שלחו לנו את החומר לפרסום

אנשי עולמות היין, שמן זית ומזון, יצרנים ומשווקים

מוזמנים לשתף במדורי האתר את הקהל בפעילות וחידושי ענפיהם וגם ברשמי טעימה ופגישות באירועים שונים.

הירשמו לניוזלטר שלנו

חברות אגרי ופודטק, ממכון המחקר מיגל, עם פיתוחים חדשניים

בשבוע האגרי-פודטק הישראלי 7-9 בנובמבר

מכון המחקר היישומי מיגל, מגיע לשבוע האגרי-פוד הישראלי 2022, 7-9.11 בתל אביב- שם יציגו חברות הסטאטראפ החדשות מבית מיגל, מיזמים בתחום החדשנות, ותוצאות מחקרים בתחום הפוסט-הארבסט להפחתת פסולות מזון שהתבצע בסיוע בינה מלאכותית. הם גם יפגשו עם קולגות מחו"ל, וכן משקיעים ובכירים בתעשיית המזון, כמו גם מיזמים רבים נוספים בתחום החדשנות במזון, ברמה הבינלאומית.

אורי בן-הרצל, סמנכ"ל פיתוח עסקי ואזורי במכון המחקר מיגל: "בשנים האחרונות מכון המחקר מיגל שם דגש על חיבור המחקר והטכנולוגיות שמפותחות במכון עם התעשייה. אנו רואים כיצד מחקר יישומי מצטיין מצליח להתממש ולייצר אימפקט מקסימלי על הבעיות אותן הוא נועד לפתור, בעיקר כשיש גורם תעשייתי השותף למימוש הטכנולוגיה.
מסוף 2018 ועד היום הקמנו 12 חברות בתחומים של מזון, חקלאות, ביוטכנולוגיה וסביבה, יחד עם מספר רב של הסכמי העברת טכנולוגיה לתעשייה, כבסיס לחדשנות, למחקר ופיתוח מוצרים ופתרונות משמעותיים לאתגרי העולם היום ובעתיד.
אנחנו שמחים לראות את החברות שלנו מתפתחות ומתהוות לחלק משמעותי באקוסיסטם של האגרי-פוד הישראלי".

ב-7.11 יתקיים כנס FoodTech IL 2022 בהיכל התרבות תל אביב- ביזמת חברת שטראוס יתקיים Demo Day של חממת הפודטק Fresh Start, בו תציג חברת הסטארט-אפ Eggmented Reality שהוקמה על ידי מיגל והחממה, פתרונות טבעוניים, ירוקים ונטולי הנדסה גנטית.
הם מאפשרים לתעשיית ייצור המזון להשתמש בתכונות הפונקציונליות של הביצים, כמו הקצפה, או מרקם ג'לי, ללא צורך בביצים אמיתיות.

חברת הסטארט-אפ MushFoods שהוקמה על ידי מיגל וחממת הקיטצ'ן מבית שטראוס, תציג את פיתוחיה ומוצריה החדשים שישנו את חוקי המשחק בתעשיית תחליפי הבשר מן הצומח.
MushFoods פיתחה חלבון המבוסס על מיצליום של פטריות, המשתלב באופן מושלם עם חלבון מן החי ובכך מפחית את הצורך בשימוש בבשר במוצרי מזון. הפתרון אף מאפשר לצרכני בשר וחלבון מן החי, צריכה אלטרנטיבית והומנית יותר, כלפי בע"ח, לתעשייה רווחית יותר ופחות מזהמת.

יום ג' 8.11 – כנס AgriVest 2022 באולם האירועים טראסק בתל-אביב, ביוזמת קהילת GrowingIL, קבוצת טרנדליינס, וגרינסויל ניהול השקעות. אורי בן הרצל, סמנכ"ל פיתוח עסקי במיגל- מונה כשופט בתחרות מיזמים וסטארטאפים בה משתתפים 12 מיזמים חדשים בתחום האגריטק.

בכנס תתקיים תחרות מיזם ה-Agtech המבטיח של השנה, בהשתתפות חברת Projini, סטארט-אפ שהתפתח במיגל והוקם יחד עם חממת טרנדליינס וקרן באייר, בתחום בריאות והגנת הצמח.
Projini עושה את מה שנחשב עד כה לבלתי אפשרי, ביישום טכנולוגיות ושיטות מעולמות הרפואה המדויקת והבינה המלאכותית למניעה וטיפול בעשבים מזיקים ומחלות באופן מדויק וללא השפעות סביבתיות.
עשבייה הקיימת גורמת לאובדן של כ-30% מהתוצרת החקלאית העולמית שגם פיתחה עם השנים, עמידות בפני הדברה כימית, כנגד פטריות ומזיקים.
הפתרון החדשני שיוצג – הינו שיבוש הקשרים בין חלבונים- טכנולוגיה שמקורה בעולם הרפואה במלחמה נגד מחלות הרסניות לאדם.

