שלחו לנו את החומר לפרסום

אנשי עולמות היין, שמן זית ומזון, יצרנים ומשווקים

מוזמנים לשתף במדורי האתר את הקהל בפעילות וחידושי ענפיהם וגם ברשמי טעימה ופגישות באירועים שונים.

הירשמו לניוזלטר שלנו

הרמת כוסית בפארק נאות קדומים

ישראל פרקר

בפעם הראשונה בחיי הרמתי כוס יין לחיים לכבוד השנה החדשה באמצע בית גיתות, עתיק. זה היה בפארק נאות קדומים במפגש מעניין יחד עם חברי העמותה הישראלית לתרבות קולינרית. העמותה שבהובלת דוד קישקה ורווית.
את המפגש ניהלה והובילה החוקרת ד״ר טובה דיקשטיין, ממייסדות העמותה , (ילידת בת שלמה ועובדת בנאות קדומים כשלושה עשורים) שלקחה אותנו למסע שורשים בעקבות הטעמים והריחות, הסיפורים והאגדות של האוכל הישראלי המקורי.

סיירנו בגן הבוטני בשמורת נאות קדומים, בשילוב סיפורים מתוך ספרה של ד״ר דיקשטיין -״מסע שורשים-בעקבות הסיפורים והטעמים הנשכחים של האוכל הישראלי״. טעמנו גם משתיה ומאכלים של פעם, מזמן.
האם יש אוכל ישראלי? אלפיים שנה חי עם ישראל בגלות והאוכל המקורי שלו נשכח. נשכח, אך לא אבד. הוא עדיין חי בין דפי המקורות העתיקים, בממצאים הארכיאולוגיים, הבוטניים ובמאכלי עמים ועדות בארץ ישראל וסביבתה.

החוקרת דר' טובה דיקשטיין היא בעלת תואר דוקטור בנושא, עם תחום התמחות מרתק – מחקר האוכל בתקופת התנ"ך מרצה, מדריכה בכירה בנאות קדומים ועורכת סדנאות אוכל בארץ ובעולם. היא מנהלת את הגן הבוטני בשמורת נאות קדומים ואחראית על פיתוח תוכניות ההדרכה במקום.
טובה עוסקת בנושאי האוכל הקדום, בשולחן האוכל הארץ ישראלי בתקופת המקרא, הבית השני, המשנה והתלמוד. זאת מזיהוי מוצרי הגלם הנזכרים במקורות, הפיכתם למאכלים, סמלים אמונות ודעות שנקשרו בהם ועד לערכים תזונתיים ורפואיים על פי אמונתם של הרופאים הקדומים ולאור המחקר המודרני.
הדוקטורט שלה נערך במחלקה ללימודי ארץ ישראל וארכיאולוגיה, אוניברסיטת בר-אילן, בנושא: "על שולחן האוכל הארץ ישראלי בתקופת המקרא, המשנה והתלמוד" .
"ריח החצילים השרופים עצר אותי במקום…. ופתאום הריח הזה, מציף בזכרון את דמותה של אימי עומדת לי הכיריים והופכת מצד לצד שלושה חצילים בתוך "מחבת החצילים" השחורה שלה. הרבה מחבתות שרפתי מאז בנסיון לשחזר את טעמו של הסלט "פשוט לגמרי, בכלל לא בעיה" שלה, אך מעולם לא הצלחתי."
במילים אלו פותחת ד"ר טובה דיקשטיין את ספרה החדש, שבו היא מתארת את תפקידו של האוכל לא רק כמזון אלא כביטוי מוחשי לטבע הארץ לתרבות ואומנות. אוכל הוא זיכרון וגעגוע לאמא וסבתא.
לגמנו מתערובת יין קונדטום (לא שגיאה) ופלפל שחור, טעמנו ממאכל עססיות עתיק ומיוחד (אפשר לקרוא עליהם בפירוט בין התמונות שצילמתי) ויצאנו לסיור מודרך , מלא בסיפורים, עם טובה, בפארק בו הרמנו כוסות לחיים עם יין קסם 2021 טעים מאוד מיקב עגור , בבית הגיתות העתיק וסיימנו את איסוף החוויות ברדת החשכה. אני צילמתי וצילמתי.
תודה לד"ר טובה דיקשטיין ולחברים מהעמותה הישראלית לתרבות קולינרית. שנה טובה !!

כתיבת תגובה

שתף:

Facebook
Twitter
Pinterest
LinkedIn

קרא עוד כתבות