שלחו לנו את החומר לפרסום

אנשי עולמות היין, שמן זית ומזון, יצרנים ומשווקים

מוזמנים לשתף במדורי האתר את הקהל בפעילות וחידושי ענפיהם וגם ברשמי טעימה ופגישות באירועים שונים.

הירשמו לניוזלטר שלנו

כנס יצרני שמן זית בבית בד משק הראל

ישראל פרקר

שמן, שמן זית, הרבה שמן זית זהוב נשפך למיכל מהצינור בקצה 15 המטר של המכונה הארוכה לאצירת שמן הנמצאת על שתי עגלות חקלאיות, ביום שישי בבית הבד במשק הראל שבבית הלוי.
עשרות רבות של אנשים המקושרים לעולם שמן הזית הישראלי, הגיעו לחגיגת פתיחת עונת המסיק והרמת כוסית לחג שנערכה במקום. תחילת המסיק הייתה ב 06:00 תחילת עצירת השמן שעה וחצי מאוחר יותר.
את האירוע, בית בד על גלגלים מספר 4 הוביל בעל בית הבד, אופיר הראל. גם אני ומצלמתי היינו שם.

הזן שנמסק היה אסקל . בחלקה הסמוכה גדלים כ 200 עצים ממנו וגם 200 עצים מזן הזיתים קורטינה, שזמנם טרם הגיע.
מרגע כניסת הזיתים למכונה ועד יציאת השמן בסוף התהליך עוברת כשעה. הזיתים עוברים ניקיון יסודי, שטיפה, טחינה ערבול הפרדה, סינונים יסודיים והכל תחת רעש חזק של שפע המנועים מפוקחי המכשור החשמלי – אלקטרוני.
קצב עבודה של בית הבד הוא 750 ק״ג זיתים בשעה מהם מופקים כ כ 150 ליטר שמן זית בשעה .

אופיר אומר שבית הבד הוא מהמשוכללים שקיימים בארץ. המערכות כוללת פיקוד ובקרה על כל תהליך הייצור כולל מערכת חיישנים לעבודה באופן אוטומטי או ידני, בקרי מהירות למנועים העיקריים ובמיוחד למגרסה על מנת לשלוט על מהירות גריסת הזיתים. יש גם מערכת חיישנים לבדיקת הטמפרטורה של כל אחד מהשלבים בתהליך . הייצור הוא בכבישה קרה ללא חימום בתהליך הייצור.

יצחק ציפורי (כושי) מהנדס מחקר ומומחה לנושאי שמן זית, כבר שנים רבות, סיפר על אסקל שהוא זן פיתוח ישראלי שפיתח בין השאר פרופ' שמעון לביא ז"ל. הזן הוא שילוב בין הזנים ברנע וקלמטה. יחסית זן חדש רק בן כ15 שנה. אפשר לקבל ממנו כ30 אחוז שמן. השמן מתאפיין במרירות ובחריפות גבוהים.
יש להקפיד מאוד ולא לחכות עם המסיק. החמיצות המזיקה שלו עולה מהר מאוד. פטריה נוטה להתפתח צמוד לגרעין ורקמת הארובה מקלקלת את השמן.
השמן נאגר בפח והוגש למשתתפים להרחה וטעימה. טעים ופירותי הוא היה. לי נותר רק לטעום, ליהנות ולצלם.

אורי יוגב מנכ"ל ענף הזית במועצת הצמחים התייחס וסיכם את אירוע החגיגי והמיוחד הזה:
"אני מבקש להודות לך אופיר ולמשפחה המגויסת על הכנסת האורחים ועל שנתת לנו להתרגש איתך מהשמן הראשון.
מגדלים, יצרנים, אחים לשמן, ברוכים הבאים למפגש הרביעי של בית בד על גלגלים, הראשון למסיק 2022 הטומן בתוכו הבטחה להרבה טוב לצד אתגרים.
המפגשים האלה מלאים בפרגון, השראה הדדית, רצון להעמיק ולחלוק ידע מקצועי. וכמו העשייה המתעקשת על ייצור שמן זית הכי טוב שיש גם הם ממלאים בגאווה.
ראש השנה הוא זמן להתבונן פנימה אל כל שרצינו מול מה שיש. זמן להביט סביב אל הטבע המשתנה מפזר תחושת שינוי והתחדשות באוויר ולחכות יחד איתו לגשם. ותחת שמים מתקדרים לעיני החקלאים ריח זית של מסיק מתחיל להעלות באוויר ואין בושם מרגש ממנו.
באמונה מלאה אני אומר לכם שעם קצת סבלנות גם המדינה תבין את התרומה הסביבתית העצומה של הענף לקיבוע פחמן, להשארת שטחים פתוחים לחידור מי תהום ולבעלי חיים. עם ההבנה העולמית כי צריך בסוף לעשות מעשה כנגד מגמות ההתחממות – גם הערך במובן הרחב של עשייתנו יגדל.
ועד אז, התחלנו לדגום שמנים מהמדפים ולהתריע בפני חברות המזון ורשתות השיווק שקשה להן להתעלם מאיתנו והן מתחילות להקשיב. אירופה חווה השנה יובש שלא היה כדוגמתו – האיזון הכלכלי יגיע .
מי שטעם שמן טוב – יחזור לחפש את השמן הזה שוב ושוב.
אנחנו, מצידנו, נעשה ונקפיד על אמינות, שקיפות ומקצועיות והציבור יוקיר לנו תודה.
הגדלנו השנה את היקף התמיכה בבתי הבד בפיזור עקר – גפת דו פאזית ואנחנו עמלים על הכנת הצעה לרפורמה כוללת בתחום – אני מאמין כי כשתוצג העבודה על שולחן הממשלה – יהיה קל יותר לגייס תמיכה ותקציב לנושא.
אני גם שמח לבשר שתקן שמן הזית שרבים וטובים עמלו על התקנתו – נשאר על כנו למרות ניסיונות לבטלו – תרמנו את חלקנו במאמץ זה.
אנחנו כאן כדי להמשיך ולתמוך להמשיך ולקדם את הענף המופלא הזה.
שנה טובה – אורי יוגב"

בוקר מעניין וחשוב זה היה לענף שמן הזית הישראלי שלאחרונה נאלץ להיאבק קשות עם שמנים זולים המיובאים מאירופה, שאיכותם האמיתית עדיין נבדקת .
תודה למארחים ובהצלחה לכל יצרני שמן הזית בארץ.

כתיבת תגובה

שתף:

Facebook
Twitter
Pinterest
LinkedIn

קרא עוד כתבות