שלחו לנו את החומר לפרסום

אנשי עולמות היין, שמן זית ומזון, יצרנים ומשווקים

מוזמנים לשתף במדורי האתר את הקהל בפעילות וחידושי ענפיהם וגם ברשמי טעימה ופגישות באירועים שונים.

הירשמו לניוזלטר שלנו

מתחת לאפו של סדאם חוסיין

סיפורו של יצחק (איציק) ברזילי,

יצחק (איציק) ברזילי, לשעבר ראש אגף ב"מוסד", מתארח לשיחה אישית עם הסופרת ציונית פתאל קופרווסר, במסגרת מפגשי שישי במרכז מורשת יהדות בבל,
ביום ו' | 28.10.22 | בשעה 10:00 .
50 שנה לאחר העלאתם הנועזת של שארית יהדות עיראק דרך איראן של תקופת השאה, יספר יצחק (איציק) ברזילי, יליד עיראק, ראש אגף ב"מוסד" בגמלאות, על פרטי המבצע הסודי. ברזילי חי באיראן בתקופת השאה הפרסי, למד את השפה תוך חודשיים והיה שותף למבצע של העלאת 1500 יהודים לישראל.

איך מצליח איש "המוסד" לחיות בזהויות בדויות בארצות שונות, ולנהל חיים שהם שקר אחד גדול במשך 37 שנים תמימות?
איך מתמודדים במשך שנים כה ארוכות עם חיי הבדידות, שהרי אי אפשר לבטוח באיש, ואסור לספר שום פרט מיותר לאף אחד, כולל בני המשפחה?
מה מרגיש איש "מוסד", כאשר הדרכון המזויף שבידו נסרק בעיניים חשדניות במעבר גבול על-ידי פקיד בעל עיני פלדה חסרי מבע והסוכן חושש שעוד רגע יתגלה?
איך יודעים "להפוך את הדיסקט בראש", כשחוזרים הביתה, למשפחה, למדינה… ולחיות חיי אמת, רגילים כביכול, בזהות האמיתית?
מה ההשלכות על הזוגיות על חיי המשפחה, על הילדים?

על כך, ועל עוד סיפורים מרתקים, כאלה שכבר אפשר לגלות, תשוחח הסופרת ציונית פתאל קופרווסר עם איש ה"מוסד" לשעבר, יצחק (איציק) ברזילי (82), תושב הרצליה, שמעבר להיותו איש סיפורים מרתק, שבמסגרת שירותו במוסד ניהל לא פחות משלושה אגפים בדרגה מקבילה לאלוף בצה"ל, הוא גם צייר מחונן ומאייר שהציג בתערוכות, ואייר במהלך פגישות סודיות עם ראשי המדינה (משה דיין, יצחק רבין, בנימין נתניהו ועוד) .
עליזה דיין חממה, מנכ"לית מרכז מורשת יהדות בבל: "כולנו חבים חוב גדול לאותם אנשי צללים, שבזכות אומץ לבם ואמונתם החודרת בצדקת דרכם, מצליחים לעשות את הבלתי יאומן ומאפשרים לנו לחיות כאן בבטחה".
מחיר לחברי המרכז: 40 ₪. לאורחים: 45 ₪
להרשמה:
טל'\וואטסאפ: 03-5339278-9
| [email protected]

כתיבת תגובה

שתף:

Facebook
Twitter
Pinterest
LinkedIn

קרא עוד כתבות