שלחו לנו את החומר לפרסום

אנשי עולמות היין, שמן זית ומזון, יצרנים ומשווקים

מוזמנים לשתף במדורי האתר את הקהל בפעילות וחידושי ענפיהם וגם ברשמי טעימה ופגישות באירועים שונים.

הירשמו לניוזלטר שלנו

GODET COGNAC היסטוריה משפחתית של 15 דורות

משקאות קוניאק המיובאים מצרפת ע"י יורוסטנדרט

גודה הוא בית קוניאק משפחתי ותיק עם מסורת של 15 דורות . בית הקוניאק נמצא בלה רושל, שבצרפת, עם היסטוריה של מעל 400 שנות ייצור קוניאק.
גודה הוא דוגמא לבית קוניאק שמאמין במסורת של קוניאק ומקורו, אך מתקדם עם זמנים מודרניים וטרנדים בעולם.
את ההיסטוריה של גודה אפשר לתעד עוד ב1588 כאשר מלך צרפת הנרי הרביעי נותן את הזכות הראשון לייצור קוניאק למשפחת גודה. ב1782 גודה הופך לבית ייצור קוניאק רשמי ומתחיל למתג בקבוקים בעקבות הצלחת הקוניאק באירופה בניצוחו של גדעון גודה השביעי.
המסורת המשפחתית והאהבה לתרבות הקוניאק, גודה מצליח לשרוד ולשגשג במהלך מהפכות ההיסטוריה. ממחלת הפילוקסרה הראשון ב1863 ועד תקופת היובש בארה"ב משפחת גודה האמינו בהצלחת הקוניאק ושמירתו.

האהבה לקוניאק הביא את ג'אן גודה דור 12 למשפחה לעבור לניו יורק ובמהלך תקופת היובש ולהמשיך לפתח את העסק המשפחתי בשל הביקוש של קוניאק בארה"ב.
יזמות וחדשנות היא מה שמייחדת את גודה משאר ביתי הספיריט המסורתיים באירופה. ב2008 ג'אן אדווארד גודה, דור 15 למשפחה מחליט לצאת למשלחת לאנארטיקה בא נולד הרעיון לקוניאק שקוף מיושן שהביא חדשנות בתחום הספיריט- גודה אנטארטיקה.
עם 462 שנה של תשוקה לייצור ויישון קוניאק גודה ממשיך את החיבור של עולם ישן וחדש בתחום הקוניאק.

את מגוון סוגי הקוניאק הכשרים של גודה מייבאת ומשווקת בארץ חברת יורוסטנדרט.

Cognac Godet No 1
גודה No 1 קוניאק המיוצר במיוחד בשביל הקוקטיילים. דרגות הVS איבדו את החיבור לעולם הקוקטייל ולכן גודה השיקו את הNo 1. הקוניאק הזה נוצר במטרה לחבר חזרה את הברמנים לקוניאק וליצוא קוקטיילים מיוחדים מקוניאק פרמיום.
קל בטעמים מיישון מחביות ישנות טעמי הקוניאק מאוזניים לתת במה לטעמי הקוקטייל המרעננים.
הקוניאק המושלם לSide Car הקלאסי.

Cognac Godet VS
קוניאק כשר בן 4 שנים מינימום שהתיישן בחביות עץ אלון צרפתי. מורכב מזני ענבים של Bois, Borderies ו- Bons Bois עם ניחוחות עדינים ונעימים של פודינג.

Cognac Godet VSOP
מומלץ בעולם הקוניאק כאחד השחקנים הנבחרים ברמת VSOP.
הקוניאק מורכב מבלנד קוניאקים שהצעיר ביותר בן 8 שנים מיושן בחביות עץ אלון צרפתי. מורכב מזני הענבים Petite Champagne, Borderies and Fins Bois Cognac. קוניאק מיוחד זה זכה במדליית זהב בתחרות הבינלאומית Poznam בשנת 2000 ומדליית הזהב של Intervins בקנדה בשנת 1999.
עליית מדרגה בסולם ההנאות, איכותי ומשובח ביותר.

Cognac Godet Gastronome
קוניאק VSOP Fine Champagne. מורכב מבלנד של קוניאקים שהצעיר מהם כבן 14 שנים וזכה במדליית ארד בתחרות יין בינלאומית בלונדון בשנת 2009.
ניחוחות וטעמים- האף: יבש ופרחוני עם רמזים של פירות יבשים, תבלינים ודבש.
חך: דבש, משמש מיובש, תבלינים, קינמון, אגוז ופלפל.
סיום: פרח כתום, נובע ג'ינג'ר.

