שבוע האופנה הקולינרי

בסימן חודש המודעות לסוכרת נעורים

השף אייל שני, הלל גרדי זוכה ׳מאסטר שף׳ ואור לוי, הפעילה החברתית הצעירה במדינה, השיקו במתחם האירועים ׳אקוסטה׳ בת״א את שבוע האופנה הקולינרי שיתקיים בסימן חודש המודעות לסוכרת נעורים.
במסגרת שבוע האופנה הקולינרי שיתקיים בין התאריכים 14-21.11.2022 במתחם האירועים ׳ויסקי בר מוזיאון׳ ובסימן חודש המודעות לסוכרת נעורים, יציג כל שף שיקח חלק בפרויקט מנה המתארת עבורו את המילה איזון.
השפים יולבשו על ידי מעצבי אופנה ישראלים בהשראת המנה שיציגו, כשמטרת הפרויקט היא חיבור בין עולמות הקולינריה והאופנה במסגרת חודש המודעות לסוכרת נעורים.
השפים יגישו לפעילה החברתית הצעירה ביותר בישראל, אור לוי את מנת האיזון שאותה יצרו, כלומר ״יעניקו״ לילדי סוכרת הנעורים איזון.
המתמודדים עם סוכרת הנעורים חיים עם לבלב לא מתפקד ולכן כל מאית שניה הסוכר בגופם בתנודה מתמדת.

שף אייל שני שהולבש באירוע ההשקה ע״י מעצב האופנה נאור מירזה, הגיש לאור לוי שהולבשה ע״י מעצב האופנה גלעד קרשין מנת ״אורז זהוב מירקות פרא״:
אורז מלא, בעל בסיס של ירקות. המנה היוצאת בצבע כתום, זהוב, ובאמצעות מעט סויה מקבלת רקע רציני יותר. במנה ישנה מעורבות של גזר, עשבים ירוקים, וגרגרים צהובים שנראים כמו פנינים, והמנה המשדרת עסיסיות ומבריקות.

שני, אור וגרדי


אייל שני:
״עבורי, מנה זו מתארת את המילה איזון, מכיוון שאפילו בן אדם שרגיש לסוכר לא יימנע מפחמימות בחייו, כולל סוכרתיים. סוכרתיים נמצאים בבקרה על איזון הסוכר שלהם, אך גם הם זקוקים לפחמימות כי הן מייצרות אור בנשמה ובלי פחמימות בא חושך. במנה שלי מצאתי חומר המכיל פחמימה, שהסוכר בו מאוזן. כך הסועד יכול להנות ממנה עשירה של פחמימה עם סוכר מאוזן.״

מנת האיזון של זוכה ׳מאסטר שף׳ הטרי, הלל גרדי, שהולבש ע״י מעצב האופנה דורון אשכנזי, הייתה ״מרק שרוף״, עליו אמר גרדי: ״מרק הוא איזון מושלם בין שתייה ואוכל, יודע להחזיק את שתי העולמות. גם מרווה גם משביע. גם מנחם וגם מרגש, גם קליל וגם יושב. ממש שילוב משגע.
ניסיתי ללמוד מעט על התזונה של מי שחולה בסוכרת נעורים – והבנתי שחשוב לאכול מספר ארוחות לאורך היום, כדי להישאר מאוזן מבחינת סוכרים וגם להקפיד על שתייה לאורך היום.
מרק עונה על הצורך בצורה אידיאלית, בנוסף לזה שבדרך כלל הוא מוגש ללא סוכר, הוא גם האיזון המושלם לנפש. מרק בריא, טעים שכל לגימה ממנו זו חוויה.״

כתיבת תגובה

שתף:

Facebook
Twitter
Pinterest
LinkedIn

קרא עוד כתבות