שלחו לנו את החומר לפרסום

אנשי עולמות היין, שמן זית ומזון, יצרנים ומשווקים

מוזמנים לשתף במדורי האתר את הקהל בפעילות וחידושי ענפיהם וגם ברשמי טעימה ופגישות באירועים שונים.

הירשמו לניוזלטר שלנו

חודש האזרח הוותיק בגן הלאומי גן השלושה (סחנה)

מוזיאון "עקבות בעמק"

בקצה הגן הלאומי גן השלושה נמצא מוזיאון "עקבות בעמק". במוזאון שני אגפים הנמצאים על שתי גדות נחל עמל (הסחנה) – האגף הארכיאולוגי ואגף המורשת, כאשר גשר אבני בזלת ובוסתן עצי פרי מחבר ביניהם.
כל מבקר בגן השלושה יכול להגיע למוזאון בימים א'–ה' בין השעות 14:00-10:00 ולסייר בשני האגפים ללא תשלום נוסף על דמי הכניסה לגן הלאומי.
באגף הארכיאולוגי א6שר לראות ממצאים החל מהתקופה הפרהיסטורית ועד התקופה המוסלמית הקדומה, ביניהם כד עם כתובת מתקופת המלוכה, פסל של הקיסר הרומי אדריאנוס, תצלום רצפת פסיפס עם כתובת עברית נדירה מבית כנסת מהמאה השישית, סרקופגים, תבליטי אבן מבתי כנסת עתיקים, צפחות, נרות חרס ועוד.
לחובבי הארכיאולוגיה מחכה הפתעה באולם המציג ממצאים מאגן ים התיכון (יוון, איטליה, קפריסין וכרתים) ובו פריטים יפיפיים כולל פריטים נדירים מהתרבות האטרוסקית.

באגף המורשת הנמצא בצידו השני של הנחל, נמצא אתר משוחזר העשוי מעץ ובנוי בקנה מידה 1:1 של ראשון יישוביי חומה ומגדל – תל עמל (ניר דוד).
כאן ניתן לראות כיצד ולמה הקימו ישוב תוך יום אחד: חומה, מגדל וארבעה צריפים, שלושה למגורים ואחד לחדר אוכל ומטבח. לרגלי האתר "גן פעמוני התיישבות" ושיחזור השיירה שהובילה את המגדל ואת החלוצים לעלייה לקרקע.
באתר ישנו מיצג חוויתי "מסע העלייה אל הקרקע" המיצג מדמה יום בעלייה לקרקע של ישוב חומה ומגדל וחושף את המבקרים לחלק מהאתגרים שאיתם התמודדו החלוצים. הכניסה למיצג מצריכה תיאום מראש.

גן השלושה – צילום עדי זלק וינר – זד פילמס


שבת ישראלית
– אתר המורשת חומה ומגדל משתתף במיזם "שבת ישראלית" של משרד התרבות יחד עם המועצה לשימור אתרים. המשמעות היא שכל שישי ושבת ההדרכה באתר בחינם!
נדרש להירשם באתר שבת ישראלית.
בחודש האזרח הוותיק תתקיים בימי שישי סדנה להכנת סלסלות מנצרים.
בחודש האזרח הוותיק תתקיים כל יום בימים א'-ה' לאזרחים וותיקים סיורים מודרכים בשני האגפים: הארכיאולוגי והמורשת ללא עלות נוספת על דמי הכניסה לגן השלושה.
באגף הארכיאולוגי בשעה 12:00 ובאתר חומה ומגדל בשעה 13:00 , לסיורים המודרכים נדרשת הרשמה מראש.

פרטים והרשמה: 04-6581017 , homa@gan.co.il 04-6586352 ,
שבת ישראלית , אתר אינטרנט.

כתיבת תגובה

שתף:

Facebook
Twitter
Pinterest
LinkedIn

קרא עוד כתבות