Cognac Godet XO Terre
גולת הכותרת של יקב גודה. קוניאק Extra Ordinaire הצעיר מבניהם בן 30 שנה, קוניאק למביני עניין. חזק מאוד ודומיננטי להפליא. מתאפיין באדוות הערות וניל ושזיפים יבשים, ולבסוף סיומת גדולה למדי.

Godet Antarctica
גודה אנטארטיקה הוא חדשנות בקוניאק המסורתי. הרעיון החדשני נולד במסע של אדווארד גודה אל תוך מעמקי אנטארטיקה בו נולד הרעיון לקוניאק שקוף.
הקוניאק מיוצר בחלקו מענבי אוני בלאנכ, הנותן רעננות פירותית
הקוניאק מיושן בחביות בני 100 שנה השומר על הארומות המרעננות של הספיריט.
מאוזן מאוד עם טעמים מתובלים ופירותייים. בשל היישון בחביות קיימים אזכורים לקרמל, קמומיל, ומשמש מיובש.
עם הטעמים המאוזנים ומרעננים מומלץ לשתות נקי על קרח או מעורבב בקוקטייל מרטיני.

Godet EXTRA
גודה EXTRA, ההיסטוריה של קוניאק נדיר זה מקורה בשנת 1945, סיום מלחמת העולם השנייה. הדור ה12-וה 13 של משפחת גודה אחראים לקוניאק מופלא זה. המרתפים של המשפחה נותרו כמעט ריקים בסיום המלחמה הנאצים רוקנו אותם. החביות הבודדות שנותרו הכילו קוניאק שרק החל להתיישן.
הקוניאק בעל צבע זהב . הטעם קטיפתי ומשלב ווניליות, פרחיות ומעט תבלינים. פלא היסטורי ומופלא.

Godet RENAISSANCE
גודה RENAISSANCE, ההיסטוריה של קוניאק נדיר זה מקורה בתקופה של קדם המלחמה הגדולה. הנוזל התגלה במרתפים עתיקים של המשפחה. זוהי פיסת היסטוריה נדירה . מקור הענבים הוא בחלקות מובחרות ב'גרנד שמפיין' מהאזור הנחשב ביותר בקוניאק. 500 בקבוקים בשנה נמכרים בכל שנה בעולם וזאת עד שמשקה מופלא זה יתפוגג אל תוך ההיסטוריה של קוניאק.
קוניאק קסום זה הוא בעל צבע זהוב עם נימת צבע כתום. הארומות מכילות רבדים של ווניל ,שוקולד כהה, אדמה, עור , שזיפים, טבק ועוד ועוד . הטעם קטיפתי. עמוק ורב שכבתי. קוניאק שהוא חוויה בלתי נשכחת.

הצעות לקוקטלים

Rochelle Sazarac
60 קוניאק גודה VS
2 דש ביטר אנגוסטורה
2 דש ביטר פייצארדס
אבסנייט
קוביית סוכר
הוראות הכנה:
שטיפה של כוס לאובול עם מעט אבסנט ולרוקן את הכוס. בתוך כוס ערבוב נפרדת לשים את הקוביית סוכר עם המרירים ולכתוש בעדינות. להוסיף את הקוניאק עם ולערבב. להוסיף קרח לערבב שוב. לסנן לכוס לאובול וקשט בקליפת לימון ארוכה

Godet Sidecar
45 גודה No 1
20 ליקר תפוזים איכותי.
20 מיי סוכר
30 מיץ לימון
הוראות הכנה:
מזיגת כל המרכיבים לשייקר ושקשוק אגרסיבי ארוך עם קרח. לקחת כוס מרטיני ולהכין חצי כתר סוכר. למזוג לכוס מרטיני ולקשט בקליפת תפוז ארוכה

Iceberg Martini
50 מל גודה אנטארטיקה
30 מל גנ'ציה וורמוט אקסטרא דריי
2 דש ביטר תפוז
הוראות הכנה:
קירור כוס מרטיני. הוספת כל המרכיבים לכוס ערבוב עם קרח. לערבב היטב ולסנן לכוס מרטיני קרה. לקשט בבצל שאלוא על שיפוד. לבשם את הכוס בקליפת לימון

כל הקוניאקים של GODET כשרים וכשרים לפסח

כתיבת תגובה

שתף:

Facebook
Twitter
Pinterest
LinkedIn

קרא עוד כתבות