כחלק מהתערוכה בכנס תציג גם- חברת הסטארט-אפ RipeGuard מבית המחקר מיגל- חיזוי מדויק של חיי המדף של פירות וירקות באמצעות טכנולוגיות בינה מלאכותית. הטכנולוגיה תמנע בזבוז מזון של כ-25% מהתוצרת החקלאית העולמית, שכיום מושלכת לפח.

יום ד' 9.11 – יתקיים סיור מקיף למשקיעים באקוסיסטם הצפוני, המונה מעל ל-60 חברות סטארט-אפ בתחומי המזון והחקלאות, ביוזמת חממת הפודטק Fresh Start, בשיתוף מכון המחקר מיגל, מרגלית סטארטאפ סיטי, ומרכז כינרת לחדשנות ויזמות.
את הסיור במיגל יוביל סמנכ"ל הפיתוח העסקי במיגל, אורי בן-הרצל, שיסקור את חלקה של מיגל ביצירת חדשנות ופיתוח אזורי באקוסיסטם בצפון הארץ. החל מהמחקר היישומי במעבדות המכון, כולל מחקרים חקלאיים של מו"פ צפון ויחידת הפוסט הרבסט, ופרויקטים אסטרטגיים אזוריים שמובלים על ידי מכון המחקר כמו מרכז הידע לאגרו-פוטו וולטאי, חקלאות ורטיקלית, שימוש במאגרי מידע ונתונים חקלאיים וסביבתיים ו-AI לזיהוי מגמות ועוד.
בנוסף יציגו שאר השותפים לאקוסיסטם את חלקם המשמעותי בהתפתחות האזור- מתחם היזמות היוקרתי וסטודיו גליל מבית מרגלית סטארטאפ סיטי, והמיזמים החדשניים בתחום המזון בחממת הפודטק Fresh Start מארגנת הסיור.

אלטרטיבה לחלבון – מוצר חדש של חברת הסטארטאפ mush foods מבית מכון המחקר מיגל. צילום- mush foods


מיגל – מכון למחקר יישומי-מדעי בגליל- MIGAL – Galilee Research Institute

מיגל, מכון למחקר יישומי-מדעי, הוקם בשנת 1977 וכיום הינו בעל הכרה בינלאומית, עוגן מחקרי ובעל תרומה משמעותית להתפתחות קהילת הידע וכלכלת אזור הגליל, לתעסוקה, לתשתית סגל ההוראה במכללה האקדמית תל-חי, לחוקרים ולהפיכת הפריפריה הצפונית למוקד משיכה למצוינות מחקרית.
מיגל מהווה כיום פלטפורמה לפרויקטים משותפים המשלבים בין תעשייה ומדע להתמודדות עם אתגרים עולמיים, לייצור מזון אלטרנטיבי עקב גידול האוכלוסייה, תרופות למחלות, הרחבת זמן איסום הפרי והירק ועוד. אלו נעשים באקוסיסטם אזורי נרחב, כדוגמת השותפות עם מרגלית סטרט-אפ סיטי בקרית שמונה, חממות פודטק ועוד.
מכון המחקר מיגל נתמך על ידי משרד המדע והינו בבעלות החברה לפיתוח הגליל ומשקי גליל עליון, המובילים מהלכי צמיחה כלכלית באזור. במכון המחקר מיגל, תשתית איתנה למחקר איכותי ומעבדות, לקידום המו"פ החקלאי באזור, וליצירת מיזמי מחקר ופיתוח תעשייתיים, בעלי פוטנציאל יישומי, התורמים באופן ישיר לחיזוק התעשייה והחקלאות בתחומי מחקר הנמצאים בחזית המדע ובתחומי האגרוטק, הפודטק והביוטק, הצוברים תאוצה בגליל ובעולם.
כ-300 חוקרים, מדענים ועובדים מועסקים במיגל.

מידע נוסף באתר- https://www.migal.org.il/en

כתיבת תגובה

שתף:

Facebook
Twitter
Pinterest
LinkedIn

קרא עוד כתבות